Jožko Púčik a jeho kariéra (1983) (TV film)

Úžasné, geniálne! Toto je inscenácia! Lasica a Satinský na vrchole svojej humornej kariéry. Plus všetci herci taktiež. Obzvlášť vypichujem Martina Hubu. Neskutočne som sa bavil. :o)

Cujo, vzteklý pes (1983)

Ale áno. Na to, že z toho cítiť tie trochu trápne filmárske osemdesiatky, veľmi slušné spracovanie. Spokojnosť.

Ta chvíle, ten okamžik (1981)

Velmi dobré, ale mňa to zase až tak nerozhodilo. Videl som už aj lepšie české (slovenské) filmy s vojnového obdobia.

Restaurace (1983) (TV film)

Slováci majú Reštavráciu a Češi Restauraci. :o)

Výsledek testu (1986) (TV film)

Prehnaná poctivosť a zásadovosť, toť vražedná kombinácia!

Až já budu velká (1981) (TV film)

Výborná inscenácia so skvelými hereckými výkonmi. Pripomína mi to Sedem svedkov od Petra Karvaša.

Vetřelec ³ (1992)

U mňa pecka! Dá sa to nazvať návrat k simplicitnej jednotke. Cameronova dvojka bola na môj vkus príliš neprehľadná a príliš akčná. Tá akčnosť vopred tak trochu diskvalifikovala pútavosť trojky, ale ak odhliadneme od tohoto psychologického momentu, tak konštatujem, že toto je rozhodne dôstojné pokračovanie. Nápady tu sú skvelé a spočívajú často v tom, čo vo filme nie je, ako v tom, čo v ňom je. V tom je ten fígel. :o)

Dobré manželství (2014)

No na rozdiel od iných recenzentov si ja myslím, že atmosféru to malo. Herecky to tiež bolo na výbornej úrovni. Ja osobne som totiž poviedku nečítal, a teda kľúčové momenty filmu prišli neočakávane. Určite si predlohu prečítam, aby som sa presvedčil, že nepochybne bola lepšia. Kingove veci totiž nie je možné dôkladne sfilmovať. Keďže príbeh je príliš jednoduchý, nemôžem dať vysoké hodnotenie. Totiž ani filmová adaptácia Misery (jedna z troch najlepších /taktiež Carrie od DePalmu a Osvietenie/) nemohla nikdy dosiahnuť kvalitu knižnej predlohy- to je u Kinga proste nemožné.

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Ako dieťa a teenager som sa tomuto seriálu vysmieval a pripadal mi trápny. Hold, človek dospieva a vyzrieva. Dnes (mám 42) mi už v záplave postsocialistickej a súčasnej odbrzdenej filmárčiny pripadá pitaval ako liečivý a upokojujúci balzam na moju krimimilovnícku dušu. Áno, som trochu sentimentálny a rád spomínam na doby minulé, ale na druhej strane, nežerem všetko. Naopak, som dosť vyberavý. To, že aj dnes vznikne taký seriál ako sú Prípady 1. oddelení (ktorý v náznakoch a postavách odkazuje na pitavala ale dokonca aj na Hříšní lidi města pražského) prijímam s nefalšovaným nadšením. Ale späť k pitavalu. Jednotlivé epizódy tohoto nenápadného krimi skvostu sú krásne odstupňované od tých najzávažnejších vrážd až po banálne krádeže, herecké obsadenie je vynikajúce- neviem si predstaviť lepšie, závažné chvíle sú nenásilne pretkané roztomilým humorom, všetko do seba skvele zapadá a dej je stále zaujímavý. Žiadny iný krimi/detektívny seriál nepoukazuje tak pravdivo na to, aká zložitá, zdĺhavá a vytrvalá mravčia práca je potrebná na odhalenie páchateľa. Proste na svoju dobu adekvátny a výborný seriál, pri ktorom vždy rád relaxujem. Možno sa budete diviť, ale ja som každý diel videl asi 10x a kedykoľvek si ho pozriem znovu.

Poker Night (2014)

Keby to bol áčkový film, dostal by odo mňa 5. Nikdy by ma nenapadlo, že využitie sekundového lepidla môže byť také všestranné.