Přepadení v Pacifiku (1992)

Steven Seagal v životní roli? :D Já tohoto herce prostě nemám rád. Jeho film mi příjdou všechny stejné a jeho herecké výkony statické a nudné. Ale třeba se někdy poštěstí a natočí i nějaký kvalitnější film. 3/10

Sloní muž (1980)

Nádherný film Davida Lynche, který se však od jeho ostatní tvorby velmi odlišuje a to asi hlavně nedostatkem mysteriózní atmosféry, která je pro jeho filmy typická. Avšak je to film temný, depresivní a také velmi dojemný. Skvělé herecké výkony zde předvádí jak Anthony Hopkins, tak John Hurt. Černobílé provedení přidává k velmi silnému příběhu i zajímavou atmosféru. 9/10

Leon (1994)

Film nabitý hereckými výkony. Životní výkon Jeana Rena. Může mu snad sednout jiná role lépe, než právě role Čističe Leona? Gary Oldman ve skvělé roli a výtečná mladičká Natalie Portnam taky nemají chybu. The Best of Besson :) 10/10

Kameňák (2003) odpad!

Stupidita filmů Z. Trošky graduje každým rokem. Asi to něco vypovídá o samotném autorovi...0/10

The Amputee (1974)

Tvorbu Davida Lynche mám hodně rád, avšak tento filmeček mě příliš neoslovil... 6/10

Upír Nosferatu (1922)

Neoficiální, avšak přesto zatím naprosto nejlepší zpracování Stockerova díla. A pochybuji, že někdy bude překonáno. Z Maxe Schrecka jde hrůza :) 10/10

1984 (1984)

Pěkná adaptace meho nejoblíbenějšího románu G. Orwella, ale stejně nedosáhla ani 30% kvalit předlohy. Vypadá to tak, že myšlenky Orwella se špatně převádějí na filmové plátno. Nedokázal jsem tam zachytit onu depresivní atmosféru, která převládala v knize. Film je mnohem svižnější a nemůže zachytit vše, co se nacházelo v knize. Celkem to však vynahrazují herecké výkony a vizuální zpracování. 7/10

Stvoření světa (1957)

Film Stvoření světa nabývá svých hodnot hlavně kvůli tomu, že jej svým vyprávěním doprovází naprosto perfektním způsobem Jan Werich. A ačkoliv je to jen pohádka, přesto se vám zaručeně zapíše do paměti. 9/10

Truman Show (1998)

Já bych tento film ani jako komedii nebral, protože v určitých momentech na mě působila i trošku depresivně. Ale je to velmi povedený a "originální" film, který však čerpá především z knihy Vykolejený čas od P. K. Dicka, ačkoliv se k tomu tvůrci oficiálně nikdy nepřiznali.

Statečné srdce (1995)

Podmanivě podaná pohádka prezentující se jako historický film, ke kterému má však velmi daleko. Mé vysoké hodnocení je hlavně za soundtrack a částečně i z nostalgie :)