Neznámý svůdce (2007)

No to byl tedy pitomý film. Jediné co za něco stálo byl Ribisi a tomu zase napsali scénář "na tělo", takže chudák si o něm všichni už doopravdy musí myslet, že je vyšinutý, protože ty magory hraje naprosto přesvědčivě. Abych ocenila herectví Berry, to bych musela být asi chlap a nejspíš nejsem ani ženská, aby na mě účinkovaly Willisovy věčně poťouchlé pohledy. Tohle mě na tom scénáři namíchlo. Ti si můžou dovolit splácat naprosté nesmysly jako by si říkali vždyť se na to budou dívat stejně samí neandrtálci, takže je to jedno.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Jeden z filmů, kvůli kterým vznikla kinematografie. Protože si od pradávna lidé vykládají právě takovéto krváky, jsem vážně ráda, když má někdo odvahu to přesně tak vizualizovat. Viz "obr mu rozšlápl hlavu" je jiné slyšet a bát se za pecí a jiné to skutečně vidět. Přestože je film velmi brutální s přímočarým vyvražďovacím dějem těch špatných i těch dobrých, není nijak děsivý, nepodněcuje naši představivost, protože je v něm ukázáno víc, než si představit vůbec dokážeme. Pro malé děti to rozhodně vůbec není, ale velké děti by to asi bavit mohlo, aniž by to v nich zanechalo traumatický zážitek. Nemůžu si na závěr odpustit milou poznámku o existenci sympatických milostných zápletek. Klasické Jeníčka s čarodějkou a trochu ujetého citového spojení Mařenky s trolem. Film je po všech stránkách vyváženou podívanou na pobavení pro otrlého dospělého diváka.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Šmankote to muselo dát práce! Oslava 3D grafiky, ale jinak... Já jsem tenhle film právě musela absolvovat s dcerou, která se probudila pokaždé, když jsem přepnula na jiný program a chtěla to zpátky, takže nebylo vyhnutí. Nejen, že se na sovy, které pohybují mimickými svaly, špatně kouká, ale ten děj se taky nedal vydržet.

Kosmáček (2012) (TV film)

Krásně barevně vyvedený film v malebném historickém prostředí, obydlený dávkou zábavných postav navlečených ve výpravných kostýmech nejednoznačné doby, se vyznačuje hlavně výraznou existencí úchylných prvků, pro něž nesnese označení pohádka. Pro mě příjemné překvapení německé produkce. Nevím, proč německé pohádky jsou tak kostrbaté a jasně na první pohled identifikovatelné, sotva zapnete televizi, ale právě proto, že se tady nijak netrápili logikou a věrohodností děje a už vůbec se to nesnažili nějak zmorálnit pro děti, film se mi líbil.

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

V prvé řadě ráda konečně vidím Pavla Řezníčka v pořádné sexy roli (ano, pro někoho skutečně je charismatický). Za druhé mě fascinuje vidět žižkovskou věž v záběrech na město, kde jaksi spíš navykle očekávám mrakodrapy. České reálie, čeští herci, detektivní žánr a ponurá atmosféra se sarkastickými prvky mě spolehlivě udrží i nadále u televize. Seriálu bych vytkla rozpačitě sestříhanou akci a předvídatelné gagy v divadelním stylu "když se na jevišti objeví puška, tak se z ní taky nakonec vystřelí". Zajímá mě, jak to dopadne, i když nejsem obdivovatelem kinematografie bahna a je mi fuk, že zemřela právě Edita, protože žádné sympatie k ní zatím necítím. Hlavní hrdinové ovšem na mě působí, že by mohli projít "morální očistou" a vyloupnou se z nich slušní kmásci. Tak si jen přeji, ať mě nezklamou.

Daisy Diamond (2007)

Ano, tento film si dal za úkol šokovat, a Noomi je standartně jedinečná. Nicméně jsem děj pochopila naprosto jinak, než většina komentujících, či jak se nám snaží namluvit oficiální text distributora. Anna žije jen svými rolemi a žádný osobní život nemá. Vzhledem k tomu, že nedokáže rozlišit realitu od fikce,patologicky lže a má sebedestruktivní sklony, stává se obětí současného trendu filmové produkce a upadá dobrovolně do větších problémů, než kdyby se jí ujala rodina a nechala ji léčit. Ukazují na to některé indicie, např. sousedka jí dá podržet "její" (v té době už mrtvé) dítě, Anna hovoří se svou dcerou, která je již starší aniž by se toho věku dožila, lidé kolem ní se chovají nápadně nelidsky a nakonec Anna prodává "svůj" fatální příběh, což je technicky jaksi nemožné. Scénář je důmyslně napsán a diváka záměrně mate. Umožňuje pak mnohý výklad podle vyspělosti, otrlosti i naivity diváka. Tohle je skutečně umělecké dílo, i když, pravda, místy je to jen těžko koukatelné.