Spojenec (2006)

Ďalšia super naplánovaná banková lúpež v ktorej sa vlastne oficiálne nič neukradlo. Spike Lee si neodpustil zopár jemných politických narážok a film aj plynie vcelku svižne. Na druhú strane však ničím výnimočným nezaujme, skrátka ďalšia variácia bankovej lúpeže. Nesklame prvoligové herecké obsadenie.

Obávaný bojovník (2006)

Príjemná pripomienka starých dobrých honkogských časov. Rád by som pozrej aj director's cut, vraj až 150min. Hádam si to Jet Li s tým koncom svojej akčnej kariéry rozmyslí. Po zhliadnutí DC pridávam *.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Z kina som odchádzal spokojný s pocitom naplneného očakávania . Vizálna komiksová štylizácia maximálne vystihuje komiks Franka Millera. Prepis je veľmi verný, vhodne je doplnená dejová línia s Leonidasovou manželkou. Oceňujem aj nakrútenie filmu až s prístupnosťou R. Nad dejom sa netreba zamýšľat, ako tu už bolo spomenuté je to ďalší Gladiátor resp. Statočné srdce, film valcuje hlavne po vizuálnej stránke.

Zkurvená noc (2003)

Zaujímavá skladačka s až dosť absurdným humorom. Samotná kompozícia filmu už teraz neprekvapí, ale je ta príjemné strávených 80 minút. Hodila by sa nejaká pikoška na záver.

Angel Heart (1987)

Hnusne dobrý film a De Niro (ešte Al Pacino) je jednoducho stvorený pre takéto úlohy.

Černá Dahlia (2006)

Brian De Palma vie a to dokazuje aj v tejto štýlovej noirovej detektívke. Scénaristicky sa mi to už ale tak nepáčilo a v možstve postáv som sa často strácal. Vela zaváži aj sympatické herecké obsadenie i keď od Scarlett Johansson by som čakal i zaujímavejšiu postavu.

Sedm mečů (2005)

Značne nevyrovnaný film, pri niektorých scénach som chrochtal blahom no a potom dlho dlho nič. Donnie Yen má charizmu, zopár Wuxia súbojov vcelku ujde, nádherná výprava a dosť odlietavajúcuch končatín. Príbeh začía ako Sedem statočných, no potom sa rozomliela a...ako som už som pisal vyššie dlho dlho nič. Na Tsui Harka slabé. Vraj existuje aj dlhšia verzia, aj by som si ju pozrel.

Match Point - Hra osudu (2005)

Slušné drama, ale od Woody Allena som očakaval niečo iné. Bez sarkazmov a jemného humoru to nie je ona a miestami aj nudí. Nedá sa nevšimnúť pôvaby Scarlett Johansson.