Mzda strachu (1953)

Výpravne natočený PAT a MAT.

Svetozár Stračina (2019)

Z jeho televíznej a filmovej hudobnej tvorby vyplýva jednoznačne : slovenský Ennio Morricone.

M*A*S*H (1970)

Po seriáli pôsobí film ako odvar. V skutočnosti je mnohokrát prevarený odvar seriál, ale pochúťkovo.

That Wasn't Me (2012)

Výstražné a znepokojujúce sa to pre mňa stalo, hneď ako som si to spojil so správaním rómskych detí u nás, len zatiaľ našťastie nemajú v rukách kalašnikovy, ale "len" päste a palice.

Voormanův problém (2013)

Plnohodnotný, precízne spracovaný krátky príbeh, výborne zahraný. Na mieste je akurát otázka, či sa Belgičania majú báť Boha?

Krátký film o zabíjení (1987)

Kieslowski paradoxne a zámerne ruší postoj nejednoznačnosťou postáv. Obeť je dosť protivná, stačí aby bol trochu milší a vrah by sa k nemu nedostal, na druhej strane nemožno mať veľký súcit s človekom, ktorého skutok sme priamo videli. Ale fakt, že nejaká inštitúcia alebo dokonca štát rozhodne o neexistencii človeka je fascinujúca a na zamyslenie.

Gravitace (2013)

Jednoznačne najpresvedčivejšie prenesenie diváka zo sedadla kinosály do vesmíru. Prekvapuje ma, že niečo podobné nevzniklo a nevznikalo skôr, ale čakať sa oplatilo a možno bolo čakanie nevyhnutné. Absencia štandardného deja bola zásadná, lebo keby tam v polovici filmu priletel Bruce, aby zachránil Sandru, spolu s americkým prezidentom, aby zachránil svet, to by nás úspešne vrátilo späť do sedadla v kine, a tomu sa aspoň raz za čas radi vyhneme a ostaneme v bezváhovom stave.