Rocky Balboa (2006)

Vždy som dúfal, že to ešte Stallone nezabalí a vráti sa na veľké plátna kín a že sa vrátil ako Rocky Balboa, ma nesmierne potešilo. Proste mi bol s tým svojim "herectvom" vždy sympatický a mal som na neho slabosť. Rocky Balboa je nostalgické spomínanie, pomalý, ukecaný filmík, ktorý ale aj kráča s modernou dobou - počitačová simulácia zápasu. Skrátka Sly ešte stále má čo povedať.

Agent z Hong Kongu (2001)

Menej humoru a aj menej akcie. Cestovateľ Jackie sa tentokrát vybral do Turecka. Rozhodne, ale nesklamal, dočkáme sa klasického dobrodružného príbehu v exotickom háve. Nepotešil ma záver, radšej by som nejakú efektnú mlátičku s úžasnou Chanovou choreografiou. Tak na 70%. P.S.Toto hodnotenie sa netýka DVD, ktoré sa objavilo u nás v požičovniach. Tá verzia bola zastrihaná na dĺžku, orezaná na formát 4:3 a dokonca myslím , že aj chýbal pôvodný zvuk, no hrôza.

Silent Hill (2006)

Nie som v mestečku Silent Hill úplne pomerov znalý, takže nedokážem dostatočne oceniť bizardnosť niektorých jeho obyvateľov, ale Pyramidhead ma vskutku zaujal. Vizuálne na úrovni, po dejovej stránke, hlavne v druhej polovoci, som sa strácal. Jednu časť hry Silent Hill som chvíľu hral a tento film sa tejto "uchylárne " veľmi podobá.

Apocalypto (2006)

Takže ako sá dá nakrútiť efektne cesta tam a potom zase rýchlo späť. Naznačiť, že civilizácia Mayov zhnila zvnútra i keď jej možno skutočný dôvod zániku sa ukáže až na konci filmu. Gibson je dobrý režisér, len sa hádam priveľa výžíva v zobrazovaní ľudského utrpenia.

Sex a zen (1991)

Príbeh vskutku originálny, vskutku netradičné sú aj niektoré súlože. Pri operácií - transplantácií som sa z chuti zasmial. Celkovo to pôsobí, ale dosť nevyrovnane a hľadať nejaké morálne ponaučenie by bolo asi zbytočné.

Doly krále Šalamouna (1985)

Platí známa veta: "Keď dvaja robia to isté, málokedy to tak ... Zasmiať sa občas dá, len či to bola aj snaha tvorcov.

Wasabi (2001)

Charizma Jeana Rena, ktorý to tak tak utiahne ale viac táto nenáročná komédia neponúka.

Příběh žraloka (2004)

V záplave animákov skôr podpriemer. Žraločí De Niro je fajn, podobne aj Angelina, Oscar je nesympatický hneď od začiatku.

Kurs sebeovládání (2003)

Ako taká zábava pre mňa začala až v druhej polovici filmu, keď sa začal Buddy navážať do Davevoj priateľkyne. Potešia rôzne camea a absolutne (neprekvapí skôr) zhnusí závarečná scéna na štadióne. V každom prípade Jack Nicholson nesklamal.

Gokudó sengokuši: Fudó (1996)

Známy Takashi Miike nezostal svojej povesti nič dlžní a posúva hranice vkusu zas o niečo ďalej. Už sa teším na ďalšie jeho kúsky.