Ve jménu Angela (2002)

Malý, milý filmík so zaujímavým obsadením ústrednej dvojice určený priamo na DVD trh a v podstate právom. Sly celkom prekvapil a Madelaine je sympatická aj ako uvrešťaná hysterka.

Old Boy (2003)

Brilantné, neuveritelné silný zážitok, ktorý si časom rád zopakujem. Súhlasím s chválospevmi, ktoré sa pejú o tomto filme.

Terminator Salvation (2009)

No post-apokalaptické dusno má riadnu atmosféru a zaujímavý je i motív Marcusa Wrighta so sympatickým Sam Worthingtonom a este sympatickejšou Moon Bloodgood. Christian Bale nič moc a stým svojím prehnane chlapským chrapľavýn hlasom mi občas i liezol na nervy. Akcia obstojná a dostaneme všetky potrebné terminátorovské trademarky: súboj so so zohaveným skeletom T-600, roztavené železo i počitačového Arnolda ako T-800. Naštve hromada trápných dialógov a pátosu ako i prúpovídky typu: " stroj so srdcom je viac človek ako... a pod. Celkovo prevláda sklamanie, ale ďalšie časti plánovanej trológie by som bral. Tento Terminátor, ale potrebne milióny nezarobí.

Ong-Bak 2 (2005)

Nezaujatý filmový kritik by dal s kľudným svedomím 2*, ak to beriem ako film oslavujúci bojové umenie zo snáď v súčastnosti najväčšou nádejou na tomto filmovom poli, nemúžem ísť pod 4*. Úžastná choreografia, pestá paleta protivníkov, kaskadérske kúsky a ohromne pytomá story. Pozn.: Videl som len u nás vidané DVD, čosi vyše 80min?!.

3-iron (2004)

Po Ostrove moj len druhý Ki-Duk Kim a opäť prekvapenie. Melancholický, romantický snímok, ktorý sa jemne a hlavne nejednoznčne preklápa do snovej roviny. pozn.: Je jasné prečo je u kórejčanov golf taký populárny.:-), jeho využitie v tomto filme je poriadne netradičné.

Blackjack (1998) (TV film)

Televízny film v réžií Johna Woo! Veru, tento režisér veru nemal za oceánom na ružiach ustlané. Na TV to je vcelku slušné a nájdeme tu hodne Woových trademarkov.

Lovec jelenů (1978)

Veľmi silný (ale i pridlhý príbeh) o vyrovnávaní sa Američanov s vojnou vo Vietname. Výkony Roberta de Nira a Christophera Walkena nepotrebujú žiadny komentár. Film ponúka rozhodne viac ako len tie slávne scény s ruskou ruletou. Tento oscarový film bol labuťou piesňou nádejného režiséra Michaela Cimina, ktorý svoju karieru pochoval hneď ďalším megadlhým a megadrahým westernom Nebeská brána.

Příliš dokonalá podoba (1988)

Cronennergov príspevok na tému previazania života dvojčiat. Obaja sú špičkovví gynekológovia a delia sa úplne o všetko. Námet znie patrične úchylne, ale tentokrát sa pán režisér krotí a skôr ponúka smutný príbeh o páde s uchvatným výkonom Jeremy Ironsa, ktorý zdvíha hodnotemie min. o jednu*.

Equilibrium (2002)

Obstojné sci-fi s dobrým nápadom násilného potláčanie emócií. Škoda tej snahy o zbytočne efektnú akciu, hold doba Matrixu. Bale je dobrý a ten parchant zo začiatku mi sedel viac ako jeho obroda ku konci.

Puls (2006)

Japonskú inšpiráciu cítiť na 100 honov. Nevedel o filme nič, takže apokaliptické finále ma potešilo. Dočkáme sa zopár štandartných ľakačiek ako i obstojných trikov. Scénaristicky je to nedotiahnuté a nemohol som sa ubrániť dojmu, že aj značne prestrihane (u nás vydané DVD okolo 84min).