Akce nemluvně (2006)

Ďalšie potvrdenie pravidla, že honkogské produkcie Jackieho sú o triedu inde ako tie hollywoodské. Rodinná i morbidná komédia zároveň, ktorá samozrejme obsahuje aj zopár povinných a veľmi podarených akčných scén. JC sa predstavuje v pre neho netypickej úlohe zlodeja. Po dlhom čase sa ukázal aj Biao Yuen v úlohe policajta (Kdeže su tie časy!). Špičková zábava akú dokážu naservírovať len honkongskí majstri.

Kurýr 2 (2005)

Dve * za Jonathana Stathama, ktorému táto frajerská póza veľmi sluší a za efektnú akciu. Proste honkogská škola sa nezaprie. Scénar je až priveľmi tupý, zaporáci nevýrazní, o tej polonahej blondínke ani nehovoriac. Prvý diel mal väčšiu šťavu.

Horem pádem (2004)

Po rozpačitých recenziach som veľa neočakával, ale po skončení filmu u mňa naprostá spokojnosť a teším sa na Krásku v nesnázich.

Královna prokletých (2002)

No nie každý je Neil Jordan, a tento film dopadol katastrofálne. Obsadenie Lestata ešte celkom úšlo, zbytok nestojí za reč. Úroveň trikov tomu len odpovedá. Slušná sa mi zdala akurát hudobná zložka. Veľmi rád by som sa, ale dostal ku knižným predlohám od Anny Riceovej. Aj v tejto zlátanine je cítiť, že na tých upírských kronikách niečo je.

Krvavý diamant (2006)

Dobrodružný film , ktorý veľmi výrazne poukazuje na súčastné problémy Afriky, samozrejme len hollywoodskou optikou. Di Capriovi úloha pašeráka sadla a náležite si vychutnal aj záverečnú srdcervúcu scénu. Štandartne dobrý soundtrack James Newton-Howarda.

Titanic (1997)

Dokonalé technické zpracovanie, zhotovenie vernej kópie Titanicu, chémia medzi hlavnými predstaviteľmi tiež funguje, aj osladené to je to je tak akurát. Dá sa povedať, že sa jedná o bezchybný film o čom hovoria aj celosvetové tržby. Z druhej strany sa ale možno jedná o posledný klinec do rakvy režiséra megalomana, ktorý nedokáže nakrútiť film ktorým neprekoná rozpočet všetkého doposiaľ nakrúteného.

Slunce, seno a pár facek (1989)

To boli ešte časy keď ešte Zdeněk Trosška dokázal dobre zabaviť. Ja mám tieto Lidové komédie celkom rád. Samozrejme len prvé dva diely.

Byt (1996)

Bohužial najskôr som videl americký Wicker Park, ktorý sa líši len minimálne a ten sa mi veľmi páčil. Byt je proste francúzsky a má totálne neamerický záver. Ženská príťažlivosťť Monici Bellucci je rádovo niekde inde ako u Diany Kruger.

Dreamgirls (2006)

Kto ma rád R´n´B muziku nech si * pridá. Pre mňa len taká pestrofarebná presladená limonáda resp. čokoládka. Je fajn vidieť Eddieho Murphyho v serioznej úlohe.

Rok ďábla (2002)

Mám rád Čechomr i Nohavicu, takže spokojnosť.