Harry Brown (2009)

Michaelovi Cainovi som toho nasraného dôchodcu uveril a tak som si uvedomil, že som rád, že žijem v malom pokojnom mestečku a nie v anglickom veľkomeste zasvinenom drogami. Musím ešte rýchlo pozrieť Gran Torino nech mám s čím porovnávať.

Počátek (2010)

Vrcholná zábava na všetkých frontoch, i keď na Nolanov film ma prekvapivo navrch hlavne audiovizuálna stánka. Ďalší výnimočný Zimmerov soundtrack, ktorý som už mal napočúvaný pred zhliadnutím filmu.

Hrdinové války (2007)

Vynikajúce prevedenie vojnových scén s očividnou inšpiráciou v Spielbergovi. A s tou propagandou to tiež nie je až také hrozné. Pomohlo by ubrať pátosu, i keď to patrí k tomuto filmovému žánru. V každom prípade zaujímavý "čínsky" pohľad na nezmyselnosť vojny.

Hra (1997)

Dať tomu lepší záver (ktorá nie je zlý, ale asi ako každý som očakával niečo iné) išiel by som aj na najvyššie hodnotenie. Perfektne obsadený Michael Douglas.

Veselé Velikonoce (1984)

Belmondové kaskadérske kúsky absolútne zbytočné. Film ťahajú zábavné dialógy a prekrásna Sophia. Aj po rokoch som sa z chuti zasmial . Tak 7/10.

Ať vejde ten pravý (2008)

Knihu som nečítal, film dobrý. Priaznivci škandinávskej kinematografie môžu byť spokojní, je to pochmúrne, veľmi pomalé a úplne odlišné od iných upírskych filmov.

Quan zhi sha shou (2001)

Síce mi postava Andy Laua bola vrcholne nesympatická, film splnil všetky moje požiadavky na hongkogský zabijácky akčňák. Hromady mrtvol, občas humor, prehnaná akcia a dokonca citovanie západných filmov. Jednoducho Johnnie To umí.

Gokudō kuroshakai (1997)

Miikeho príspevok na tému osamelý zabiják a jeho problémy prináša ponurú a upršanú atmosféru s minimom akčných scén. Zaujímavá je hudba a poteší i westernový záver, ale u mňa zráža film pomalé tempo. Z takej predpovede počasia, aby človeka porazilo. :) 7/10.

Krajina přílivu (2005)

Buď som z Terryho filmu úplne odviazaný (12 opíc, Dr.Parnass) alebo znechutený (napr.Bratia Grimmovci). podľa hodnotenia vidno do ktorej kategórie padol Tideland. Netvrdím, že film nemá svoje čaro (patrične ujeté), jednoducho mi to nesadlo a mal som problém vydržať do konca. Jeff so tu teda veľmi nezahral.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Warneráci sa o svoju mohutne-zarábajúcu sériu starajú ako sa patrí. Kvalitné technické spracovanie, hviezdne obsadenie spolu s kvalitnou predlohou (podľa môjho názoru si knižná séria udržala slušnú kvalitu až dokonca) jednoducho nemôžu sklamať. I tentokrát je vyznenie filmu veľmi pochmúrne a vďaku roztiahnutiu na dva diely i dejovo chudobnejšie. Snáď len toho kempovania mohlo byť menej. :) 7/10.