Minuta věčnosti (2021)

Film, který předpokládá, že se dokážete podívat tak trochu "mimo box" a zapojit fantazii odtrženou od reality. Oceňuji snahu natočit takový film, který se vymyká běžnému vyprávění, ale když už to bylo tak zamýšleno trochu abstraktní, mohli se tvůrci oprostit od snahy aby film pochopili všichni. Chybělo mi v něm doopravdy něco zajímavého, co člověku zaměstná hlavu. Adekvátní zápletka ke správně syrovému prostředí, scénář bohužel trpí na hloupé dialogy o ničem a zpracování limituje až rušivé herectví hlavní herečky. No, škoda.

K zemi hleď! (2021)

Nee, fascinovaně jsem koukala až do konce, ale to bylo asi tak vše, překvapilo mě, že to scénář nakonec nechal dopadnout na zem a vyhladit lidstvo. Zřejmá parodie k tomu celou dobu směřovala a bylo by to ok, kdyby z celého počinu nesálala environmentální propaganda s vážnými momenty, které tento žánr rozbíjely. Málo a navíc dementních postav v celoplanetárním dramatu vedlo u mě k jednoznačným pochybnostem o smyslu vzniku tohoto filmu. Tak nějak bych čekala, že na celé zeměkouli se najde víc jak dva lidi, kteří ten průser budou chápat. Prostě se mi to nelíbilo, ani jsem se nepobavila a ani nepoučila. A sledovat Streep a Blanchett 2 hodiny je přímo utrpení.

Cizinka - Série 1 (2014) (série)

No, já nevím. Jsem v hodnocení hodně zdráhavá, protože je jednoznačně subjektivní. Rozumím kladným i záporným recenzím a je jen na divákovi, s jakým očekáváním ke sledování přistoupí. Já jsem udělala chybu, protože jsem očekávala promyšlený a mnohovrstevný sci-fi příběh, dokonce snad i hodně sofistikovaný (chytrý a šarmantní) a toho se mi nedostalo. Na druhé straně zpracování prostředí, kostýmů a všechna ta špína za nehty a na tvářích herců jsou opravdu výpravné a až dokonalé. Seriál jsem začala sledovat jako scifi, a doufala i v trochu fantasy, a kvůli šatům (kostýmům). Na oblečení Claire vynaložili tvůrci hodně úsilí a potěšilo mě, že i ty ostatní šaty jsou i moderní, např. použití asymetrie vzorů (odtud pochází ten můj předpoklad, že by mohlo jít o fantasy žánr). Bohužel s nástupem sexu mě příběh přestal bavit. Už mi bylo jasné, že ničeho rafinovaného v zápletce se nedočkáme. Claire mi připadá protivná a hloupá a Jamie pro mě má charisma dítěte, milý a hezký, ale pusu bych mu dala tak jedině na čelo. Poslední dva díly jsem přeskákala, ano přiznávám se, že nadužívání brutálního násilí a znásilňovaní se mi prostě nelíbilo a nechtěla jsem se na to ani dívat. Dobrá, první řada ok. Doufám, že přesun do Francie přinese nějaké pěkné róby. I když tvůrci avizovali, že z finančních důvodů museli v dalších řadách na kostýmech trochu ubrat, tak uvidíme.

Ali ví, po čem muži touží (2019)

Paní Henson nezklamala. Opět zaznělo "pracující", "černá" a "žena". Pominu-li, že to má na svědomí scénáristka (rozuměj žena o ženě), nevnímám tento film ani jako "lepší" projekt, kvůli kterému T. P. Henson opustila POI

Řekni to psem (2022)

Ráda se dívám na jakékoliv české filmy, protože tam prostě hrají čeští herci v českém prostředí, které třeba i poznám, protože jsem tam někdy už byla. A když jsou ty zápletky taky české o tom, co každý zná a lidi tam o tom mluví přirozeně, tak se mi třeba ty filmy i líbí. Tento film plný zvířat je lehký, milý a uvěřitelný. Málo postav na malém prostoru ale nestihne rozehrát nijak složitý příběh, chybí tam velké emoce, ani bůhvíjaký hluboký vhled do charakterů či osobnostní vývoj se nekoná. A když je tam postav málo, interakce mezi nimi není nijak překvapivá a na tom malém prostoru zazní nakonec jen jedno moudro a hotovo. V hlavní roli psi, kteří fakt hrají hezky, a hvězda navíc za to, že filmovat se zvířaty fakt není jednoduché.

Ztracené město (2022)

Děkuji za postavu Jacka Trainera, má potenciál na dalších 9 filmů. Brad Pitt by ho mohl hrát už nadosmrti, dokud bude mít Jack alespoň nějaké to procento mozku. Opravdu si moc přeju, aby tvůrci možnosti využití této nesmírně zábavné a pohledné postavy nepromarnili.

Betlémské světlo (2022)

Zajímavé a vtipné. Film mě překvapil a překvapivě taky oslovil. Prolínání povídek a mizení a objevování se různých postav mě opravdu bavilo. Oceňuji, že je to film pro staré, kde se řeší, že mladí jsou jiní a taky ta neurčitá hravá hranice mezi fikcí a skutečností. Bohužel mě mrzí ten Svěrákův už stereotyp vyobrazení zralého dlouhodobého vztahu, kde on je panem celého svého světa a ženě nezbývá nic jiného než sarkasmus a vystačit si sama. Nedokážu se tomu smát, protože mi to zrovna tohle nepřipadá vůbec humorné.

U tebe nebo u mě? (2023)

Koho to napadlo dát Reese a Ashtona dohromady? Zatímco Reese si vybírá obvykle zajímavé projekty, tak Ashtona jsem zatím viděla jen v samých tralalačkách, tak se mi spolu tedy vůbec nelíbili. No a takové to "léta to o sobě nevím, ale prozřu" už je taky jaksi nemoderní a Reese by se už taky mohla ve svém věku probudit. Existuje vůbec nějaký kvalitní romantický film pro lidi nad 45?

Vem si mě (2022)

Božínku, proč tenhle film vůbec vznikl? Já na to koukala jak puk. Tohle asi fakt vyplivl nějaký automat na romantické filmy.

Toscana (2022)

Jakýkoliv film, který se kdy bude odehrávat v Toskánsku budou recenzenti srovnávat s několika staršími slavnými filmy a jen těžko připustí něco nového, co by se na takovém filmu dalo ocenit. V tomto filmu jsem žádný z nich nepoznala, obzvláště srovnání s Dobrým ročníkem je úplně mimo. Zaznamenala jsem pouze osvědčené příběhové střepy, z nichž umí bezostyšně poskládat celý nový film snad jedině Netflix. Film se mi ale velmi líbil. Dánský syrový, pomalý a depresivní pohled na Toskánsko pro mě byl naopak velmi zajímavý a přitažlivý. Anders Matthesen má v tomto filmu tak trochu projev jako Anthony Hopkins a protože jde o pro nás neznámého herce, nekouká se na to moc dobře. Proto na mě film tak zapůsobil. Theo získal nakonec mé sympatie, protože postava prošla uvěřitelným vývojem. Finálně ani ten "romantický" konec nevidím příliš jednoznačně.