Hrdinové války (2007)

První polovina mě do příběhu doslova vtáhla, poté se začal film ubírat trochu jiným směrem, což nebylo zrovna k chuti. Na druhou stranu vždy potěší vidět film, kde nejsou za hrdiny pouze američtí vojáci, ale člověk má možnost podívat se na válu také z druhého tábora. Rozhodně zajímavý film, který se zapsal do mysli.

Univerzita pro příšerky (2013)

Vzhledem k tomu, že jde o animák z dílny Pixar, čekal jsem něco mnohem lepšího. Opět se potvrdil trend posledních let, když nevíš, co točit, natoč pokračování úspěšného filmu. Neprve Auta 2, tentokrát tohle. Naštěstí mi náladu spravily občasné vtipné momenty, jen ten příběh opravdu trochu kolísal. Film se snažil dávat jednu zápletku za druhou, až jich bylo příliš. Za mě tedy průměr, ačkoliv děti si tento film určitě zamilují. Je totiž evidentě vidět, že je točen výhradně pro ně.

Koupili jsme ZOO (2011)

Hodně velké překvapení vidět Matta v téhle roli, nicméně mě nakonec moc mile překvapil. Film rozhodně není ze skupiny průměrných, zaujme především neotřepaný příběh, kterého není plný celý Hollywood. Samozřejmě se nejedná o čistou komedii, je to spíš o dobrodružství, ale rozhodně film splnil svůj účel. Možná mi přijde zbytečná akorát délka filmu, přeci jen 119 minut na komedii je opravdu přespříliš, ale nemohu říci, že bych se nějak nudil. Jen více takových komedií.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Zajímavý výtvor Hermana, který rozhodně zaujme svou originalitou. Očekával jsem, že vše nakonec přeci jen dobře dopadne, nicméně je vidět, v jak krutém světě se film odehrává. Místy je film opravdu až mrazivý, atmosféru prostředí dokázali filmaři napodobit dokonale. Následně se ovšem střídá s momenty, u kterých mi přišlo, že se nedívám na drama, ale na dobrodružný film, což filmu dodalo jakési napětí. Film tedy velice vydařeny, rozhodně zahrál na city, především pak díky dětské naivitě a nechápáním světa, ve kterém děti žijí.

P.S. Miluji Tě (2007)

Nádherný film o lásce až za hrob. Nejenom za originalitu, ale také za kvalitu filmu, který není jen čistou romantikou bez hlavy a paty, ale se skutečně propracovaným příběhem. Dále za dojetí, to, jakým způsobem na mě film zapůsobil a zapsal se do mé mysli. Za to vše si minimálně 4*film zaslouží. Opravdu jeden z mála romantických filmů, u kterého nebude šťastná jen přítelkyně, zatímco si muž film pouze vytrpí, ale užijí si ho opravdu oba.

Čarodějův učeň (1977)

Je pravdou, že žánr horor není zrovna na místě, koukáme-li na film z pohledů dospělých. I tak ale velice zajímavé, promyšlené a naučné. Nejvíce ovšem kazí film konec, který je absolutně nezvládnutý. Je to opravdu škoda, protože jsem si zbytek filmu moc užíval Hlavně jsem moc rád, že mi film unikal dlouhých 21 let, protože si myslím, že narazit na něj v dětství, nejeden den bych strávil ve společnosti rodičů, neznám podobně depresivní pohádku s tak ponurou náladou.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Názorný příklad toho, že kvalita filmu se neodvíjí od jeho rozpočtu, ale od jeho scénáře. Vysoký podíl ovšem patří hlavně hercům, kteří podali ve snímku maximální výkon. Bohužel dojem mi trochu kazí celková zápletka, kdy jeden muž stojí proti celé skupině, která se zdá být přesvědčená, a snaží se je přesvědčit o opaku. To samozřejmě nezní přiliš špatně, nicméně zápletka je patrná již v úvodu celého filmu a dá se říci, že pouze čekáte, až přijde to, co je již předem jasné. Na druhou stranu vám snímek názorně ukáže křehkost psychiky člověka, sílu ovlivnění názorem druhých, ale i sílu jednotlivce, což si zaslouží obdiv.

2Bobule (2009)

Není lepší příležitosti a větší chuti otevřít Slámové víno, než právě po shlédnutí tohoto filmu. Kvalita druhého dílu sice jde o něco dolů oproti Bobulím, ale za sebe mohu říci, že jsem si film i tak náležitě užil. Jak jsem ovšem říkal již u prvního dílu, jde o to, jaký divák se na film dívá, neboť opravdu není pro každého. Se sklenkou kvalitního vína v ruce se ale film stává příjemným prožitkem a užíváte si scény každým douškem. Jsem rád, že i česká kinematografie, která mě většinou zklame každým vydaným filmem, umí občas vyrobit dobrý a kvalitní film.

Bobule (2008)

Jako vinař můžu říci, že se mi film moc líbil. Už dlouho jsem necítil takovou nostalgii, která se mi dostala při scénách na tu úchvatnou krajinu Moravy. Rovněž si myslím, že hodnocení je trochu neodpovídající. Přeci jen, člověk, který nemá žádný cit k vínu, nenajde k tomuto filmu takový vztah. Některé vtipy pochopí opravdu jen člověk, který víno pije. Sám si vzpomínám na své začátky, kdy jsem uchopil sklenici pěkně od spoda celou dlaní a musel snášet ty nevěřicné pohledy Moravanů. Když se k tomu vezme fakt, že po dějové stránce film kvalitativně příliš nevyniká, což je pro většinu hodnotitelů největší ukazatel kvality filmu, je nižší hodnocení rázem na světě. V některých případech je ovšem nutné si opravdu lehnout, nalít si sklenku a zkrátka se kochat tématem, které se v české, ani ve světové kinematografii příliš nevyskytuje.

Český slavík Mattoni 2013 (2013) (pořad) odpad!

To jako fakt. Kraus si evidentě spletl moderování Slavíků s Uvolněte se prosím, větší šaškárnu jsem opravdu neviděl. Vrcholem toho bylo jeho předvedení Skokana roku, kde si dovolil pustit video jeho samého, kde se mu podařilo spadnout z pódia. Ano čtete dobře. Aby toho nebylo málo, povedlo se produkci nainstalovat mikrofon tak šikovně, že přestal fungovat po jedné hodině. Musím ovšem přiznat, že dlouho jsem se tak nepobavil, když ocenění, kteří ,,nečekaně" vyhráli, začali mluvit do toho nefunkčního mikrofonu. Velké zklamání rovněž nastalo jak v nominaci, tak následně i při vyhlášení výherců. Lucii Vondráčkové jsem vítězství přál, nicméně největší překvapení nastalo u Nightwork, které se neumístilo ani v top 3 a naproti tomu Kabát skončí 2. Televize Nova nám opravdu předvedla šaškárnu roku, které vévodí opravdu nečekané vítězství skupiny Kryštov, která si dokázala kouzlem vytvořit video pro případ, kdyby se umístila a dokonce i Krajčo si pro jistotu vytvořil video, kdyby se umístil náhodou třetí.