Bareuge salja (2007)

Asi mne to nechtlo tolik za srdíčko, jak bych si přál. U asijských filmů jsem zvyklý na vcelku průměrné náměty, které to tahají neotřelým zpracováním. Tohle je trochu opak, námět super, ale zpracování ne tolik super. Zrovna tu bych si dokázal představit o fous komplexnější remake. :) Ale pořád to bylo hodně fajn a příjemně jsme se bavil. 7/10

Věčně mladá (2015)

Obří zklamání. *:o* Tuhle tematiku mám opravdu rád, můžu i romantiku, tak jsem se dost těšil. Tohle opravdu není Man from Earth pro ženy. To není ani Benjamin Button pro ženy, ani Pan Nikdo pro ženy. Tohle je nic moc pilot seriálu pro ženy. Romantika nefunkční, poetika nefunknčí, emoce nefunkční, Blake Lively funkční. Hlavně se tam toho stane tak málo, že by to vydalo na 10 minutový kraťas. Vážně jsem čekal, že tohle herecky srazí ona, paradoxně to jediná držela nad vodou, ale pořád platí, že bych jí radši viděl ve filmu s názvem Age of analine. 4/10

Vpád do Ameriky (1998) (seriál)

Boží to bylo, strašně jsem to měl rád. Produkoval to Spielberg a někdo od Star Treku Kdysi jsem četl, že to snad vzniklo z nějakého scénáře pro hraný film. 8/10

Stále spolu (2014)

Já to taky viděl. Bohužel si tvůrci vybrali na zfilmování takhle šílené a falešné téma. Ten dokument je IMHO filmařsky natočenej obstojně v rámci dokumentů, daleko lépe než Váňové, Věry, Zikmundi, Trabanti, Šmejdi apod. kde to zase monstr tahají zase tématem. Nemám nic proti alternativcům a vždycky mi byla sympatická postava poustevníka ve Slavnostech sněženek. Ale tohle je vyloženě vylhaný tím jak kolem kontroverzních témat autoři tancují jakoby nic a jsou připosraný z jakýkoliv konfrontace. Netuším, nakolik jim to musel pan Petr schvalovat, ale mám pocit že dost. Přijde mi, že do toho tvůrci šli s tím, že je ta rodina opravdu strašně nezávislá, tatínek je cool hipísák, pak přišli na to, že je to vlastně trošku sociopatickej diktátor, rodina nezávislá není ani omylem. Tak nevěděli, co si s tím počít. Původně to měla být snad jejich oslava, vyšlo z toho něco kdy si štáb sám neví, co má myslet. Sám se přes přes svou práci resp. práci a platbu milionu účtů považuju za docela nezávislého člověka. Proč? Protože když se rozhodnu dneska na všechno vykašlat, vybrat si peníze, všechno prodat tak mám prostředky na to dělat si co chci hodně hodně dlouho, stylem Christophera McCandlesse někde ve srubu na Aljašce možná do konce života, to je nezávislost! Co není nezávislost: Tahle rodinka mi přišla docela zajímavá do chvíle, než jsem se dozvěděl, že ten jejich romantický život bez výdobytků moderní civilizace a závazků v souladu s přírodou a kočováním po světě je financovaný výhradně ze soiálních dávek, což ten dokument pomalu zamlčuje, resp kolem toho srandovně tancuje. Sorry, ale na tom nasekat si 9 dětí a nechat si je ve jménu alternativního stylu života vyživovat státem mi fakt nepřijde nic k natáčení dokumentů. Ale asi je to moderní a hrozně smutný. Ne vážně, tohle mi fakt drásá žíly, že je tohle schopný brát jako něco víc, nedej bože nezávislého. Ty lidi jsou chudáci závislejší víc než a kdokoliv z nás pravděpodobně. Dost by mne zajímalo nebo vlastně radši ne, s kým že je vlastně dcera těhotná, měl bych jeden tip, fuj. Doporučil bych to lidem, co se chtějí nasr... U mne to tak fungovalo dokonale. 2/10

Návštěvníci (1983) (seriál)

Na české poměry nevídaný seriál. Dobově by obstál s libovolnou světovou TV konkurencí. 10/10

Zabijáci (2014)

Neznám předlohu, ale tipnul bych si, že u druhého připadu byla daleko slabší, než u Ženy v kleci. Zoufale mne nezajímal osud postav a mimo Assada s Carlem mi byl každý opravdu volný, což je u vyšetřování spletitého (zdánlivě) případu docela problém. Ty knížky opravdu neznám a je možné, že tvůrci hodně vyškrtával, ale osobně si nemyslím, že by předloha byla tak super, jako u jiných seveřanů. Ale natočeno je to o to ještě možná lépe, jak Žena v kleci a dost možná i závěrečný díl Millenia. Špičková kamera, nádherná hudba! Skládal ji Uno Helmersson, který pracoval i na prvním dílu a Broenu, kde jsem si toho tolik nevšiml, ale evidentně umí. Ale hlavně ta atmosféra, ta atmosféra to neskutečně tahá. Tohle mimo seveřany umí kdo? True Detectvie a s přivřením obou očí možná Killing a to je ještě remake seveřanů. :-D Koukám, že letos půjde do kin ještě Flakenpost, který triviou zní náramně, těším se moc! 7/10

Žena v kleci (2013)

Nic geniálního a jednoduchoučký příběh, ale parádní řemeslná atmosférická prácička. Seveřani a je jedno jací, umí! Budu se opakovat, ale tohle zase není nic, co by nemohlo vzniknout u nás.... :-( Je fakt v háji, že v "detektivním" žánru ukazuje televizní tvorba (Cirkus Bukowski, Případy 1. oddělení) záda libovolným filmům za čtvrtstoletí dozadu... No, možná ještě Ve stínu? a hodně vzhlížím k Rudému kapitánovi. Ze severských kriminálek mám načteného akorát Nesba a dost mne mrzí, že prozatím nedostal podobnou péči. Olsen zdá se bude přímočařejší a nebude si tolikrát dělat ze čtenáře-diváka dobrý den. Večer budu hned žhavit drát na další - Zabijáky a jestli budeme dostávat z oddělení Q něco podobného každým rokem? Zlobit se vážně nebudu. :) 8/10

Supergirl (2015) (seriál)

Chyb jak máku, hlavně od scény s letadlem. Do té doby se to docela dalo. A vážně mi to nepřijde o tolik horší, než Smallville, Arrow a Flash, tj. věci tady docela populární. Vím, že tenhle výstup měl už ve Smallville, ale potěšil Dean Cain. Melissa Benoist to odehrála solidně a se ctí a i kvůli ní mne mrzely ty nedostatky. A mezi nedostatky počítám příšernou překombinovanost na pilot. V klidu to mohlo končit scénou s letadlem, tady by mi přiznám se výplň jejího dospívání a dětství nevadila. :) 5,5/10 a dám tomu ještě díl.

Robin Hood (1984) (seriál)

Kevin Costner promine, ale tohle je nejlepší ztvárnění Robina Hooda v pohyblivých obrázcích. Neskutečná hudba. 10/10