Telefonní budka (2002)

Strašně rychlý akční film, který se odehrává téměř celý na jednom místě (v telefonní budce). Mám rád takové thrillery,ovšem obávám se, že podruhé už by to takto nezapůsobilo... 7/10

Ropáci (1988) (studentský film)

Jako absolventský film je to opravdu pecka a jinak je to velmi povedený pseudodokument :) A úplně nejlepší z celého filmu byl ten starý děda se svou hláškou "a jsou v prdelííí" :D :D Ale teda klobouk dolů, pane Svěrák ;) :) 8/10

Farma zvířat (1954)

Nebylo to špatné, ale já byl přesto zklamán a hlavně asi tím výrazným předěláním knižní předlohy. U tohoto filmu se prostě nepodařilo zachytit tak skvěle onu Orwellovu myšlenku. Asi to bylo i tím, že byl film moc krátký. I mnohé události se děly příliš rychle. Mohlo se to aspoň o půlhoďku prodloužit a bylo by to snad lepší. 6/10

Tele Tele (2000) (pořad)

Čtveřice ne zrovna dobrých komiků (jejich snaha bohužel často hraničí s demencí) se snaží pobavit, ale očividně jim to ani trošku nejde. Občas (tak možná jednou za 10 dílů) se jim možná i povede dobrý vtip, ale stojí tohle za sledování? Zlatá Česká soda! 2/10

Blade Runner (1982)

Původní knihu P. K. Dicka mám docela rád (i kyž nepatří k mým nej od tohoto autora) a proto jsem se docela obával, podívat se na tento film. Na druhou stranu jsem se však také velmi těšil a tak jsem po nepříliš dlouhé době neodolal a nebyl jsem naštěstí moc zklamán. Je pravdou, že film je úplně o něčem jiném, což mě teda v prvních chvílích hodně mrzelo, ale následně jsem tím byl i hodně potěšen, protože původní myšlenky Dicka by nebylo snadné zfilmovat. Dále jsem byl moc zmaten z hudby, která se do filmu příliš nehodila, ale přesto mu dodávala takovou prazvláštní atmosféru. Nebýt nudy, kterou jsem zažíval v počátečních cca 30 minutách, dostal by film hvězdiček 5. Takhle 8/10

Zuřící býk (1980)

FIlm je opravdu skvělý. Je docela hloupé srovnávat tento film s filmem Rocky, protože oba jsou poněkud o něčem jiném. Tento film není ani tak o boxu, ten je tam jen na pozadí života Jakea LaMotta. Právě o něm to celé je. Jak je vidět, není zuřícím býkem pouze v ringu, ale v celém svém životě...celý jeho život je jedním velkým zápasem, ve kterém si nevede příliš dobře. Musím pochválit Roberta De Nira, který se vžil do své role výtečně a jeho výkon si zaslouží opravdu 10/10. A výkon Joa Pesciho byl taky velice vydařený. Scorsese je prostě pašák...

Most přes řeku Kwai (1957)

Snad jeden z nejpěknějších válečných filmů, jaké jsem kdy viděl. Knižní předloha se mi docela líbila a tak jsem se hodně těšil na to, až uvidím film. I přesto jsem si myslel, že budu oním zpracováním zklamán, ale rád jsem se nechal vyvést z omylu :) A Alec Guinnes (jObi :)) se do role vžil naprosto skvěle a neméně skvěle i Sessue Hayakawa. Nepěkně byl však proveden konec filmu, který se poněkud liší od konce knihy.

Frankenweenie (1984)

Po filmu Vincent velký krok zpět pro Tima Burtona. Příběh je hrozně dětinský, ukončení hrozně trapné a celkový obsah nic neříkající. Přesto je zde stále viditelný onen Burtonův filmařský styl, kterého se skoro ve všech svých filmech drží. Výtečně se své role zhostila také S. Duvall...

Muž, který sázel stromy (1987)

Tomuto filmu se snad nedá nic vytknout. Způsob animace je netradiční, ale určitě není amatérský, jak jsem již v mnoha komentářích zde četl a v tomto filmu velmi dokresloval atmosferu. Lepším způsobem snad nemohl být příběh natočen. Na mě působil hodně pěkně a příběh samotný také. Ale neviděl jsem film v originálním znění, což mě i docela mrzí, ale snad se to ke mně někdy dostane. A české znění také nebylo k zahození a hlas byl vybrán snad i vhodně :) 9/10

Nejistá sezóna (1987)

Divadlo Járy cimrmana je prostě skvělé a tenhle jejich film nemá snad žádnou chybu. Film je veden v naprosto jiném duchu, než film Jára Cimrman ležící, spící, a právě tento styl mi více vyhovoval. Je v něm mnohem více toho běžného "cimrmanovského" divadelního humoru a taky se to vlastně celé točí kolem divadla. A pokud je to tedy vše dle skutečnosti (i když jména a vše tomu moc neodpovídá), tak to mělo DJC tedy hodně těžké (čemuž bych se ani nedivil ;)). Ať žijí Kydal a Rybník :D 9/10