Lesní duch (1981)

Opravdu kvalitní hororokomedie i když toho humoru bylo daleko víc ve dvojce. Tenhle film je zaměřen spíš na stránku strachu a opravdu splňuje svůj účel. Krví se nešetří a záběry na "kuchání" jsou naservírovány velmi přesvědčivě. K tomu temná atmosfára.. Prostě kvalit. *****

Jednoduchý plán (1998)

Raimi opravdu dokáže točit různorodé filmy. Tento snímek je jakési ponaučení až varování kam až může zajít lidská touha po penězích. Billy Bob Thornton opravdu bravurně zahrál vadného bratra hlavní postavy (Bill Paxton). A ten konec je opravdu velmi zajímavý. *****

Skrytá identita (2006)

Nečekané zvraty, napětí a skvělý Jack Nicholson ve filmy, který mě opravdu velmi zaujal. V závěrečných titulkách jsem přemýšlel jestli to so sem viděl nebyl jen sen.. nebyl. Skvělá podívaná která dokáže překvapit. *****

Ghost Rider (2007)

Možná zkažený komiksový film a možná jen přílišné očekávání. Každopádně to není to, co jsem čekal. Filmu chybí děj, který diváka zaujme. Podle mě měla u role zůstat postava jeho mladšího já. Cage je podle mého názoru "starej" no ale s tim už nic neuděláme. **

Forrest Gump (1994)

Snímek mnoha tváří. Různé etapy Forestova života se pyšní skvělou atmosférou. Například válka, která oplývá válečnou atmosférou. A Hanks ve své nejslavnější roly opravdu září. Film si tvoří vlastní pravidla a neskloužává k jednomu žánru. *****

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Zvláštně krásný film, kombinující jemný Jimův humor s vážností celé situace. A Jim opravdu dokazuje, že to není jen blbeček s přiblým účesem (Ace). Skvělé herecké výkony + scénář= perfektní romance. *****

Čtyři pokoje (1995)

Nejpříjemnější je podlě mého názoru hitorka od Rodrigeze, nejoriginálnější Tarantinova.. Druhý příběh se snaží vyrovnat se posledním dvěma ale nedaří se mu to. Nejstupidnější první historka je z neznámého důvodu na začátku, a dívák po dvou minutách tohoto stupidního výtvoru vypne DVD, což je obrovská škoda. Příjít o poslední 2 příběhy by mě mrzelo.