• Krátkometrážní

Cizinci ve vlaku (1951)

Tak na rozdiel od väčšiny užívateľov ma ten film až tak nenadchol. Ide síce o zaujímavý nápad, film je dobre zahraný a zručne zrežírovaný, ale predsa mi miestami pripadal trochu nezaujímavý a často som mal pocit, že niektoré detaily sú nedotiahnuté. Napriek tomu, že po technickej stránke sa filmu dá máločo vytknúť, Cizinci ve vlaku na mňa pôsobili dosť priemerne, našťastie však koniec stál fakt za to, tak pridávam ešte jednu hviezdičku.

Rychlý běžec (2001)

Na to, že ide o prvý inuitský film, ide o prekvapivo kvalitný kúsok. Okrem fimového zážitku však diváka čakajú tiež informácie o každodennom živote Inuitov, ktoré sú minimálne tak rozsiahle ako z nejakého dokumentárneho filmu zameraného na inuitskú kultúru. 2 veci sa mi však na Rýchlom bežcovi nepáčili: 1.) Prvú polhodinu som bol trochu zmätený a strácal som sa v postavách, lebo všetci Inuiti mi pripadali rovnakí. :) 2.) Minútáž filmu je vyslovene smrteľná a skrátenie o takých 20 minút by snímku nijako neublížilo, poslednú hodinu som sa často nudil a mal som dosť veľké problémy prinútiť sa zotrvať v stave bdelosti (takéto filmy nie je dobré pozerať v noci). Inak ide o veľmi zaujímavý film, ktorý rozhodne stojí za pozornosť.

Ghost Rider (2007) odpad!

Myslel som si, že Catwoman je najhoršou komiksovou adaptáciou. To bolo predtým, než som videl Ghost Ridera. Ghost Rider je druhým fimom, ktorému dávam "honosný" titul odpad!, ale výčitky svedomia nemám žiadne. Fakt, že Johnsonovi dovolia (aj keď to nechápem) režírovať film (?), z neho ešte nerobí režiséra. A to, že k filmu napíše scenár (?!), z neho ešte nerobí scenáristu. Rád by som našiel na Ghost Riderovi aspoň jednu pozitívnu vec, aby som ho nemusel hodnotiť odpad!-om, ale nejde to. Réžia debilná, scenár debilný, strih debilný (a to som si myslel, že strihať sa zle nedá), digitálne efekty debilné, herci otrasní, zábava nulová (najviac som sa pobavil pri sledovaní zverečných titulkov, keď som sa dozvedel, že jedna z piesní na soundtracku sa volá Satan's Penis), finálne zúčtovanie (ak sa to vôbec dá nazvať zúčtovaním) s hlavným zloduchom najhoršie, aké som kedy videl a úplne najlacnejší, najtrápnejší, najdebilnejší a najodpornejší záber v dejinách kinematografie na konci filmu (asi to mala byť čerešnička na torte, ale mne to pripadalo skôr ako zhnitá čerešnička na kope lajna). A ešte jednu vec nechápem: akého idiota napadalo, že Matt Long sa čo i len trochu podobá na Nicolasa Caga?!

Hrůza na jevišti (1950)

Herci hrajú celkom dobre, až na Jane Wyman (môj osobný názor), ktorá hrá, žiaľ, hlavnú úlohu. Film samotný mi pripadal trochu priemerný, miestami nudný, ale konečný zvrat to všetko napravil a finálne pocity zo snímku sú viacmenej pozitívne. Slabšie (ale predsa) 4 hviezdičky.

Maratonec (2005)

Obsahovo vynikajúci dokument, ktorému však, podľa mňa, dosť uberá na pôsobivosti nevhodne zvolená hudba a prestrihy na bežiacich maratóncov. Život vie byť fakt nespravodlivý, najmä k ľuďom ako bol Luca Coscioni...

Zpívající detektiv (2003)

Zo Spievajúceho detektíva mám veľmi rozpačité pocity... Počas sledovania filmu som myslel na hodnotenia v rozmedzí "odpad!"-u až po 4 hviezdičky. Tak poďme na to postupne: 1.) Filmu je bez akýchkoľvek pochybností originálny. 2.) Hudba ("muzikálová" časť filmu) je výborná. 3.) Robert Downey Jr. je výborný. 4.) Miestami je film vtipný. 5.) Väčšinou je film nepochopiteľný. 6.) Divák sa v deji (?) stráca. 7.) Nakoniec to všetko nejako do seba zapadne a začína to zmysel dávať. 8.) Po niekoľkých hodinách pochopíte, ako to asi bolo. 9.) Vo filme hrá aj Mel Gibson (takmer nepoznateľne zamaskovaný). => Takže takto nejako to vyzerá so Spievajúcim detektívom. Dve hviezdičky sa mi zdajú málo (vzhľadom na konečný pocit z filmu), štyri veľa (vzhľadom na rozpačité pocity počas pozerania filmu).

Kriminálka New York (2004) (seriál)

Najmladšie CSI, o ktorom som sa vždy len dočítal, že je "najtemnejšie" zo všetkých. To som však veľmi nechápal, došlo mi to až keď som si ho konečne pozrel. Skutočne ide o dosť temný seriál (treba vidieť), čo mi je rozhodne sympatické a aj partia vyšetrovateľov mi pripadá "ľudskejšia" ako v Las Vegaskom, či Miamskom CSI. Porovnateľné, ak nie ešte o chlp lepšie než pôvodné CSI:LV.

Kriminálka Miami (2002) (seriál)

O niečo slabší mladší brat pôvodného CSI:LV, ale aby bol až o hviezdičku slabší, to si nemyslím. Vlastne tu jedinými rozdielmi sú Miami namiesto Las Vegas, namiesto mierne trafeného vedátora je šéfom kriminálky vševedúci ryšavec, ktorý má odpoveď na všetko a ešte k tomu jazdí na Hummerovi a posledným rozdielom sú žlté "Miamské" filtre, ktoré seriálu dávajú nádych originálneho vizuálneho poňatia.

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

CSI:LV je výborným seriálom, ktorý prišiel s mnohými inováciami, čo sa týka kriminálnych seriálov. Postavy sú sympatické a narozdiel od CSI:M a CSI:NY, sa seriál trochu zaoberá aj ich súkromnými životmi. Zaujímavé však je najmä to, že ani v piatej sérii (ktorú som ja videl ako poslednú) CSI:LV nenudí aj napriek značnej jednotvárnosti.

Zápisky o skandálu (2006)

Výborný scenár, nádherná hudba, psychologicky zameraná réžia a hlavne extrémne silné herecké výkony - predovšetkým Judi Dench (niečo odporné, tá jej postava) a Cate Blanchett, potešil ma však aj Bill Nighy vo vedľajšej role.