Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Nemohu si pomoct, ale tenhle seriál je mnohem lepší než ty americké kriminálky a to hlavně v ohledu uvěřitelnosti. Jednotlivé zápletky jsou sice často docela triviální a řešení jim kolikrát spadne do klína jen tak z bůhdarma. Je tam ale krásně vidět taková ta česká mentalita, zajímavé vtípky, detektiv si dá pivo v každé restauraci (služba ne-služba :-D ), ale co na tom oceňuji nejvíce je to, že ústřední postavy berou řešení zločinů jako svou práci, což je velký rozdíl od Kriminálek (Vegas, Miami, New York a jím podobné), kde jsou hlavní protagonisté skoro až úchylní na řešení případu, mají skoro supermanské schopnosti a doslova čekají kdy se něco dalšího semele.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Kdyby seriál ukončili po druhé řadě, asi bych dal i 5*.....

Bitevní loď (2012)

Bože můj, tolik nelogičností, tolik těžkých rozhodnutí, která byla nakonec správná a tolik zajebaných amerických keců, já už si začínám myslet, že tyhle filmy se snad dělají na objednávku US army, aby mohli naverbovat další amíky a vyrazit na válečná tažení za svobodou...no a skočit do rozpadající lodě, která se dokáže potopit 50m od břehu celá, skoro kolmo na hladinu, to musí bejt nátřesk, stejně tak jako dát do chodu plovoucí muzeum během pár minut, to je prostě něco... :-( no ale abych tu jen nepomlouval, z hlediska vizuálnosti a zábavnosti je to velmi povedené, takže tak průměr.

Temný případ (2014) (seriál)

Cože? zase stejný scénář! zase tajemno, dva různorodí deteckivové, záhadné vraždy prorůstající do různých sfér lidské společnosti.... na první pohled by to už člověk ani nesledoval, ale tohle stále se omílající téma se musí umět dobře zpracovat a to tvůrci TEmného Případu rozhodně udělali. Skvělá atmosféra, vynikající herci, skvěle natočené, výborné dialogy... pokračovat ve výčtu superlativů asi již nemá smysl, takže bez okolků 5* a těším se na další řadu.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Viděno cca 5 celých dílů a dál už na to nebyly nervy, debilní prostředí nemocnic, jak kdyby se všichni s těma doktorama po... vtipy jsou vesměs o ničem, trapné, nezábavné a a a... a prostě to tu už bylo mnohokrát takže nic moc.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

První a druhá série super, hodně to připomíná "přátele", ale je to takové vyzrálejší, vychytanější, zábavnější bohužel ještě třetí série docela šla, ale potom to bylo již jen o zbytečném natahování a oddalování konce, prostě méně je někdy více. Postupem času se kvalita příběhů hodně snížila a sklouzlo to do určité hlouposti "přátel". Takže jsem přestal sledovat, čímž jsem možná udělal dobře a hodnotím pouze zmiňované první 3 série, které bohužel z jasných 5ti sráží dolů neskutečně trapná, přehrávající, ksichtící se a nepříjemná Alyson HAnnigan.

Přátelé (1994) (seriál)

Takový, hloupí seriál o přátelích kteří prožívají své životy na prahu dospělosti a v dospělosti se vším co k tomu patří, jen je to prostě naivní, hloupé, příběhy vykonstruované... neviděl jsem tedy všechny díly, jelikož mě to hodně rychle přestalo bavit, ale nemyslím si, že zrovna tohle všechno se stává nám všem okolo... prostě mě to rozhodně neuchvátilo a s tímto hereckým obsazením se z toho dalo vytřískat rozhodně víc.

Machete (2010)

Hranice mezi skvělou krvavou řeží plnou drsného vtipu oproti hloupé krvavé řeži a debilními vtipy je neskutečně tenká a Rodrigue na ni stále balancuje, jednou úspěšněji ( Desperádo, Sin City) a jindy méně úspěšně (Planeta TEror...) a tenhle film je tak přesně uprostřed, sem tam tuto hranici překračuje ať jedním tak druhým směrem, proto dávám 3* - prostě je to průměr, nic víc.

Lovec policajtů (2001)

Spolu s Přepadením v Pacifiku nejlepší Seagalův film. Svižný, akční a ani ne tak hloupí, dá se říci že po všech těch propadácích je tohle poměrně dobrý film, což ale dost možná zapříčiňuje celé herecké obsazení, které je dost nadprůměrné.