Cvokař od vedle - Konzultace (2021) (epizoda)

Tohle bude v mých očích velké a Apple to zase dokázal. Špičková dramedy s Willem Ferrellem a Paulem Ruddem o vztahu pacienta s cvokařem když si začnou být až moc blízko. Má to famozní dobový audiovizuál, že by tam z fleku mohl hrát Billy Crystal, Robin Williams nebo Richard Dreyfuss. A oba komici si s nimi ve svých výkonech nezadají, hlavně Ferrell beze srandy životní výkon. Fakt by se mohl vysrat na ty upejpající Sherlocky a zpívající píčuse a začít hrát, jde mu to! Jenom mne teda štve že to odkrylo karty moc brzy a víme hned kam se to dějově sune. A taky že budu muset čekat na 5 dalších epizod. Výborná je tam tedy i Katrhyn Hanhn, kterou jsem vždycky měl za křoví z porořízlou pusou v přiblblých komediích a tady jsem jí přes skvělou dobovou masku ani nepoznal natož herecky. 9/10

Arcane: League of Legends - Tak vás tu vítáme (2021) (epizoda)

Jsem tedy naprosto nadšený z Arcane. Vůbec netuším o čem je ta hra, ale tohle je fantastické výtvarně i příběhem. Možná jenom o procento pod Invincible a v podstatě asi zatím nejlepší herní adaptace? Podtrhnul bych to herní adaptace, protože tam vidím prvky i z jiných slavných her. Krásný, určitě se toho nebojte všichni, kdo jste si museli googlit co je League of Legends jako já. PS tenhle koncept binge s odloženým finále je skvělý! 10/10

Tím tvrdší je pád (2021)

Wakanda: 1884 Jako úvod je docela slíbný a říkal jsem si, že je to Tarantino z Wishe, což prostě stačí. Pak je tam beze srandy asi hodina dvacet totální nudy, kde se neděje vůbec nic mimo to, že tam vytáhnou nebinárního/transexuálního kovboje. Nedá se tomu odpustit, že to zabilo i Idrise Elbu, který tu nehraje ani charismatem, což se mu daří snad všude. Opravdu škoda, že si to neudrželo drajv úvodních minut, protože mne tam bavil i Jonathan Majors, kterému komediálně akční nota nesmírně sedla, oproti vážné poloze v Lovecraft County, kde vypadal jako když konstantně zadržuje sračku. Strašně mne mrzí, že se ten film zase stane figurkou na anti/rasistické šachovnici, protože si opravdu zaslouží sundat za to, jak je 90 minut naprosto nudný a zbytečný. Závěrečná přestřelka to zachrání jenom málo a v podstatě mi bylo uplně jedno jak dopadne, protože mi to charaktery vůbec neprodalo. Jinak bych tomu odpustil alternativní historii, protože jsou tu všichni černoši klasicky vzdělaní a na úrovni, kdežto běloši jsou buď záporáci, hned zabití nebo zkarikovaní ve vlaku nebo v bance, že jsem si vzpomněl na hitlerovské filmy zobrazující Židy s velkým nosem, opravdu tak do očí to bylo bijící. Vůbec bych to nezmínil a tomu filmu to odpustil, kdyby byl dobrý, jenže nebyl 4/10

Zásek (2021)

První film s tématikou covidu, co jsem viděl a hned naprostá paráda! Danny Boon natočil milou intimní výpověď s tím jak se dalo nebo bohužel dá s pandemií poprat, samozřejmě jsem se poznal v tom největším magorovi. :) Má to ten bezstarostný situační tón komedií Francise Vebera a uplně stejně jako on se to nebojí být i dojemné. Mimo jiné je to i na Netflixu a je to jeden z těch filmů přístupných i pro rodiče. 8/10

The Paper Tigers (2020)

Nenápadné překvápko a film ze stejného těsta jako Cobra Kai nebo Karate Tiger . Nebere se to vůbec vážně, je tam hodně humoru a v klidu by to mohl být sequel původního Karate Kida, působí to jako nerealizovaný scénář. Je to nízkorozpočtové, ale vůbec to nevadí, má to hrozně moc srdíčko a atmosféru. Fakt jsem se přenesl do dětských let, když jsem si nosil karate a kung fu filmy z půjčovny. Má to naprosto triviální příběh, kdy partě kamarádů zabijí jejich sifu a oni se musí po 30 nebo kolika letech spojit, aby ho pomstili. Triviální revenge, ale funkční. Je to vysněný projekt režiséra, který ho realizoval snad po 10 letech a bylo to i na Kickstarteru. Moc fajn 7/10

Cesta za smířením (2021)

Fakt pecka a jeden z filmů roku. Wirkola je démon. Noomi Rapace moc nemusím, ale tohle jí sedlo. Aksel Hennie je super, ale to jsme u něj zvyklí. Mega zábavné, konceptem, provedením i akcí 9/10

Injustice (2021)

Další animák od DC, hry ani komiksy s tímhle příběhem neznám, ale dějově mi to přišlo fantastický. Dobře že se toho DC nebojí a u animáků tam cpe náměty co mají koule jako tohle nebo Superman Red Son. Vlastně by to mohlo být klidně hrané hned po Justice League. V některých scénách kulervoucí, jinde trestuhodně nevyužité, takže dojem so so někam na 7/10Potěšil návrat Plastic mana, o kterém jsem roky neslyšel a zaujal Mr. Terrific, o kterém jsem slyšel uplně poprvé.

Není čas zemřít (2021)

Byla to pro mne první návštěva kina od premiéry loňských třetích Mizerů a stálo to hned za to. : ) Hned mne posadily na zadek úvodní titulky, jedny z nej. Trochu jsem brblal u songu, ale ano není to Skyfall, ale vytknout se mu moc nedá.  Fukunaga je top režisér když dokázal ten Spectre průser takhle uhrál. Hlavně jsem si u spousty scén opravdu chrochtal blahem. Krásný vizuál střídalo napětí s fantastickou akcí. Hodně jsem se bál tří herců, Lashany Lynch, Ramiho Maleka a Leyi Seydoux a dopadlo to tak so so. Malek zklamání, už od trailerů jsem tu brečel, že bude Rami Malek hrát Ramiho Maleka a potvrdilo se to, škoda, přitom ta postava měla potenciál. Seydoux se svezla se Spectre, měl jsem jí za tragickou a tady si to částečně napravila, scénu od scény jsem si na ní zvyknul, ale pořád tam nevidím Bondovu nejosudovější Femme Fatale, průměr charismatem i herecky, sorry jako. Ale totálně příjemně překvapila Lashana Lynch, která byla prostě skvělá a to jsem na ní také brblal. IMHO na ní může mít kecy jenom rasista co film neviděl. : ) Na chválení Any de Armas je škoda úderů do klávesnice. Akorát se přiznám, že jsem absolutní konec nečekal, ale bylo to důstojné. Craig nám dal 3 fantastické a 2 příšerné bondovky a bude chybět. 8/10 Jsem zvědavý jak to bude pokračovat.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Trochu mne kolem toho sere ten buzz, protože jsme to bingli ještě než kolem toho bylo halooo v den vydání. :) Je to prostě jako libovolná velká korejská klasika akorát v seriálovém podání. Must see pro všechny. Akorát to nemuselo mít víc konců než Návrat krále.

Kaštánek (2021) (seriál)

Já nevím, papírově je to hrozně super a s hodnocením bych pod 7/10 nešel, ale přijde mi to jako hrozně obvious slepenec různých severských knih i seriálů. Škoda, že mne to za srdce nechytlo, něco tomu chybí. :(