Hoří, má panenko (1967)

Asi to nedoceňuji uplně tak, jak bych měl. Ale parádně zrežírovaná hříčka! 9/10

Skleněné peklo (1974)

Strašně jsem se toho bál, letitý tříhodinový katastrofický film nezní moc dobřeč. Bál jsem se zbytečně, celou dobu jsem měl oči přilepené na obrazovce. Neskutečný obsazení v čele s Newmanem a McQueenem. Zvláštní, že i při té šablonovitosti jsem byl celou dobu napnutý jako lano s visícím výtahem. A vůbec jsem si nevšímal žádných přestárlých efektů, dokonce bych řekl, že devadesátkové katastrofárny zestárly více. A proboha snad tohle nikoho nenapadne remakeovat jako Poseidon. I když v hlavních rolích takový Pitt a Cruise, to bych si asi nechal líbit. :) Vůbec jsem netušil, že to vzniklo spojením dvou velkých Hollywoodských projektů a McQueenova i Newmanova postava měly být hlavní. Poměrně mne překvapila i rivalita obou herců, kterou si přenesli i na plátno. Jestli se opravdu hádali o to, aby měli stejný počet replik a kdo bude první v titulcích a samozřejmostí byl na chlup stejný plat, to bych do obou sympatických pánů neřekl. A z dnešního pohledu 14 let starých událostí neskutečně mrazí z poslední Mcqueenovy repliky "Máme štěstí, není tu ani 200 obětí... Ale jednoho dne takováhle past usmrtí tisíce lidí a my budeme polykat kouř a vynášet mrtvoly, dokud se nás jednou nezeptáte, jak stavět." 10/10

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Překvapivě poměrně vtipné, Hallstrom má talent na poetické vykreslení amerického zapadákova. DiCaprio už tehdy dokazoval, že je herec ranku Denira a ppodobných velikánů a pro mne osobně jeden z mála filmů, kde mne neotravovalo herectví Deppa, škoda, že se už před hodně lety na civilní herectví vykašlal, býval dobrý 9/10

Kristian (1939)

Jednoduchý film o jedné zápletce, přesto daleko lepší, než prakticky cokoliv po tom v tomto žánru. Proč to tehdy šlo a dnes ne? 9/10

O myších a lidech (1992)

Fenomenálně režijně veděný film s vynikajícím Johnem Malkovichem. Steinbeck měl filmařsky vděčná díla. 9/10

Já, Earl a holka na umření (2015)

Urghr..... Zklamání. Na ty velké indie romance z let minulých to nemá ani náhodou. Představitel hlavní role slaboučký, vedlejší role moc fajn, hlavně Jon Bernthal a Nick Offerman. Olivia Cooke má před sebou určitě velkou budoucnost, škoda, že tady toho prostoru tolik nebylo. Bavily mne švédované filmy a klaus Kinski, ale tím to asi tak končí. Celé to podle mne dojelo na neskutečně slaboučkou režii, která to hlavně ze začátku hrozně sráží a svou nevyrovnaností mezi meta humorem a dramatem moc nepřispívá ke ždímání emocí... Tohle se nepovedlo 6/10

Motýlek (1973)

Spíše než velký vězeňský film, nádherná studie přátelství. 9/10

Zlo mezi námi (2003)

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Neskutečně mrazivé a podmanivé. 10/10

Děrsu Uzala (1975)

Teprve můj druhý Kurosawa a opět absolutní. Sovětský dobrodružný film v jeho režii zní možná divoce, ale bylo to nádherně divoké. :) 10/10 jak vyšitých