Občan Havel (2007)

Zajimavy a neopakovatlny dokument o zakulisi nejen politickeho deni okolo tehdejsiho prezidenta, ale predevsim cloveka, chcete-li obcana - Vaclava Havla. Moc se mi libila jedna vec a to sice; byt byla kamera stale na ocich, vypada to jakoby tam vlastne vubec nebyla, aproto muzeme slyset velmi peprne a vice civilni obraty nez ty na ktere jsme bezne zvykli z televize a z oficialnich vystoupeni. Navic je zcela evidentni to, jakym zpusobem tehdejsi funkcionari jednali mezi sebou a clovek si tak muze udelat docela hezky obrazek o tom, jak se vlastne ta politika v zakulisi a bez kamer odehrava a hraje. Obrovskou skodou je tragicka smrt Pavla Kouteckeho, ktery se proto jiz nedockal uvedeni sveho filmu.

Zkrocená hora (2005)

Prekvapive fungujici namet, ktery vypravi osud dvou muzu, kteri ziji jeden pro druheho, ale osud jim nepreje spolecne souziti. Leemu se dari pomalym, ale dostatecne vyvazenym zpusobem odvypravet dvouhodinovou zapletku u ktere byste takto zajimavy pribeh zprvu necekali. Musim jiz dnes napsat R.I.P. Heath.

The Making of 'Amadeus' (2002)

Velmi obsahly dokument o nataceni tohoto filmoveho skvostu. Vrele doporucuji shlednout v priloze u Directors Cut DVD.

Teče tudy řeka (1992)

Na tri veci nesmite v Montane prijit pozde: na msi, do prace a na ryby.

Walk the Line (2005)

Je az s podivem jak dobre funguji biograficke snimky znamych zpevaku a zpevacek. Vedle Raye, ci Edith Piaf, je Walk the Line dalsim fantastickym snimkem, ktery by si nemel nechat ujit jak filmovy, tak predevsim hudebni fanousek. Jsem znovu naprosto spokojenej stim jak se hlavni role ujme jeji predstavitel. Zde musim tedy ohrmomne chvalit vykon Phoenixe, ktery je jednim slovem jedinecny.

Bournův mýtus (2004)

Jednim slovem perfektni! Neskutecne promysleny a inteligentni thriller, ktery nechava hluboko za sebou vsechny "nulovy sance a trojita ikska". Uz se nemuzu dockat tretiho dilu... Get some rest, Pam. You look tired. ... Zde by vsak lepe sedelo: Get some rest, Jason. You look tired =)

Crash (2004)

Chytry thriller odrazejici rasovou a socialni predpojatost v USA. Rozhodne k zamysleni, protoze nikdo neni bez viny.

Most přes řeku Kwai (1957)

Skvely jak jen film od Davida Leana muze byt! Pro me vsak kralem zustava neprokonatelny Lawrence z Arabie.

Lovec jelenů (1978)

Velmi sugestivni snimek! Z filmu o Vietnamu myslim jeden z nejlepsich! Zpocatku nevine, nerkuli naivne prihlouple, ale v zapeti se prepnete do naprosteho pekla z ktereho uz neni navratu. Film ma spoustu existencionalnich dopadu na hlavni hrdiny. Naproste odlouceni od "civilizovaneho" sveta, neschopnost adaptace, frustrace z proziteho utrpeni az po totalni ztratu lidskych hodnot a smyslu byti.

Americký gangster (2007)

Kral je mrtev, at zije kral! Aneb jestli mu to nedaj, tak at seznaji hnev Franka Lucase! Amen! Jdu se modlit za to, aby jeste dlouho vznikali takoveto zivouci legendy...