Annie Hallová (1977)

Snímek trošku zaostává za vynikajícím Love and Death, avšak i přesto je naprosto skvělý. Takový humor snad nemůže vyprodukovat nikdo jiný než Woody. Jelikož na sebe scény časově nenavazují, měl jsem zpočátku problém s pochopením děje. Avšak dalo se v tom začas zorientovat a nakonec do sebe vše perfektně zapadlo :) Nu a na co se zaměřil Woody Allen tentokrát? Zaměřil se na problémy partnerských vztahů (samozřejmě, že všechnu vinu hodil na ženy :o)), postavení muže a ženy ve vztahu a vše obalil pořádnou vrstvou svého skvělého humoru. A přechody od přízemního humoru k řešení nejhlubších metafyzických problémů jsou úžasné :) Už se těším na další snímek Woodyho :o) 9,5/10

Spider-Man (2002)

Same, sekni s tím...Mr. Parker ti nic dobrého nepřinese...:/

Meet the Feebles (1989)

Tak tento snímek Petera Jacksona překonal snad vše, co jsem od něj zatím viděl. Někomu se to sice může jevit hloupě, ale když nad tím člověk trošku zapřemýšlí, tak v tom dokáže najít spousty zajímavých myšlenek. Celý tento film je v podstatě jedna velká metafora a po zhlédnutí ji člověk dokáže najít snad i v samotném názvu filmu. Jednotlivé postavy divadla lze vidět jako lidi (např. ohavná moucha, která je v jedné scéně v záchodové míse a doslova se tam "hrabe v hovnech" a potom z toho vyleze, že moucha je novinářem. Ale tohle rozhodně jediný případ, pouze se mi líbil nejvíce :o)). Celé to navíc provází geniální a nechutný humor P. Jacksona, který je již tak známý z filmů jako Braindead či Bad Taste - avšak řekl bych, že zde je ten humor ještě silnější a mnohem povedenější :)). A abych nezapomněl, velké uznání si také zasluhují výborné kostýmy :) 10/10

The Hobbit (1977) (TV film)

Nebylo to úplně hrozné zpracování. Je více než jisté, že by se to dalo provést i hůře. Největší chybou filmu je jeho krátká stopáž, což vedlo k velkému zkrácení děje a mnohdy až k nesrozumitelnosti. Jednotlivé úseky knihy se odehrávaly až příliš rychle. Taky bych měl ještě výtky k animacím. Vykreslení jednotlivých postav bylo opravdu trapné. Povedený se mi zdál snad pouze Gandalf, avšak Bilbo vypadá spíše jako malé dítě, než jako hobit, Smaug vypadá jako kočka (heh, opravdu pěkný dráček :D), elfové jako skřeti (jediným jakž takž povedeným elfem je Elrond :)), skřeti úplně divně a ujetě (to si opravdu pán režiséři takhle představovali skřety???!?!?!?) a Glum vypadá jako nějaká ropucha (když je v jeskyni, tak to moc poznat nejde, ale když se přiblíží k východu a osvítí jej světlo, tak docela zezelená a vážně vypadá jako nějaká žába .D ). Ale některé momenty jsou zase docela fajn :) Například začátek filmu se mi líbil, hádanky ve tmě (Bilbo vs. Glum :D) taktéž a konec byl taky docela hezký (a zdá se mi, že se právě tímto koncem inspiroval PJ při natáčení LOTRa :)). Doufám však, že se jednoho dne dočkáme nové a povedenější filmové verze Hobbita :) 6/10

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Nu co na to říci? Je to opravdu krásná komedie z české předválečné doby. Vytknout se tomuto dá snad pouze to, že mnohé humorné okamžiky jsou dobové a dnes už některým lidem nemusí nic říkat. Ale to samozřejmě neplatí o všech a film je stále kvalitní :) Také se může pyšnit nevídanými hereckými výkony hlavních protagonistů (hlavně pana Marvana, i když u něj něco takového není nevídané :o)). Asi nemá smysl nějak dlouze psát. Tohle viděl snad každý a každý si také určitě udělal svůj vlastní názor....8/10

Babka (2003)

Poslední půlhodina byla opravdu velmi silná a tragická, za což z velké části mohou také procítěné herecké výkony hlavních protagonistů. První část filmu se mi zdála naopak zase docela vtipná (opravdu jsem se málem podělal smíchy, když chtěl "ďáblem posedlý" Víťa zakopat celou tu budovu s lopatou :D :D ). Celkově film poskytnul náhled do života a poměrů v Rusku a varuje před odlidštěním, které se stále více rozmáhá (jenže co s tím?). Snímek se mi hodně líbil a až na pár slabších míst snad neměl chybku 9/10

Can't Smeg Won't Smeg (1998) (pořad)

Když jsem si přečetl, o čem to přiblížně je, tak jsem už ani moc neočekával. Rozhodně ne žádný další díl seriálu. Kvalitě seriálu se to ani zdaleka nemůže rovnat. Humor je zde chabý a člověk se skoro ani nezasměje. Jen snad Chris Barrie a jeho snaha napodobit Harriotta je fakt směšná :D Ale koukat se na to dá a úplně hrozné to není :) Prostě takový slabší odvar. A vůbec nejtrapnější ze všeho byl Ainsley Harriott a jeho vystupování...to byl děs a hrůza!!! Když to člověk vidí, tak ho potom i přejde chuť k jídlu :D 5/10

Donnie Darko (2001)

Richard Kelly si zaslouží největší pochvalu. V takovém věku napsat takhle vymakaný scénář a natočit takovýto film...to se jen tak někomu nepodaří. Avšak přesto jsem byl poněkud zklamán. Obsah byl naprosto skvělý. Jelikož mám rád filmy Davida Lynche a tohle byla obsahově taková "lynchovka", tak to snad ani jinak nejde. Ještě teď mi mnoho věcí vrtá hlavou a doufám, že seženu rozšířenou verzi, protože z tohoto se moc věcí pochopit nedá :/ Doufám, že potom toho budu vědět více. A z čeho jsem byl tedy zklamán? Hlavně z formy, jakou byl film podan. Postrádal jsem tam více té tajemné atmosféry, která je tak známá z filmů Davida Lynche. V některých částech filmu jsem se taky nudil, což by se asi stát nemělo. Ano, obsah si zaslouží 10/10, Richard Kelly také, jelikož je tohle jeho prvotina, avšak chci být objektivní a tento film nebyl natočen až tak skvěle. Ale co, Richard Kelly je mladý a má ještě hodně času na tomu, aby trošku zapracoval na formě, jakou bude své myšlenky podávat :) 7/10

Návrat (2003)

Tento snímek se navenek může jevit poněkud nudným (hlavně v první polovině), protože se tam moc nemluví, avšak v podstatě byl celý o nedostatku komunikace, což nakonec vedlo k velmi tragickému konci. Celý film měl psychologický nádech a působil dost depresivně. Hlavně posledních 30 minut, kdy příběh vrcholil, vrcholila zároveň i ta depresivnost. Snímek byl natočen naprosto skvěle a obzvlášť bych chtěl pochválit vizuální zpracování (onu mnoha lidmi zmiňovanou "čistou" kameru :)) a potom herecké výkony Vladimira Garina a Konstantina Lavronenka, kteří se svých rolí ujali naprosto perfektně. Ivan Dobronravov se už jen vezl na hereckých výkonech dvou výše jmenovaných a na mě jeho výkon působil docela staticky. 9/10