Jako za starejch časů (2012)

Není nad to vidět starou dobrou klasiku. A tou klasikou myslím hlavní herce. Legendy už nám sice o pár let zestárly, což se projevuje i na ději, který se táhne jako smrad, ale jinak to od dědečků nebylo tak špatné. Celkem mě překvapilo, jak moc dobře jsem se bavil, do toho všeho ta nenápadná gradace děje, kdy člověk neví, co přesně přijde, ikdyž ví, že něco přijde, opravdu dobrý filmový zážitek. Nicméně 90 minut je na tenhle film dlouhá doba. Uvítal bych více akce a hlavně zkrátil to únavné tlachání. Pak by se film pohyboval minimálně o úroveň jinde.

Jak to bylo s mostem přes řeku Kwai (2009) (TV film)

Musím říci, že verze, která byla ve filmu Most přes řeku Kwai se mi líbila daleko více. Na druhou stranu to člověka nepřekvapí, ve válce nemá lidský život hodnotu. Rozhodně stojí za zkouknutí.

Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

Člověk má chuť po tomhle filmu něco zakousnout. Co se týče děje, nemůžu říci, že bych se nudil, ale oživlé jídlo už mi přišlo trochu moc. Jistě, pohádka spíše pro děti, ale koukat se já na to v 8 letech, tak by do mě nikdo rok jahůdku nedostal. Film ovšem nabízí i klady, animace výborná a vtipu dostatek. Nakonec to tedy nebylo pro dospelého diváka tak špatné.

Asi jedině britové by uprostřed studené války natočili takový film. Zkrátka a dobře důkaz přísloví, když se dva hádají, třetí se směje. Občas vtipné, ikdyž v té době by to člověk bral asi trochu jinak, navíc děj mě celkem upoutal a k tomu ten Dr. Divnoláska. Jen škoda toho zmatečného konce, kterým to trochu srazili na zem.

Fontána (2006)

Asi stojí za to říci, že film není pro každého. Z mé strany to bylo neskutečné utrpení film dokoukat už jen proto, že člověk vlastně celou dobu neví , o čem film vlastně je. Možná bych se více dozvěděl při druhé projekci a snad bych i film lépe pochopil, ale za to riziko dalšího hrozného zážitku to prostě nestojí.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Na můj vkus až příliš velká divočina, která mi přišla bez logiky a zkrátka moc chaotická. Při sledování mi přišlo, že po první části filmu se museli snad vyměnit režiséři, jinak si nedokážu vysvětlil onen zub, kdy všechny myšlenky Waltera najednou zcela vymizely a film najednou nabral zcela jiný obrat. Proč stojí za to film vidět je ale především pro její atmosféru, ať si člověk vezme hudbu nebo prostředí, dlouho jsem se necítil tak plný energie. Na víc, než na tři to ovšem určitě nebylo.

Prázdniny (2006)

Film, který má takové množství hereckých hvězd, že by daly na tři večeráky. O to víc mě pak pobavila Lindsay a její mini rolička, ale v takové konkurenci asi může být ráda, že na ni zbylo alespoň toto. Co se týče kvality filmu, komedie i romantika výborná, ikdyž romantika přeci jen trochu převládá, ale to se dalo tušit. Trochu slabou stránkou je konec, který mi přijde krapet nedodělaný, ale jinak velice zdařilé.

Robocop (2014)

Vcelku zajímavý film, ikdyž trochu jiným způsobem, než jsem původně očekával. Ikdyž je to film o Robocopovi, v akci ho příliš neuvidíme, což nejednoho zamrzí, ale to málo akce rozhodně stojí za to. Upřímně musím říci, že mi přijde, že o Robocopa v tom filmu moc nejde, ikdyž je to hlavní postava. Nicméně, více než to, řeší film spíš otázku lidskosti a morálky. Osobně se mi moc líbily rozhovory doktora s ředitelem OmniCorp, možná právě proto je hrají herecké hvězdy. Postavy jsou totiž v konečném hledisku mnohem zajímavější než samotný Robocop. Určitě stojí za zkouknutí, ale připravte se na něco jiného, než je zobrazeno v trailerech.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Vtipné, svižné, parádní, aspoň to bych mohl říci o první polovině, která byla bezpochyby bezvadná. Potom jako by ale došla šťáva a film se stává více a více nezáživným. To by se dalo ještě snést, jenže pak přijdou vyloženě trapné scény, kdy jsem jen dumal, jestli opravdu koukám na stejný film, který jsem si pustil na začátku. Když to tedy zprůměruji, myslím, že tři hvězdy jsou akorát, přičemž první část za *****, druhá za *.

Arn (2007)

Dobrý strhující a napínavý příběh. Sice bych raději uvítal, kdyby bitvy trvaly o něco déle, ale i tak více než slušné. Je zkrátka vidět, že k dobrému filmu není potřeba kdovíjaké hvězdné obsazení. Dokonce i ta trocha romantiky mi k tomu tentokrát sedla. Trochu mě mrzí, že jsem něměl přeložené dialogy v cizích jazycích, ale i tak musím spíše chválit. Je to škoda, že filmů o templářích je tak málo, už jen díky jejich bohaté historii, ale tak snad se v budoucnu dočkáme dalších počinů.