Fotograf (2015)

Chudák Roden. 2/10

Noční běžec (2015)

Mám v podstatě rád všechny post-Taken neesonovky. Je srandovní, že až na pokračování samotného Taken jsou to dost kvalitní filmy a Taken 2 a 3 jsou sra... Tohle je velká pecka, líbí se mi styl jakým je to natočeno, ale hlavně to má naprosto peckový obsazení stříkající testosteron na všechny strany. Neeson, Ed Harris, D´Onofrio, Boyd Holbrook, Nick Nolte, i Common byl v roli nájemného zabijáka perfektně uvěřitelný. Moc spokojených 7,5/10 a škoda, že nmá pan Neeson tak o 10-15 let méně....

Silicon Valley (2014) (seriál)

Nejhorší, co tenhle seriál může potkat je srovnání s The Big Bang Theory. Není to epizodní ani situační komedie, ale vcelku celistvý děj roztáhlý přes celou řadu. Tohle vůbec není o IT ani geecích v první řadě, ale o prostředí start-upů a začátcích podnikání se špičkovou satirou velikánů IT světa, která je bohužel začátkem druhé řady vyvedena až moc do reálna. 1. série 90% 2. série prozatím také...

Chappie (2015)

Obří zklamání. Tuhle tematiku hodně můžu, ale tohle jsem nechápal. Podle mne vyloženě slabě režijně odvedená práce s naprosto šíleně natoučenou akcí jak z céčkových filmů Dolpha Lundgrena a 16. pokračování Univerzálního vojáka. Docela silné momenty Chappie uvědomnění se, ale jinak slabé jak 10x vylouhovaný sáčkový čaj z Lidlu. Zbytečný film, nápadů pomálu. Finále na mne nefungovalo, velká škoda. Co bylo docela super, tak oba záporáci. Jenom jsem nemyslel, že to Robocopa bude vykrádat až takhle okatě s minimální přidanou hodnotou. 5/10

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Ani druhá projekce mne neprobrala ke slovům, jak to popsat. Filmařský masterpiece z jiné dimenze. Dvouhodinový videoklip, přitom poměrně hluboký a s přesahem. Nejlepší "remake" moderní doby? Kdo na tohle nepůjde do kina je strašně hloupý. Moc bych si přál, aby svět měl koule jako Miller a vydělalo to miliardu. Třetí zářez a je mi hrozně líto lidí, co je to nechytlo jako mne. Mám vážně pocit, jako bych 3 dny po sobě chodil do kina na film o kterém se bude ještě desítky let mluvit jako o absolutní klasice. What a Time to be Alive! 10/10

Castle na zabití (2009) (seriál)

Kdysi jsem dal pár dílů na přeskáčku a hlavně v TV, kvůli jednomu místnímu: "Chcem pretiahnut Stanu Katič!" To chci i já. :-D Ale tenhle vztah jsem tehdy přerušil kvůli tomu, že mi dvakrát neseděli detektivky a epizodnost. První řada se mi "jenom" líbila, ale jak přibývali zářezy na pažbě, bože to je tak skvělý a pohodový! Jasně, z většiny to tahají šarmem Katič a hlavně Fillion, ale furt mne tam něco nutí strkat další a další díl a ještě jeden, no a když už je to 19., tak to zaokrouhlíme na 20., když už je to 20. tak ještě 4 do konce řady, jede to rychle :-D Fakt bych netušil, že mne epizodní seriál ještě takhle chytne. Je na tom vidět menší rozpočet, někdy slaboučký scénář, ale vůbec se to neštítí střílet do zajetých klišé slavnějších seriálových bratříčků a když na to přijde, tak i samo do sebe. Aleš ta chemie, ta chemie mezi nima, to je tak super. To mne u toho drží víc jak všechny případy dohromady, no a některý díly mne v tomhle i solidně emocionálně ždímají. :) Je mi jasný kam to povede, ale stejně se na ten vývoj hrozně těším. 10/10

Grace a Frankie (2015) (seriál)

NETFLIX did it again? Že se ještě divím. Strašně příjemný překvápko. Vlastně překvápko? S tímhle parádním castingem by mne asi bavilo sledoval i 10 hodinovou improvizaci na libovolné téma. Oscarová Jane Fonda a Lily Tomlin předvádějí parádní výkony, asi pro našince hlavní hvězda Martin Sheen už na sto let dopředu dokáízal svoje dramedický kvality v Západním křídle, no a Sam Waterson, tady stačí napsat jenom Newsroom. :) Není to uplně čistokrevná komedie a už vůbec ne sitcom, tohle je moc fajn odlehčenější dramedy. Strašně mne to baví i když je to papírově hrozně gerontofilní. Před prvním dílem zjišťovat minimum informací. 9/10

Just Before I Go (2014)

Hodně fajn věc. Jenom škoda, že to nemělo jistější režijní vedení, tohle byla vyloženě látka pro Mendese apod. Ale jako režijní úvod pro Courteney Cox vůbec ne špatné, když to srovnáme s Angelinou. Příjemně mne překvapil Stiflek aka Seann William Scott, který to odehrál hodně nad svou pověst. S přehledem nej výkon z celého filmu Kyle Gallner , ten by mohl dostat nějakou pořádnou roli, mám z něj podobný wibe jako z Milese Tellera. Není to uplně feel-good věc jako nezávisláky z dob minulých a poetika nesedne uplně každému, ale fajn to prostě je. 7,5/10

Láska bolí (2011) (seriál)

Seriálová napodobenina Lásky nebeské? Nemyslím si, jen si to bere inspiraci a tolik to netlačí na pilu jako všechny ty trapné filmové napodobeniny. První díl jsem musel trochu přetrpět, ale pak těch 7 dalších uteklo tak rychle. Tak moc fajn propletenec lidských příběhů. Nic tu není násilně naroubované ani propletené, přesto to dokonale funguje. Ideální girlfriend-friendly materiál. 7,5/10

Vítězové a poražení (1999)

S Oliverem Stonem mám vztah jako kdyby byl moje bývalá přítelkyně. Dřív jsem ho miloval (Wall Street, Četa, JFK..), ale pak jsem poznal že se mi snaží podsouvat myšlenky a názory, který uplně nemusím. Takže konečná, mažu si ho a už v životě ho nechci vidět. On to komoušký levičáství pacholek procpal i do sportovního filmu, neskutečný. A tohle je taky pro mne zklamání. Sice to má parádního Al Pacina s ještě lepšímy dialogy a proslovy (jak je možný, že to má o tolik lepší, než zbytek postav?), ale to je tak všechno. I přes parádní obsazení mne z dalších zaujal jenom Foxx. Sportovní filmy mám rád a tohle čistě jako sportovní film, kde tomu týmu nebo jedinci fandíte jak v reálu zoufale selhává a s klasikama v žánru je to nesrovnatelný. Hrozně mne štvala dneska už archaická videoklipovost a zběsilý prostřihy, to je tak něco trapnýho... Už to nikdy nechci vidět, ale Pacinovo proslovy si pustím ještě tisíckrát! 5/10