Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Tak tohle nežeru. Tahle onanická přehlídka frenetického střihu a věčně neklidné kamery mě paradoxně k tempu filmu nesmírně nudila, jelikož nedává šanci se do filmu "ponořit" a vychutnat si jej. A ta brutalita...no...připadalo mi to jako Hostel se Stathamem. A rádoby-drsná rocková muzika také mým uším zrovna nelahodila (kromě poslední, titulkové). Některé hlášky sice polechtají bránici a závěrečný výkop mě donutil vyprsknout smíchy (pokud to nebyl účel, tak ani tady ty dva videoherní frajírci nezabodovali), ale celkově hrozná nuda bez jakéhokoliv smyslu (opět).

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Nebudu tu probírat příběh, dialogy nebo něco podobného. Je to zbytečné, páč je to jen druhořadá výplň, která spojuje jednotlivé akční složky. Stačí jen vypnout mozek a doslova se kochat údery, které jsou vám servírovány (zvláště Scott Adkins je obdivuhodný, ten chlap je ultimátní mlátička). Sice jsem byl zprvu trošku nespokojen, páč jsou jednotlivé bojové prvky stavěny hlavně na efekt, ale pak jsem si na to tak nějak zvykl (respektive jsem se nechal oblbnout). Na "vandammovky" ze slavné doby to sice nemá, ale i tak je to hustej nářez.

Super Size Me (2004)

Obdivuji, že se Spurlock odhodlal a vydržel měsíc se cpát burgrama. Z těch čísel, která mu ukazovali doktoři, se mi zvedal kufr. Dokument je to rozhodně předmětný, podává dostatek důkazů, není nijak zavádějící (kromě toho, že se snaží nás přesvědčit, že jíst srágory se nevyplácí) a koneckonců je i vtipný. Možná ale trošku dlouhý.

Rychlí a zběsilí (2009)

Wow, tak to bylo hodně slušný. Přesně takové, jaké by to mělo být. Svižné, nenáročné, s tunamy nadupaných kár (nejvíce mě potěšili s GT 500, Gran Torino, GT3, Camaro, Skyline) a spoře oděnými slečnami. Akce je kvalitní (a místy hodně přehnaná), nejvíce se mi líbila závěrečná honička v tunelu, pomalu jsem ani nedýchal. Příběh je standartní, s dvěma překvapeními (tím myslím Letty a Bragu), herci vlastně chybu nemají, jsou pro tyhle role jak stvořený, vizuál je dostačující (pro příště by to ale chtělo větší rozpočet), akorát se mi nějak nezdála hudba, která není moc chytlavá, ačkoliv je u takovýhle filmů důležitá. Kvalitativně je to na úrovni jedničky.

9. rota (2005)

Bondarchukova Olověná vesta. Na začátku čeká kluky tvrdý výcvik s vyšinutým nadporučíkem, který nemá problém po probuzení ze špatného snu své svěřence zmlátit do kuličky. Po překlenutí filmu do druhé půlky nás čeká vystřízlivění a uvědomění, že trénink je přeci jenom ta lepší část války. V druhé půlce se film trošku zasekává nad zbytečnostmi, které ubírají na tempu, nicméně jak se dostane do konce, který je pravým hororem, na tyhle chybičky zapomenete.

Hulk Vs. (2009)

HULK VS. WOLVERINE: No ten konec mě teda naštval. Když nevíš, co s tim, tak to přece netoč. Ale jinak slušnej akční nářez, Hulk je mlátička, jak se patří a Wolverine je ultra drsňák, kterýho nemá nic šanci vystrašit. Malá akční jednohubka. Nic víc. HULK VS. THOR: Docela nuda, ani ta akce za moc nestála. Pomáhá tomu stopáž, při které není moc šancí se nudit.

Valkýra (2008)

I přesto, že jsem jako každý věděl, jak to dopadne, stejně jsem byl zdravě nerován a napnut. Singer se chopil řemesla velice svědomitě a ani na chvilku neopomněl, co by takovýto špionážní thriller měl mít. Potěšil mě hned na začátku - nemám rád, když např. němečtí oficíři ve filmu mluví anglicky, Singer to zde docela šikovně obešel a já uznale kývám hlavou. Potěšil mě i casting - žádná velice známá tvář, kromě Cruise samozřejmě. Ten mě však nepřesvědčil, jeho podání je dosti nevýrazné a rozhodně nebyl tou nejsympatičtější tváří celého filmu. Holt podoba nemůže vybrat ideálního představitele... Hvězdička dolů za Cruise a občasnou rozvleklost.

Proroctví (2009)

Velice slibný námět Proyas využil, co to šlo. Spousta ohromných scén, všudypřítomná atmosféra a napětí, skvělá hudba, ale trošku přestřelená stopáž. Ke konci už to začínalo ztrácet dech a tan patos mě začínal neskutečně srát, ale od jísté události jsem zůstal civět s votevřenou hubou a mé mínění opět vzrostlo. Takže trošku procent ubírám, ale není to nijak hrozné.

xXx: Nová dimenze (2005) odpad!

Ty voe, no to je chujovina. Jak do tohodle může někdo dobrovolně jít? Ale aspoň Ice Cube za něco stál, takhle jsem se dlouho nenasmál. Potkat ho na ulici, vysměju se mu do ksichtu takovým způsobem, že se rozbrečí a poběží k mámě pod sukni.

Gangy New Yorku (2002)

Opět mě spojení Scorsese-DiCaprio nenadchlo, a opět to je kvůli režisérovi. Neuvěřitelně nudné, utahané, nic neříkající zfilmování béčkového "áčkově se tvářícího" scénáře o pomstě. Kdo nezklamal, byl D.Day - Lewis, ten svého knírače zvládl na výbornou. Ostatní jen chodili tak, jak starouš Martin chtěl. Dobrou noc.