Všemocný (2011)

Dá sa pozrieť, ale okrem záveru, kde s žiadne morálne ponaučenie ohľadom užívania drog nekoná ma film výraznejšie nezaujal. De Niro je fajn, ale príliš priestoru nedostal, Bradley Cooperovi vždy po užití tak nejak divne svietia očká, Anna "Bathory" Friel sa len tak mihne. Sympatická Abbie Cornish skutočne občas veľmi pripomína mladú Nicole Kidman. Mne pripadal scénar príliš deravý a vizuálne orgie tak trochu nasilu.

Jonah Hex (2010)

Absolútne nevyužitý potenciál, ktorý ponúkala komiksová predloha i hviezdne obsadenie. Zopár slušných efektných scén sa ale v prvej polovici filmu nájde. Josh Brolin vcelku v pohode hláškuje a dobrý je aj záporák Michaela Fassbendera. Malkovich i Megan Fox sú len do počtu. Keby to tak nakrutili Neveldine & Taylor a najlepšie v R-ovej prístupnosti, mohla to byť iná káva.

Nebe (2002)

Silný (i keď na druhej strane veľmi jednoduchý) príbeh o americkej učiteľke, ktorá sa tak-nejak nevedomky stala teroristkou, navyše sa do nej zamiluje prekladateľ. Tom Tykwer natočil citlivý, vizuálne pútavý film v nádherných talianskych exteriéroch. Vyzdvihnúť treba aj herecký výkon ústrednej dvojice, hlavne Cate podala vierohodný výkon.

Touha, opatrnost (2007)

Smutné, depresívne, explicitné erotické scény sú absolútné opodstatnené, ale samotný film je príšerne dlhý. Netypicky obsadený Tony Leung podáva velice vierohodný výkon. Pozn: jeden Tony Leung si filmovo užil v milencovi, druhý v Túžbe :)

Síla odvahy (2008)

Presne takto nejak si predstavujem francúsku špionážnu drámu z 2.svetovej. Tentokrát v ženskom prevedení, zručne nakrútenú, ktorá ale neponúka nič navyše.

Rango (2011)

Sympatické prekvapenie! Dospelý, westernovo ladený animák som nečakal. Príbeh ako celok neprekvapí, ale veľa scénok a vedľajších postáv má doslova nábeh stať sa kultovými. Bezchybné technické prevedenie, dynamické akčné scény a parádna hudba, takmer to je za 5*. Mal som šťastie a v kine som zhliadiol nedabovanú verziu, Depp je fakt dobrý.

Vlkodlak (2010)

Až príliš klasický horor, ktorý nemá čím prekvapiť. Na druhú stanu hviezdne obsadenie, atmosféra, krvavé efekty toho veľa zachraňujú. Hlavne Anthony Hopkins mi tam pasoval. Tak 7/10. Dúfam, že kvôli komerčnému neúspechu sa z kín nevytratia nadlho klasické monštrá. :(

Poslední kondor (1987)

Poctivý 80-kový honkongský akčný nárez a vďaka obsadenia sa dočkáme aj nejakých kontaktných súbojov, Sammo Hung a Yuen Biao v plnej forme. Film je značne krvavý a otvorene sa hlási k americký trhákom z prostredia vietnamskej vojny (Lovec jeleňov, Rambo, Missing in Action). Skrátka Sammo si urobil radosť a nakrútil svojho Ramba.

Moje borůvkové noci (2007)

Mal so problém zvládnuť to dokonca, aj napriek hviezdnej zostave išiel film mimo mňa. Nuda.

Správci osudu (2011)

Romantická sci-fi podľa Philipa K. Dicka (ktorého adaptácie sa zatiaľ vcelku daria, až na Woov Paycheck), zvláštna kombinácia, ktorá ale prvotriedne funguje, hlavne vďaka sympatickej hlavnej dvojici. Čo na tom, že sa mi pri sledovaní vynárajú filmy ako Matrix, alebo Dark City. Bavil som sa kráľovsky a do svojej internej kolonky treba sledovať som si poznačil meno Emily Blunt. Pozn.Tak som si pripadal nejak dosť akčne, keď som pri odchode z kina otváral dvere. :)