Hodně štěstí, pane Veliký (2022)

Já čekal uplně jiný film, potkal jsem reklamu, ze které jsem si myslel, že je to tupý romcom, postupně se do sebe zamilují a tak dále, jak už jsme to viděli milionkrát, o to více jsem byl překvapený konverzační variací na Before a velmi chytrou se dvěma skvělými výkony.  Daryl McCormack je po delší době charismatický mladý černošský herec se skvělou screen presence. Snad mu dá RNG nějakou pořádnou šanci. 8/10

Mořská příšera (2022)

V podstatě dokonalý mix Godzilly, Jak vycvičit draka, Stařce a moře a Francouzské revoluce. 7/10

S nasazením života (1993)

Buď jsem to neviděl nikdy nebo už hodně dávno. Našel jsem si to kvůli jistým podobnostem s atentátem na bývalého japonského Premiéra a jsem kretén, že jsem si to neosvěžil dříve. Je to totiž geniální, ať už od Petersena nebo Eastwooda, kterému jsem zobal z ruky hned od nabalování Rene Russo.  Malkovich jeden z nej záporáků, fakt fantastický.  Proč už se takové filmy netočí kurnik? hlavně to má přes 2 hodiny a seděl jsem u toho jak přikovaný celou dobu. K tomu ještě podmanivý Morricone. Do finále jsem byl napnutý jak trpělivost mé paní, když u filmů pravidelně metám moudra z MZ Live Speciál.  Vždycky když objevím takový zapadlý klenot, tak si připadám jako když si na sebe na začátku sezony vezmu lyžařskou bundu a najdu tam dvoutisícovku místo prošlých kondomů. Naposledy mne takhle usadilo Vycházející Slunce s Connerym a Strange Days od Bigelow.  Eastwood měl tehdy fascinující run filmů za sebou: Nesmiřitelní, S nasazením života, Dokonalý svět, Madisonské mosty, všechno hodnotím absolutně a to mu bylo 60!! for fucks sake! 10/10

Star Trek: Podivné nové světy (2022) (seriál)

Tak finále nakonec trošku meh. Stalo se tam toho dějově i fanboyovsky moc, ale režijně se to hrozně rozuteklo.  Novej Kirk teda příšernej uf, ale vzhledem k tomu, koho zvolili se tu asi počítá s dalším spinoffem, ale proč ne... Jinak teda, jsem jedinej komu přijde absolutní spot on nejnovější herec Spocka? Beze srandy mi přijde z té trojice nejlepší. Nimoy je legenda, ale ten jeho výkon je už takový parodický zpětně a Peck Quinta vyloženě přehrává.  Nejsem trekkie, byť jsem viděl až na poslední řady Pickarda a Discovery vše. Ale žil jsem v domění, že je tento seriál pořád v timeline jako TOS a ST 2009 je v časové odbočce nebo jak to nazvat, ale po tomhle novém díle je tohle další verze? Tam už jsou věci co s tím nesedí. Overall série je na 7,5/10 Je to příjemný, ale ne geniální. Orville je prostě uplně někde jinde, kompletně ve všech ohledech.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Porovnávat to byť i s prequelovou trilogii je jako porovnávat hovno s čokoládou. Vypadá to cca podobně, problém nastane až když se do toho zakousnete. Já nevím jestli je to spoiler, kdyžtak se omlouvám. Ale jak teď Marvel točí podle vykradač... pardon inspirací. Tak že se tohle někdo snažil udělat jako Bídníky? Těch společných jmenovatelů je to hodně.

Spiderhead (2022)

Nedívejte se na to. Kompletní ztráta času a zbytečný film. Kosinski k sobě potřebuje někoho dalšího. On prostě není komplexní režisér.  Námět asi fajn, ale provedení meh.  Velmi mne bavil audiovizuál, proto nedávám odpadní hodnocení. Teller s Hemsworthem se snažili, ale mám pocit že někdo starší a zkušenější by tomu dal víc. A má to asi nejvíc zabitý twist, co jsme kdy viděl. Není to pekelně špatný, jenom prostě průměrný a zbytečný. 5/10 jak vyšitých

OUCA - (NE)SKUTOčNí PRíBECH (2022)

Autorský projekt mého oblíbence Petera Pavlíka alias pepa. Mohlo by se to jmenovat: Dunning-Kruger: The Movie, protože to sleduje jednoho experta, který ví všechno o všem s takovou intenzitou, až neví skoro nic. Bohužel mám ve svém okolí takových Lubošů požehnaně, kdo si myslí, že on nikoho takové ve svém okolí nemá, ať se podívá do zrcadla. Měl bych akorát menší výtku k představiteli, pepo je opravdu sympaťák, tak jsem si chvilku musel zvykat na idiota s jeho tváří. :-D  Covidu jsem se profesně trochu věnoval a stále věnuju, tak jsem se bál, že mi něco vtipné připadat nebude, ale dá se říct, že jsem se za první 3/4 nasmál hodně. Možná některé věci budou připadat nerealistické, ale rozklikněte si libovolnou diskuzi ke covidu na idnesu nebo CNN Prima News, realita je ještě mnohem smutnější Konec pak nabízí docela nepříjemnou, ale povedenou katarzi. Pepo má taky hodně povedené voiceovery u ilustračních záběrů a vyloženě super byl střih u  psaní do diskuzí.  Klidně by mohla být i dvojka ve stínu aktuálních událostí a Luboš by se podíval na frontu, aby si ověřil vymyšlenou válku. 8/10

Otec Stu (2022)

Možná je to tím, že nejsem věřící, ale strašně slabé, hlavně druhá půle. Mrzí mne to, kvůli Gibsonovi a Wahlbergovi jsem se na to těšil. 5/10

Interceptor (2022)

Já se takovým tím špatným způsobem bavil až do konce. Skoro až guilty pleasure. Jenom mne bavilo, že to mělo #metoo linku a pozadí, což +- ok, sedělo to tam. A pak tam dají scénu jak pěst na oko, kde se musí z uniformy vykozit do bílého nátělníku.

Kdo seje vítr (1960)

Tohle je IMHO nejlepší soudní film všech dob, jo a jsem si vědomý těch slavnějších jmen.  Pustil jsem si to tehdy jako doplnění IMDB 250 a sbíral jsem čelist ze země, neskutečný Kelly, ještě neskutečnější Spencer Tracy. U Kellyho jsem se musel třikrát podívat jestli je to on, pořád je to hlavně zpěvák a tanečník.... 10/10