Kurýr: Restart (2015)

Tak jsem byl vcelku spokojenej, po pracovním dni s pár pivkama, popcornem... Asi bych se s nikým do klrve nehádal, že to bylo dobré, ale Ed Skrein byl fajn, skoro buddy chemie s Rayem Stevensonem taky, hezký prostředí jihu Francie, auta, ženský.... Škoda, vyloženě slaboučké režie a slabší choreografie, jinak to mohlo být moc fajn béčko, takhle jenom 5,5/10

Velký útěk (1963)

Parádní film. Určitě teda nemá na dokonalosti jako Stalag nebo Most přes řeku Kwai, ale i tak mne hrozně mrzí, že se kinematografie ubírá jinam a tyhle velké dobrodružné filmy už jsou jenom zvláštností. 9/10

Doktor Martin (2015) (seriál)

Shodou okolností jsem viděl z britského originálu jenom tento úvodní dvoudíl. Není to vůbec špatné a nijak mne to neuráželo. Možná je to až moc doslovná kopírka, ale vzhledem k tomu, že originál u nás nikdo nezná, to nemá ais smysl řešit. Atmosféra fajn, prostředí fajn, herci fajn. Milionkrát kvalitnější lidová zábava, než všechny Babovřesky apod. Donutil si myslím, že je lepší herec, než původní Doc. Martin, akorát je o 19 let starší, takže jiskření s Čvančarovou vypadá občas divně. Která navíc docela přibrala, ale to vůbec nevaDDí *:D* 6,5/10

Nesmrtelný (2015)

Pohodová epizodka Black Mirror, ale moc natahovaná a režijně slabě vedená. Pokusy o umělecké záběry tak nějak navíc. Na Limitless, Source Code to komplexností nemá, na něco popcornovějšího je to málo zábavné. Kdo mne překvapil byl Reynolds, jeho dost možná nej výkon vůbec? Nebojím se to napsat... Twistování mne bavilo. Výhrady by byly a ne málo, ale bavil jsem se solidně. Můj komentář vyznívá negativně protože to mohlo být taaaaakhle lepší, což mne mrzí....7/10

Pan Selfridge (2013) (seriál)

V poměrně delším horizontu jsem to konečně dokoukal, není to nic geniálního, ale čas to byl moc fajn strávený. Bylo moc fajn vidět Ariho Golda, pardon Jeremyho Pivena vidět komandovat ostatní. Ale jak je zároveň největší předností tohodle seriálu, tak je zároveň i jeho největší slabinou a to zejména lidi, co mají nasledovaný jeho famozní vývoj v Entourage a tady hraje celou dobu tak na 10% svých možností. Což je prostě hrozná škoda. A taky mám pocit, že na Selfridge vypadá až moc dobře. Ač jako padesátník, vypadá s touhle image a maskou spíš jako třicátník na karnevalu než jako historická osobnost. Ale z podnikatelského hlediska je zajímavé sledovat jak to tehdy fungovalo, některým věcem jsem se vcelku hodně divil. Panství Downton to není, ale o moc horší to taky není, ideální seriál na který se podívat s drahou polovičkou, maminkou, babičkou... 7,5/10

Hodinový manžel (2014)

Nebylo to uplně hloupé a chodit do kina podobných českých komedií každý rok 10, tak na ně občas s rodinkou zajdu. Moc sympatické ústřední obsazení a ve slabých chvílích to hodně tahal Novotný s Polívkou. Nevím proč všechny Kameňáky, Babovřesky nemohou mít tuto úroveň. Přitom to nebyla žádná extratřída, jenom mne uplně nebolely oči při sledování a neměl jsem chuť se okamžitě opít. Co bych tomu vytknul a co působilo neskutečně komicky a to ne v dobrém, je product placement. Já chápu, že ufinancovat u nás film není prdel a upřímně si cením víc člověka, co se snaží film zafinancovat ze soukromých zdrojů, ale šlo by to alespoň dělat nějak s grácií nebo trochu taktně. Jako internetovou prodejnu nářadí a Albert bych ještě bral, ale tričko CSFD? TO hádám vymysleli až na place a celou linku s Tatralandií tam pravděpodobně připrcli až po skončení natáčení formou dotáček. Ale smál jsem se tomu. :-D Vcelku fajn a pozitivních 6/10

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Proč z toho mám tak dobrý pocit, když to v podstatě považuju za promarněnou šanci? Jestli tohle mělo být podobná odpověď na kultovní seriál jako Mission Impossible, tak to sakra selhalo. O Matthew Vaughnovi se říkalo, že je nový Guy Ritchie, zdá se, že žák překonal svého učitele, protože tady je asi tak 20% nápaditosti co v Kingsmanu. Má to neskutečný soundtrack, ale fakt naprosto neskutečný, být tam napsáno Ennio Morricone, nemůžu říct ani popel. Kamera přenádherná výprava skvělá, možná až moc "drahá" vzhledem k tržbám. Cavill se snažil, Hammer se snažil, ale mám pocit, že to nejlepší, co o nich můžu říct je, že nebyli špatní.... a to není dobře. Každopádně naprosto neznámý Edgerton > Cavill + Hammer, dal si je ke svačině jak humorem, herectví i charismatem. Hammer nezvládnul už druhou blockbusterovou buddy movie a Cavill mám pocit, že bez Ska na prsou charisma prostě nemá. Kdo byl ale boží je Alicia Vikander ááááá, já jí žeru :), ta její vzpurnost je tak roztomilá, who the fuck is Alicia Vikander aneb věštím jí velkou budoucnost, ta má na to být novou Julii Roberts, viděl jsem to tam, nedělám si srandu. Film jako takový znovu vidět nepotřebuju asi nikdy, ale na několik scén bych se podíval znovu třeba dvacetkrát. Pořád jsem z toho měl pocit jako z dvouhodinové reklamy na Nespresso nebo Metaxu, kde náhodou nehraje George Clooney a že bych ho tam viděl radši, než opravdu divně vypadajícího Hugh Granta. Přes ten kýbl výtek spokojených 7,5/10

Případ pro exorcistu (2015) (seriál) odpad!

Jedna z nejhorších detektivek co jsem kdy viděl. Hřebejkovi někdo měl říct, že netočí komedii, strašně amatérská práce ve všech ohledech, fuj!

Láska na první boj (2014)

Nic geniálního se nekoná, ale moc fajn francouzský romcom. Trochu jiný film, než jsem čekal, ale vůbec to nevadí, je to hodně nešablonovité a svěží a přitom svým způsobem předvídatelné. Moc mne bavila jinakost ústřední dvojice, uplně vidím, jak by to vypadalo v USA produkci. Atmosféra parádní celý film, taktéž kamera. Moc příjemné. 8/10