Most přes řeku Kwai (1957)

K tomu se nedá říct nic jiného, než perfektní po všech stránkách. Především pak bitva dvou velitelů je skutečně nezapomenutelná. Do toho všeho hudba, která se vryje do kůže každému. No mohl bych s tímhle výčtem pokračovat do nekonečna, ale myslím si, že 7 Oscarů mluví za vše.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Asi musím být opravdu geek, abych dokázal pořádně ocenit tento film. Mně osobně přišel jako slabá šťáva, kde je spíše samá voda v podobě nekonečných záběrů na jedoucí karavan, a nakonec trocha té šťávy v podobně celkem dobrého humoru, kterého ho tam ale moc nenalezneme. Je to škoda, postava mimozemšťana mimořádně zdařilá a je otázkou, jak by film vypadal, kdyby si scénář vzal na starost někdo jiný.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Ikdyž se mi líbí tyhle novodobé fantasy akčňáky, tentokrát to nebyla zas taková sláva. Jedním výrazem bych film vystihl jako patlanice. Scénář totálně na pšouk a navíc by to samozřejmě nebyl americký film, aby hrdinové neměli v rukou osud celé planety. Na druhou stranu musím přiznat, že jsou momenty, na které se dalo koukat. Ať už díky efektům nebo díky pěkným akčním scénám. Jen škoda, že takových momentů je tam tak komicky málo.

Plán útěku (2013)

Přijde mi, že tihle dva zkušení matadoři si to natáčení už vyloženě užívají. Přirozenost, se kterou hrají, mě až udivuje, což vyzvedlo jinak mírně nadprůměrný ještě o hvězičku výše. Nezbývá tedy doufat , že věta, která zazněla ke konci filmu od Schwarzeneggera ke Stallonovi "Ty parchante, doufám, že tě už nikdy neuvidím" byla myšlena pouze k filmu a kromě Expendables 3 je uvidíme ještě v dalších filmech.

Nesvatbovi (2005)

Při pohledu na obsazení musí být každému jasné, že o zábavu bude postaráno. Owen je zkrátka pro komedii jako stvořen a s Vincem vytvořili vskutku parádní duo. Jsem rád, že film nesází na takový ten trapný humor, kterým je dnes zahlcen celý americký komediální průmysl, ale těží z vtipných momentů a hlášek. Ty tedy časem nenápadně odeznívají, ale příběh je natolik poutavý, že ani nepostřehnete, že se postupem času mění žánr spíše na romantiku. Rozhodně ale jedna z těch naprůměrnějších komedií, na kterou se člověk rád podívá.

Pařba na třetí (2013)

Dlouho už se mi nestalo, že bych viděl tak nekomediální komedii. Některé scény jak vystřižené z příručky o trapnosti a to nemluvím o příběhu. Celkem by mě zajímalo, kde je ta pařba, která je v názvu filmu. Celkově řečeno, dlouho jsem se tak netěšil na konec filmu, jako tentokrát.

Navždy spolu (2012)

Člověk by nevěřil, co z životem dokáže udělat pár přerušených mozkových neuronů. Těžko sice říci, nakolik identický byl příběh se skutečnou událostí, přeci jen občas mi přišel až příliš poupravený na poměry diváka, hlavně co se týče emociální stránky, ale i tak jsem si film užíval. Navíc vidět hvězdný pár Channing - Rachel už je sám o sobě zárukou spokojenosti.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Nádherná první půl hodinka, ve kterých je ukázána Země v plné krásé, plná rozmanitých věcí a živočišných druhů, navíc vše doplněné vskutku zajímavým komentářem. Pak se ovšem na plátně objevil první člověk a postupem času cítíte, jak vám počáteční úsměv pomalu mizí z tváře. Sice nevím, nakolik je vše důvěryhodné, přeci jen mi některé věci přijdou trochu přehnané, ale asi nejde ani tak o to poučit, ale spíše varovat, kam se náš svět postupně řítí.

Smetánka v bryndě (2013)

Příjemný film, který by měl být inspirací pro dnešní bohaté rodiče, jež akorát rozmazlují svoje děti. Zábavy sice poskromnu, takže se to dá těžko nazývat komedie, ale i tak si dokáže film diváka získat. Především pak díky scénáři, který je opravdu výborný a není tak minuta, kdy bych se nudil. Večer rozhodně nepokazí.

Zakletý v čase (2009)

Někdo se tady snažil trochu experimentovat a vymyslet něco navíc, co by film tak říkajíc odlišilo. Bohužel výsledkem je spíše takový paskvil, kde se sice snažíte sledovat scénu za scénou, ale mnohdy nedávají zrovna moc smysl. Navíc to není ani konec, na co by se člověk mohl těšit, jelikož je nám sdělen uprostřed filmu, takže nám nezbývá, než z povinnosti dokoukat. Co se mi ale naštěstí vůbec neprotivilo, byl výkon Rachel, jejíž výkony se mi v poslední době moc líbí a jen díky ní jsem nesáhl ještě po nižším hodnocení.