Probuzení (2007)

Zaujímavý námet mi prišiel nevyužitý, chvíľami to je skutočne napínavé. Konečne dobre obsadená Jessica Alba!

G. I. Jane (1997)

Vcelku to ujde, Demi ako super vojanda sa dá zniesť a Ridley Scott je veľmi skúsený režisér. Militaristicky sa vyriadil ale až o pár rokov neskôr v Black Hawk Down. Nejednoznačnú postavu si tu strihol i Viggo Mortensen. Tak 7/10.

Na vlásku (2010)

Milá rozprávka v klasickom strihu s neuveriteľne sympatickými postavami a to myslím nielen ústredné duo ale tentokrát bodujú i typické disneyovské roztomilé zvieratká (Maximus je skutočne originálny). Za predvedené akčné scény by sa nemusela hanbiť ani letná Bruckheimerovka.

Swiri (1999)

Zaujímavý špionážny thriler, možno preceňovaný, ale pre kórejskú kinematografiu veľmi dôležitý. K vyššiemu hodnoteniu ma primälo nehorázne charizma "oldboya" Min-sik Choia.

Pavouk (2002)

Tak tentokrát mi inak môj vcelku obľúbený režisér nesadol. Mumlajúci Ralph Fiennes dosť nudil a pointa bol až prílš skoro odhadnuteľná.

Cesta samuraje (2010)

Správne namiešaný žánrový B-čkový guláš s A-čkovým rozpočtom i hereckým ansáblom. Hlavne Geoffrey Rush ma svojou účasťou milo prekvapil. Záverečná krvavá polhodina je čistým ultimate masakrom, jednoducho guilty pleasure. Ako je ale u podobných R-kových projektoch zvykom, komerčne pohorel, takže na podobné kúsky môžme v kine načas zabudnúť.

Sedm samurajů (1954)

Výnimočný film s o sympatickým hereckým obsadením na čele s Toshiro Mifunem, film ktorý nestarne. Len tých 207 minút je priveľa!

Izo (2004)

Nejak som tie múdrosti a filozofovanie nepobral. Japonské dejiny nepoznám, takže mi množstvo odkazov a dobových záberov nič nepovedalo. Pozrieť sa to dá a krvou Miike rozhodne nešetrí.

Válečníci (2007)

Oproti podobným kúskom (s čínskymi/honkogskými historickými filmami sa nejak roztrhlo vrece) poteší romantická linia príbehu, krvavé a riadne pochmúrne vyznenie príbehu a samozrejme hviezdné herecké trio. I napriek uvedeným kladom sa vo filme bohužiaľ nič pamätihodné neudialo.

Nemilosrdný střelec (2007)

Takto nejak "ujeto"som si v duchu predstavoval poctu westernom a Djangovi zvlášť v réžii Takashi Miikeho. Videl som nezostrihanú verziu, ktorá síce občas stráca tempo, ale v každom prípade odporúčam.