Sucker Punch (2011)

Snyder ma milo prekvapil, ako doteraz každým svojím filmom (sovy som ešte nevidel). Vizuálne orgie, nadupaný soundtrack, sympatické obsadenie napĺňa sen nejedného videoherného maniaka. Trošku zapracovať na scenári a mohlo to byť za 5*. Rád si film zopakujem a nerozumiem tým zdrvujúcim kritikám. Superman je v správnych rukách. Videl som Director's cut.

Tajemství mumie (2010)

Zopárkrát som sa pousmial, filmu nechýba francúzsky šarm/potreštenosť (až trapnosť), ale rozhodne sa nejedná o žiadny zázrak.

Obyčejný spratek (1981)

Súboje dobré, choreografia parádna a zo začiatku na honkogské pomery i veľmi slušný námet. Len ku konci už mi ten mix detinského humoru (hlavne postava Samma Hunga) a krvavých súbojov nejak spolu neladil. V každom prípade sa oplatí pozrieť a pre priaznivcov Samma Hunga a Yuena Biaa povinnosť, v tomto prípade je ale najzaujímavejšia postava operného speváka Ching-Ying Lama. Tak 7/10 a len 3*, asi som mal príliš veľké očakávania.

X-Men: První třída (2011)

Spokojnosť! Vaughn nakrútil po dlhej dobe poriadnu Marvelovskú komiksovú adaptáciu. (taký Wolverine, Iron man 2 a ani Thor ma dvakrát nenadchli). Len ten komerčný ohlas mohol byť lepší.

BloodRayne (2005)

Musím sa priznať, že po tých zdrvujúcich kritikách som bol filmom v podstate vcelku príjemne prekvapený., resp. očakával som niečo horšie. Bral som to ako, že sa cielene pozerám na zlý béčkový film, jedná sa o moje prvé stretnutie s týmto przniteľom herných adaptácií. Inak vo filme nefunguje poriadne nič, trápny a nezmyselný dej, mizerné akčné scény, je ale až obdivuhodné aké sa podarilo dať dokopy zaujímavé herecké obsadenie. Tak 3/10 a už sa teším na ďalšieho Uweho biják.:)

Šílení (2005)

Pán Švankmajer ma dostal hneď na prvý krát, budem sa snažiť pozrieť toho od neho viac. Šílení je divný film,zaradenie horor mi nesedí, ktorému v podstate nie je čo vytknúť. Je originálny, chce niečo povedať, využíva netypická výrazové prostriedky a je i patrične úchylný, ale pocitovo to nie je za 5*. Herecky ma zaujal hlavne Jan Tříska a na malom priestore i Martin Huba.

Catwoman (2004)

Tak toto si Catwoman nezaslúžila a to mal ten Pitof k dispozícii Halle Barry.

Batman se vrací (1992)

Majstrovský kúsok. Tim Burton svojsky uchopil Gotham City a nakrútil veľmi originálne ujetý biják. Ukážkové je aj obsadenie, hlavne Catwoman a Pinguin.

Iron Man 2 (2010)

Herecké obsadenie je síce sympatické, prepojenie na ďalšie marvelovské filmy poteší, ale to je asi tak všetko. Pre mňa osobne sklamania a dosť nuda. Prečo to zarobilo také prachy, keď iné-lepšie komiksové adaptácie paberkujú (Matthew Vaughn by mohol rozprávať)? Trochu mi to nabúralo moju teóriu, že pri komiksových adaptáciách sú najlepšie druhé diely (X-men 2, Spiderman 2, Batmanov návrat, Temný rytier). No uvidíme čo prinesie 3. diel a dúfajme že nebude príliš preplácaný (X-men 3, Spiderman 3..)

Císařovna a bojovníci (2008)

Pekný príklad filmu, kvôli ktorým už tie čínske historické filmy lezú divákom hore krkom. Slušný rozpočet, krásne exteriery, k dispozícií Donnie Yen a dopadlo to mizerne. Naivná báchorka plná pátosu a takú hrdinskú postavu nezvládol ani slávny Donnie Yen, hlavne ten jeho trápny záverečný boj, v ktorom ale aspoň ukázal niečo zo svojho umenia.