Najväčšie kriminálne prípady Slovenska (2006) (seriál)

Vynikajuce kratke perfektne nastrihane dokumenty. Skvela hudba, skvela atmosfera. Tomuto ja hovorim horor. Tomas Mastalir sa miestami v komentaroch priam vyzival. :o)

Kapitán Phillips (2013)

Kuurva, tak napinavy film som uz davno nevidel. Pozeral som so zatajenym dychom. Hanksa okrem Forresta Gumpa velmi nemusim, ale tu bol naozaj charizmaticky. A vobec mi neprekaza, ze mu tvorcovia dali do ulohy trochu viac toho amerikanskeho heroizmu. Vobec neposobi prehnane, ved taky kapitan obrovskej zaoceanskej lode nemoze byt ziadny srab, ale musi mat v sebe vela odvahy a vysoke erudicie. Napokon, na zaver pribehu (POZOR SPOILER!) sa dostal do takmer hysterickeho zachvatu a urcite mal aj nakakane v gatiach. Takze ziadny prehnany heroizmus, ako tu kolegovia pisu. Mna to fakt bavilo.

Chlapec do náručia (1986) (TV film)

Vynikajuce trojdielne filmove dielko z cias davno minulych. Mladucky Ady Hajdu tu podava karierny herecky vykon, uloha mu sedi ako rit na serbel. Pribeh sa zaujimavo vyvija az do kriminalnej a tragickej roviny. Bezneho divaka mozu trochu obtazovat prehnane intelektualne a obcas trochu posahane dialogy, ale mne osobne v tomto filme prisli ako nevyhnutne. Hudba pana Breinera je urcite jednou z naj filmovych hudobnych kulis slovenskej kinematografie. Sprevadza nas neunavne celym dejom a dotvara tak dokonalu sentimentalnu atmosferu pochmurnej socialistickej Bratislavy. 5 klackov.

Ponorka (1981)

Uff! Ešte nikdy som nebol taký unavený z filmu. Po troch hodinách som zarastený, pridusený, zdeptaný a unudený. Idem sa mrknúť, či sa u mňa aj filcky neudomácnili. Skutočne netuším, prečo tento film získal samé 5hviezdičkové hodnotenia. Jednu hviezdu si nepochybne zaslúži skvelá kamera, jednu herecké výkony, a jednu určite záverečná pointa. 80te roky sú skrátka filmársky slabé. Jednu hviezdu by som dal najradšej sebe, že som to vydržal do konca.

Hrabě Drakula (1970) (TV film)

Ota Sklenička ako Van Helsing? Znie to neuveriteľne, ale je to pravda. Lepší už mohol byť jedine Anthony Hopkins. Hana Maciuchová ako Lucy? Lepšia voľba nemohla byť. Mám problém uveriť, že v časoch najtvrdšieho socializmu mohlo vzniknúť takéto dielko. Oceňujem striktné dodržiavanie deja podľa knižného originálu. Niektoré veci by som si vedel predstaviť lepšie, ale za statočné tri krížiky to určite je. P.S. Odkaz pre všetkých, ktorým sa nepozdával fakt, že Drakula mal plnovous.- Skutočne ste pozorne čítali knihu?????

Zločin (2011) (seriál)

Taká Seattleská kauza Cervanová. Zo začiatku ma to chytilo za gule, ale počas druhej série ma to začalo trochu serkať. Zbytočne rozťahané a rozlietané. V polovici druhej série som už aj celkom zabudol na nejakú chuderku Rosie utopenú v kufri auta. Príliš veľa mŕtvych, príliš veľa zainteresovaných, príliš veľa skorumpovaných. Skrátka a dobre na tieto seriály nemám nervy. Trochu feministický citovovydieračný náboj celého seriálu a hlavnej postavy by mi v podstate ani nevadil, ona tá žaba je tak škaredá že je až pekná. Jej parťák Holder je ale frajer. A to aj ako postava aj ako herec. Som bývalý fajčiar a pri jeho fajčiarskych pauzách som mal sto chutí si zapáliť. Som ale rád že som odolal. A som tiež rád, že v druhej sérii už tam furt a stále ne*ebalo (to je prosím hovorový výraz pre silný intenzívny dážď). No nič, hádam to do konca nejako doklepem a potom už nikdy viac. Vrátim sa k môjmu starému dobrému Poirotovi.

Věc: Počátek (2011)

plusy: veľký rešpekt pred originálom, výborné exteriérové a interiérové scény, originálne nápady (plomby a POZOR SPOILER! náušnica), kvalitná dobrou hudbou vybudená atmosféra strachu a striedania loveckých pozícií ála Votrelec 1... mínusy: takmer žiadne (to by som mohol dať aj 5..)

Nejvyšší nabídka (2013)

Ten film je sám o sebe umelecké dielo. Dá sa v ňom vidieť viac ako sa na prvý pohľad môže zdať. Je v ňom úplne všetko čo má byť. Tajomnosť, napätie, precítenie, metafory, hlboká psychológia, herectvo, dejová nepredvídateľnosť a v neposlednom rade skvelá hudba. Tomuto nedá plný počet iba psí čumák.

Poltergeist (2015)

Ale zas až také zlé to nebolo. Dnes sa točia kadejaké horšie hovadiny. 3D verzia je v pohode, efekty a akcia sú na výbornej úrovni, akurát príbeh je už na dnešnú dobu klišé. Oceňujem slušné vsadenie pôvodného deja do modernej súčasnosti. Inak to bol skôr film pre moju 12 ročnú dcéru. PS: Scéna s vŕtačkou bola výborná a nepredvídateľná.