Východní přísliby (2007)

Po Históri násilia ďalší Cronenbergov zásah do čierneho a opäť s Viggom Mortensenom. Možno sú tieto filmy komerčnejšie ako jeho predchádzajúca tvorba, osobne mi to celku vyhovuje. Taký malý, takmer komorný ale neuveriteľne silný príbeh o rusákoch v Londýne. Pochvalu zaslúži aj Naomi, Vincent a nechutná postava Armin Mualler-Stahla. No a ta scéna v saune je len tak Conenbergovská čerešnička na torte.

Rychle a zběsile 5 (2011)

I s nehorázne tupým scenárom sa dá nakrútiť nabúchaný akčný výplach. Silná herecká/testosteronová zostava spolu so zástupom nádherných báb ponuka zbesilú akčnú jazdu. Klobúk dole hlavne pred The Rockom, ktorý konečne dostal rozum a zobral riadnu akčnú rolu.

Thor (2011)

Typická marvelovská adaptácia: pestrofarebná, slušný rozpočet, herecká prvá liga, jednoducho pohoda nakrútený film bez prekvapenia, a hlavne nehrozí riziko, že by to finančne prepadlo. Úprimne, réžiu Kennnetha Brangha som si uvedomil hlavne pri akčných scénach, ktoré za veľa nestoja. Na druhú stranu nakrútiť film s lietajúcim vikngom, oháňajúcim sa obrovským kladivom, tak aby sa ľudia nesmiali hneď na začiatku vyžaduje určité umenie. :) Tak 7/10.

Rychlí a zběsilí (2009)

Tak som si pred do neba vynášanou Fast five, pozrel 4.diel, aby som sa trošku navnadil a.. vôbec som sa nenavnadil. jedná sa o obyčajný/tuctový akčňak s akurát známou hereckou zostavou. Priznám sa, že nie som fanúšikom tejto série, tunningované autá ma príliš neberú. Hlavne kvôli Rockovi dám šancu aj 5.dielu.

13: hra smrti (2006)

Dobrý námet je patrične nechutne rozvedený. Vyvrcholenie neurazí, ale len upozorní na množstvo logických dier, nad ktorými sa radšej nezamýšľať. Film je občas značne odľahčený, za čo dávam prst hore.

Green Lantern: První let (2009)

Obstojné zoznámenie sa z Green Lanternom, i keď konkrétne tohto superhrdinu moc nemusím a a z pripravovaného filmu mám zmiešané pocity. No možno mu ešte dám šancu a skúsim niečo prečítať

Milionář z chatrče (2008)

Turistická agitka za návštevu Indie, romantika, rozprávková naivita, záverečná upútavka na bollywood, parádna hudba. V tomto filme to jednoducho všetko dokopy zázračne funguje. Teším sa na ďalšie filmy s Freidou Pinto :)

Antikrist (2009)

Chce to odvahu pustiť si a hlavne dopozerať takýto film dokonca. Veľmi ťažký a nejednoznačný film. Nemám napozeranú Larsovú filmografiu občas som sa strácal v symbolických významoch niektorých scén tak s hodnotením nemôžem na maximum. V každom prípade sa jedná o výnimočný a silný filmový zážitok.

Batman vs. Red Hood (2010)

Poctivý DC comics animovaný príbeh, ktorý ctí temnú Gothamovskú náladu. Predlohu som zatiaľ nečítal, ale "spoiler": Jasona Todda už mohli nechať na pokoji. Prekvapilo ma aj drsné vyznenie, nie veľmi vhodné pre deti. Potešia i "cameá" slávnych DC postáv.

Čtvrtý druh (2009)

Znepokojivá polodokumentárna forma má poněkud navrch oproti štandardnému obsahu. Milla Jovovich pôsobí vcelku vierohodne.