Hra na oliheň (2021) (seriál)

Trochu mne kolem toho sere ten buzz, protože jsme to bingli ještě než kolem toho bylo halooo v den vydání. :) Je to prostě jako libovolná velká korejská klasika akorát v seriálovém podání. Must see pro všechny. Akorát to nemuselo mít víc konců než Návrat krále.

Kaštánek (2021) (seriál)

Já nevím, papírově je to hrozně super a s hodnocením bych pod 7/10 nešel, ale přijde mi to jako hrozně obvious slepenec různých severských knih i seriálů. Škoda, že mne to za srdce nechytlo, něco tomu chybí. :(

Profesionál (1981)

Ten konec mne vždycky rozseka 10/10

Reminiscence (2021)

Mne to po tom hatu také neuráželo a souhlasím s 6/10, některý momenty nádherný a budu je mít dlouho v hlavě. Rebecca Ferguson je přenádherná. Ale herecky i zábavnou polohou si to dávala Thandie Newton, hodně mne bavila. Škoda že nebyla zápletka podaná lépe, ale jak tam chodila továrna na charisma se jménem Hugh Jackman s povolenou kravatou, tak jsem si říkal, že by bylo cool kdyby vytáhnul upilovanou brokárnu a začal tot am kosit jako Max Payne

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Poprvé co jsem byl svědkem zaklínačské poetiky ve filmu nebo seriálu a je opravdu smutné že s tím po dvou větších pokusech musí přijít animovaně Asiati. Jenom nechápu scenáristiku, která má být stejná se seriálem. Hlavně je s podivem jak v novem příběhu ctili necernobile vidění Sapkowského sveta, v tomhle serialova adaptace selhala. Nikdo to neuslyší rád a Cavillovi fandím vsude, ale ve srovnání s tímhle je to příšerné ve všech ohledech. Popravdě anime nemám rád a když jsem viděl na začátku černošskou rodinku ve slovanském fantasy světě, byl jsem skeptický.  Ale bylo to moc krásné, epické , lyrické. Za mne jeden z počinů roku a bod dolů dávám za look Vesemira, protože si nemyslím že vypadal jako Leoš Mareš v roce 2005 a jeho sidekick jako Carrot Top, ale jak říkám nemám rád anime. 9/10

Sweet Girl (2021)

Já jsem docela fanda Momoova Bravena, tak jsem se nekriticky těšil. Ale je to fakt příšerný, tak na 2/10, ale na 5/10 to tahá ten moment někde po 1:15h WTF

Batman: The Long Halloween, Part One (2021)

Part One geniální, skákal jsem nadšením do vzduchu, ale u Part Two se to nějak podělalo. Kvalitami jako den a noc. Trochu se bojím že v hrané podobě si na tom Reeves vyláme zuby. I na 2 filmy tam toho bylo hodně a neuhlídalo se to :-/

Batman: The Long Halloween, Part Two (2021)

Expedice: Džungle (2021)

Vážně jsem tam toho Indianu Jonese viděl sám? Vždyť v první třetině byly snad i citace. V klidu by mne bavil i film s ní samotnou jako ženskou verzí Indiany. Ale naštěstí tam byl i skvělý Rock, Jesse Plemmons, Giamatti, Ramirez a fakt vtipný Whitehall. Až překvapivě si to sedlo a po čase mi přestala vadit i nehodící se Rockova figura. Příjemný letní překvápko. Z těch pokusů a dobrodružný filmy poslední dobou s přehledem nejlepší a asi i nej ženská hrdinka 8/10

Nicky Larson: Agent amatér (2018)

Nejvtipnější věc, co jsem letos viděl. Řezal jsem se u toho jako hovado. Je to asi už pátý film od stejné francouzské party-čtveřice jako Alibi.com a Babysitting. Film je adaptací japonské mangy a dost by mne zajíalo, jestli je to v originálu taky tak sexistické  Jako u každého jejich filmu je vidět, že mají prostě nakoukáno a vrší se jedna filmová reference na druhou. Za tu akčně komediální polohu, kterou tu má Lacheau by takový Ryan Reynolds z Bodyguardů zabíjel. Taky to má 2 nápadité špičkové akční scény, které jsem třeba úrovní v Black Widow neviděl. Pobavilo jedno známé cameo, které má ona osoba už asi v pátém filmu, ale tady bylo nejlepší. Má to necelou hodinu a půl, tah na branku od začátku do konce, fakt to nepoleví. Ideální letní film 9/10