Cesta na Měsíc (1902)

To se nedá popsat, to musí každý vidět. Zamyslete se, je rok 1902 a vy vidíte film(spíš snímek) o cestě na Měsíc a navíc v tomhle provedení. Kamerové triky v té době? Žádný problém. Dokonce první film, který má nějaký děj a ne ledajaký. Opravdový zážitek vidět tenhle film v roce 2006. Moje hodnocení: 100% !!!!

Hooligans (2005)

Elijah Wood, tak jak ho neznáme. Nejsem tím největším příznivcem Pána prstenů, ikdyž uznávám jeho kvalitu, takže Wooda nemám zafixovaného jako Froda Pytlíka nebo co tam hrál. Role v Hooligans mu sedí velice dobře a spolu s Charlie Hunmanem vytváří skvělou dvojici chuligánů kladivářů. Fotbal hraji, mám ho moc rád a tyto bitky k tomu patří, takže tohle já můžu (myslím bitky takové, jaké jsou v tomto filmu, které jsou spojeny spíše s Anglií, kde se tyhle věci dějí a ne to co se v dnešní době děje třeba v Itálii nebo v Turecku, kde na stadionech umírají lidé včetně žen a dětí, je v tom obrovský rozdíl, ale to je spíše na nějaký referát). Ve filmu nic nechybí, najdeme zde od každého něco. Lásku, přátelství zradu… Bitky jsou reálné, prostředí v kterém se film odehrává též. Konec filmu je trochu americký a dá se lehce předpokládat, ale tady to nevadí. Kvalitu filmu podtrhává sympatická Claire Forlani. Moje hodnocení: 80%

Muži v černém (1997)

Sci-fi komedie. Ano, komedie to je. Sci-fi sice nemám rád, ale zde jsem se párkrát zasmál a zas tak proti srsti mi to nebylo. Zbytečně mediálně propagováno a přeceňováno. Jinak slušná komedie, kterou nemusím vidět znovu. Moje hodnocení: 60%

Pošťák vždy zvoní dvakrát (1946)

Mám rád všechny film-noiry, a ani tenhle není výjimkou. Výborné obsazení, především nezapomenutelná Lana Turner. Režie je opravdu výborná a film celkově bez chyb. Je to jeden z nejlepších film-noirů, který jsem kdy viděl. Rozhodně lepší než remake s Nicholsonem. Moje hodnocení: 90%

Šťastni spolu (1997)

Na film jsem se docela těšil podle hodnocení ostatních. První scénu, kde jsem spatřil 2 homosexuály v tom nejlepším, jsem ještě přežil. Pak mě ale úplně odradil příběh. Hádky, rozchody, smíření a stále stejný koloběh těchto tří situací navíc v nudném provedení. Jediné co na tomto filmu bylo zajímavé, je kamera. Vlastně jsem se ani nedodíval, tak nebudu radši hodnotit, protože bych rapidně snížil průměrné hodnocení. Film mě absolutně ničím nezaujal, v Asii jsou jiní mistři filmu než Kar-wai Wong...

Třináctka (2003)

Podle hodnocení ostatních jsem čekal něco horšího. Herecké výkony jsou dobré a nominace na Oskara Holly Hunter je zasloužená. Špatná je kamera, naopak dobrej je střih. Tohle mohla natočit pouze režisérka (ženská). Zobrazit celou problematiku dospívání v 1 filmu je prakticky nemožné. Příběh je sice jednoduchý, ale snaží se zahrnout zbytečně moc problémů dospívání najednou. Lepší by bylo zabývat se hlouběji jednou z těchto problematik, tak jako třeba v jiných filmech, než všem lineárně stejně. Různé scény mohly být také pojaté více do hloubky. Příběh byl na mě nějak moc rychlý, problémy přišly a odešly dřív než by měli. Možná jsem film špatně pochopil, ale když se někdo jako Tracy takhle změní přes noc, tak se to přes noc zase nespraví. I přesto je film slušným béčkem, na který se dá koukat. Moje hodnocení: 45%

Medicopter 117 (1998) (seriál) odpad!

Absolutní kravina natočená v Německu. Shlédl jsem více dílů než 1, tak snad hodnotím alespoň trochu objektivně. Seriál plný nesmyslných efektů a nesmyslností vůbec. Dávám 5% za to, že měl vůbec někdo odvahu se pustit do natáčení něčeho takového. Moje hodnocení: 5%

Báječná dovolená (1988)

Vcelku obyčejná rodinná komedie, ale já se u ní bavil, a to především díky dvojici Aykroyd a Candy. Na této komedii nehledejte složitosti, snaží se jen pobavit, což se jí vcelku daří. Mohlo to být trochu propracovanější, přece jen scénář trochu pokulhává. Herecky obsazeno taky bez problémů, takže já byl spokojen. Film si na nic nehraje, neurazí a ani nenadchne. Moje hodnocení: 60%

Hadí oči (1998)

Film obsahuje pár dobrých scén, ale to je tak vše. Nejlepších je začátek filmu, ve kterém exceluje svým výkonem Nicolas Cage, kde působí velice uvolněně. Jinak s druhou půlkou filmu to jde hodně z kopce. Konec je plný nelogických kýčů, lepší nekomentovat. Film se rozjížděl velice dobře, ale nevím kde se stala chyba. Škoda, škoda. Po dobrém začátku se z filmu stal průměrný thriller, kterých je v dnešní době víc než dost. Moje hodnocení: 50%

Láska nebeská (2003)

Komedie z období vánoc, která je plná romantiky a britského humoru. Prolínání příběhů je v tomto filmu perfektně provedené. Tento film je také přehlídkou opravdových herců, kteří podali výborné výkony, ačkoliv Hugh Granta úplně nemusím, i on zahrál velmi slušně. Pro mě nezapomenutelnou miniroli si zde vystřihl Rowan Atkinson. Tento film vyžene z hlavy jakoukoliv depresi, takže můžu jedině doporučit a v době vánoc je toto nejlepší možnost romantiky v podobě filmu, který si můžete vybrat. Moje hodnocení: 85%