Troja (2004)

Tróje se určitě nedají upřít její kvality - herci, akce, výprava i režie. Největší mínus je ale ve scénáři - tady tvůrci zahodili to nejlepší, co mohlo na filmu být, a totiž samotný zrod Achillea. Za jakých podmínek se narodil, proč ho máma skoro utopila a proč je vůbec bojovník. I Achillova smrt mohla vypadat víc tragicky. Takhle to je jenom popcornová zábava a promarněná šance. Rozhodně jsem očekával víc.

Kontakt (1997)

Výborný scénář, výborná režie, perfektní Jodie. Scény se zachytáváním zvuků, luštěním kódů či cestou do vesmíru jsou neskutečně napínavé. Nejvíce mě dostala právě ta cesta do jiné galaxie...Zemeckisovi se povedla jedna z nejlepších sci-fi, která navíc působí velmi reálně (i když ta stavba moc ne). Škoda jen toho úvodu - koukat na malou holčičku, jak čumí furt na hvězdy a volá 100 let starou vysílačkou na Floridu mě opravdu nebavilo.

Dokonalá bouře (2000)

Už od začátku se postavy chovali tak, jakoby věděli, že na plavbě umřou. Navíc ty dialogy byly opravdu pitomé a scénář nenápaditý. Obsazení - kromě Fichtnera - je takové nijaké, nezáživné. Jediné, co je v tomto filmu dobré, jsou vizuální efekty a scéna v bouři, jinak film nestojí za zmínku. A Clooney je neuvěřitelný poleno!

Kostka (1997)

Nápad vskutku originální, atmosféra hustá, postavy standardní, prostředí skličující. Škoda jen, že film nemá začátek ani konec, působí proto trochu neuceleně. A závěrečná narážka na lidstvo ve formě věty "A co je venku? Nekonečná lidská blbost." sem tak trochu nepatří. Nedoporučuji těm, kteří neumí matiku. Přišli by tak o zásadní pocity z filmu.

Kult hákového kříže (1998)

Souhlasím s Houdinim, že na konci se ještě Norton měl pokusit vymlátit pár neonacistů a třeba mohl i zemřít....Jinak jde ale o výjimečný film, který by měl vidět každý, kterému slovo "nácek" říká aspoň něco.___ Viděno opět po 10 letech a stále se jedná o aktuální téma. Tohle asi nikdy neskončí, že?

Abeceda (1969) (studentský film)

No to snad ani nemyslíte všichni vážně! 78%? Všichni vidíte v kolonce D. Lynch a můžete se po..at. Kdyby tam byl někdo jinej, hned by to hodnocení vypadalo jinak, že? Vždyť jedniný, co se na týhle 4-minutový haluzi dá pokládat za klad je to, že se děti můžou naučit anglickou abecedu!

Riddick: Kronika temna (2004)

Nevím proč, ale Diesel s kočičíma očima do tmy mě uhranul. Líbí se mi Twohyho režisérské podání, líbí se mi vizuální zpracování a i herecké ztvárnění všech postav. Na mytologii nic špatného nevidím, námět "vyvoleného" taky můžu a koneckonců i ten psaný základ není jen průměrný. Nebýt pár blbostí a pár chvilek bez šťávy, šel bych s hodnocením výše.

Miluji tě k sežrání (2001) odpad!

Všici rychle utíkejte! Tohle je odpad, jak má bejt. Dokonce ani není aspoň tak debilní, aby se tomu dalo zasmát. Nuda a 101 minut nesouvisejících nesmyslů. Skoro ani nevim, o čem to bylo...

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

2 hodiny nudy, ve kterých se promítá neuvěřitelně toporný Depp, naprosto se nehodící pro tuto roli. Režie podprůměrná, scénář průměr a chvalitebný Pacino. Ze soucitu 2 hvězdičky.