RocknRolla (2008)

Je dobře, že je Ritchie zase "back in business". Jak jsem si představoval, dostal jsem kupu pochybných charakterů, zamotaný příběh, skvělou hudbu a suprový look. Jenže bohužel chybělo více nějaké té "ritchieovské" akce a i více humoru. Doufám, že se toho dočkám v "Real Rocknrolla" :). To ale nic nemění na tom, že jsem se po těch 115 minut bavil. Dávám 75%.

Milionář z chatrče (2008)

Kvality tomu rozhodně ubírat nehodlám, ale jinak se jedná o neskutečný kalkul, který je více nepravděpodobný než Magnolia na druhou. Příběh je sice originální, ale ve své podstatě má za cíl ne odvyprávět příběh, ale pouze a nuceně zaútočit na city. A takovýto postup opravdu nemám rád, kazí to zážitek. A happyendový konec a následné Bollywoodské taneční představení působí jako pěst na koule...A jen tak mimochodem - nejsou podobné soutěže náhodou předtočené???

Sirotčinec (2007)

Celý natěšený jsem se na Sirotčinec vrhnul, ale po pěti minutách jsem málem usnul. Na rozdíl od ostaních ve mě malé upištěné děti strach nevzbuzují, takže jsem žádnou atmosféru nepociťoval. Akorát jsem se při jedné lekačce (zvláštní, že si už nepamatuju, jaká to byla) málem poďal strachy a závěrečná hra s děckama a pointa byly ok. A to je celý.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Vlastně bych se mohl podepsat pod to, co napsal kolega Arx. Při sledování jsem naprosto přestal vnímat čas, byl jsem vtažen do příběhu a na konci mě emocionálně vyždímaného zase vyplivl do reálného světa. Doufám, že po tomhle filmu už se konečně přestane o Pittovi říkat, že je to pouze hezoun, který neumí hrát. Zde totiž dokazuje, že v současné době moc konkurence nemá... Z dua Fincher-Pitt se stává podobná tutovka jako v případě Nolan-Bale. A já tleskám.

JCVD (2008)

Tak tohle mě opravdu dostalo. Zamichat fikci s realitou, dát na to dva různý pohledy a ještě do toho šoupnout dojemný proslov. Navíc je to o mém nejoblíbenějším akčním hrdinovi (Arnieho a Slye taky zbožňuju, jenže kluci neuměj takový fešný otočky a roznožky:) ). Takže pro mě slast.

Oggy a škodíci (1998) (seriál)

Pro mě naprosto delikátní a vtipná záležitost. U každého dílu jsem se smíchy řezal na zemi... A ne, není mi 10 :) .

Wrestler (2008)

Aronofsky si ušetřil veškeré technické finesy a tentokrát se soustředil jen na příběh, resp. na hlavní postavu, která celý svůj život ignorantsky proplouvala životem a teď si uvědomuje, o co přišel či přichází. Navíc zvolil až skoro dokumentaristický styl, takže sžití s "Ramem" je věc pikosekundy. Svoji část chvály si zaslouží samozřejmě i Mickey Rourke, který svou úlohu zahrál bravurně. Trošku mi zde chyběl Mansell (resp. více Mansella), ale to by nejspíše narušilo nastolený minimalismus. Aronofsky natočil film, který chytí za srdce a dojme, nicméně dávám přednost výtvorům á la Pi nebo Requiem za sen...

Nouzový východ (2008)

Asi budu za barbara, ale se mnou to ani nehlo. Mendes sice rejžovat umí a Winslet s DiCapriem hrají velice dobře, ale k čemu je to platné, když ve finále sedím dvě hodiny u filmu, jen bezduše zírám, nudím se a po skončení filmu se musím v duchu uklidňovat, že Mendes natočí ještě několik skvělých filmů a že tohle vzal jen na doporučení manažera, protože do hlavních rolí byli vybráni titanicoví Leo s Kate... Studené jak psí čumák....

Quantum of Solace (2008)

QoS jsem se zprvu po přečtení zdejších názorů bál. Okopírovaná akce, špatně zužitkovaný rozpočet, nezvládnutá režie - moc pozitivně jsem naladěn nebyl. Naštěstí jsou to ve filmu jen maličkosti, výroky některých zdejších uživatelů se nepotvrdily. Toho kopíráku bylo užito jen poskrovnu, navíc pouze na začátku (rvačka v 325), zbytek byl velice originální (hlavně naháněčka v letadlech a rvačka v tom prosklenym baráku) a nadupaný. Škoda jen toho někdy až zběsilého střihu, ale kdo má oči v pořádku, měl by pochytit vše. Co se týče příběhové stránky, je to standard, který neurazí. Co mě ale zamrzelo, byla absence kvalitního záporáka. Amalric je sice od pohledu slizký, ale není hoden býti úhlavním nepřítelem 007. Postěžovat si musím i na Bond Girls - jedna větší vopice než druhá. Nevím, co to teď do každýho vjelo, že všude prosazují ošklivou vyhublou Kurylenko a dělají z ní sexbombu, která v každym "svym" filmu musí roztáhnout nohy aspoň před 5 chlapama, ale já se do této "sekty" nepřidám. A dívat se na Arterton mi bylo stejně příjemné, jako mít koule sevřené v Chuckově pěsti. Nutno ale přiznat, že té ale aspoň slušel ten přírodní kožich, který měla ve své poslední scéně... I přes tyto drobné výtky jsem ale s QoS spokojený, Forsterovi tleskám, uvařil skvělou akční jízdu. Na Casino Royale to sice nemá, ale to zůstane v rámci bondovek asi ještě dlouho nepřekonané._____PS: Úvodní píseň je hrozná a ten rozpočet opravdu moc viditelný není.

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Asi nejdražší telenovela, co jsem kdy viděl. Když nad tím tak zpětně přemýšlím, není tady vlastně nic, co by nějak významně přibližovalo historii (odfláknutý boj se španělskou flotilou je bolístka největší), Alžbětu, či kohokoliv z jejího okolí. Kapur sice umí udělat hezké obrázky, ale s přiblblým scénářem toho moc nadělat neumí a ani nemůže. Kdyby neměl Blanchett, tak by to asi dopadlo ještě hůř.