Vampire Hunter D (2000)

Film rozhodně nezařadím mezi své nejoblíbenější japonské anime, jaké jsem viděl, ale i přesto se mi dost líbil. Příběh se nejprve jevil zamotaně, postupem času se však stále zlepšoval a konec byl poněkud dost smutný. Nejvíce však musím filmu vytknout zmateně navazující scény. Často se ani nedalo poznat, co se ve filmu vlastně děje. A také jsem čekal japonský anime film, kdežto zde jsem měl pocit, že se jedná o americký film ve stylu japonských anime. Když jsem si však potom uvědomil, že se jedná o režiséra, jenž se podílel na natočení Animatrixu, tak jsem se již moc nedivil :o). Ale i přesto pěkný zážitek :) Takže 8/10

Zámotek (1985)

Banda starých "páprdů" si potřebovala ještě zahrát, a tak vznikl Zámotek. Ale přesto jde o poměrně kvalitní film, který klidně může posloužit jako zábavná oddechovka.

Planeta opic (2001)

Staré ztvárnění od Schaffnera je skvělé, ale tohle je naprosto ubohé. Mnohdy se mi až zastavoval dech nad tím, jakým způsobem byl film natočen. Copak ti Time provedl Pierre Boulle, že jsi musel takhle "zneuctít" jeho dílo?

Pink Floyd: The Wall (1982)

U hudby kapely Pink Floyd se zrovna příliš nerozplývám, ale tento film mě přesto zaujal a to hlavně svým skvělým zpracováním, za které si Alan Parker zasluhuje uznání. Je zde ovšem fakt, že jsem se v určitých zdlouhavějších pasážích nudil. To asi nejvíce uškodilo požitku z filmu. Rozhodně jsem však rád, že jsem tuto (jak již bylo poznamenáno) "povinnou četbu" mohl zhlédnout a dávám skvělých a plně zasloužených 7/10.

Zabíjení (1956)

Kubrick je genius. Myslel jsem si, že po všech těch filmech mě už nemá čím překvapit, ale tenhle film mě teda pěkně vyvedl z omylu. Noirová atmosféra mu očividně sedí. Počáteční rychlé vykreslení děje bylo trochu zmatené, takže jsem se trošku ztrácel, ale časem jsem se dostal do proudu děje a bylo to OK. A na scénu zakončující film nikdy nezapomenu. 10/10

Vincent (1982)

Velmi ponuré dílo, inspirující se hororovou tvorbou E. A. Poa. Temnou atmosféru ještě dokresluje skvěle se hodící hlas Vincenta Price. Tento krátký film se stal předzvěstí toho, co Burton v následující době natočil (i když jen málokteré z jeho budoucích děl dosáhlo takovýchto kvalit). 9/10

Dracula (1931)

Browningovo zpracování je pro mě velkým zklamáním. Při té vší chvále jsem očekával něco propracovanějšího. O jakékoliv temné či hororové atmosféře se nedá ani mluvit. Už po prvních dvaceti minutách jsem měl spíše chuť se smát. A hrůza mě jímala pouze z toho, jak někdo mohl zprznit takto zajímavé dílo. Herecké výkony trapné (a obzvlášť ten stále vychvalovaný Bela Lugosi...vždyť se do té role vůbec nehodí...a jeho vystupování je spíše k smíchu, než aby někoho postrašilo...zlatý Max Schreck), vizuální stránka nebyla o moc lepší.

Rebelové (2001)

Příšerná hudba, děsivá choreografie, herecké výkony blízké odpadu. A z toho "š š š" z úst Zuzky se chce leda tak zvracet. Jeden z největší českých filmových polistopadových omylů...

Prci, prci, prcičky (1999)

Tahle nezdařilá pseudoparodie téměř zapáchá hloupostí, která se prosadila ještě více v následujících dílech.