Román pro ženy (2004)

Jelikoz Rence naprosto nesnasim, tak budu asi pristupovat k hodnoceni trochu predpojate, ale myslim si ze state objektivne, protoze kvalitami film na 4 hvezdicky ani zdaleka nesaha a 2 by bylo az prilis razantni a zaujate. Kazdopadne se jedna o vcelku dobre natocenou komedii, ktera dokaze misty dobre pobavit. Docela me pobavil Marek Vasut, byt jsem si to nikdy nemyslel a vzdy ho povazoval spise za takoveho podprumerneho a nicim vyrazneho herce. Zde mu vsak role docela sedla a je videt, ze hraje uvolnene a v pohode.

Serpico (1973)

Fantasticky snimek u ktereho jsem byl jak prikovan! Vykon Al Pacina je jeden z jeho nejlepsich, ktere jsem mel moznost videt. Klenot 70. let a jedna z nejlepsich detektivek vubec!

Smrt Jacka Doddse (2001)

Hezky natocena retrospektivni nostalgie, ktera vsak nicim jinym nez dobrymi herci a zajimave odvypravenym pribehem nezaujme. Obcas se cloveku vkrada jista reziserova ambice vkladat do filmu az mnoho sentimentu, tam kde ho neni zapotrebi, avsak jedna se pouze o muj subjektivni pocit. I to vsak bohate staci na moje hodnoceni, protoze se mi film moc libil.

Kundun (1997)

Klidny, mirumilovny a meditativni film, ktery Martin Scorsese zvladnul velmi dobre i presto ze je v podvedomi sirsi verejnosti znam spise naprosto opacnym tipem filmu. Film je krasne nasniman v uzasne krajine a jeho vyprava je jednoduse excelentni. Film mi pripomina svym stylem podobny snimek a to sice Bertolucciho Posledniho cisare, ktery vsak vznikl o deset let drive a je nemene skvelym zachycenim politcko-nabozenskych faktu dob minulych, ktere se odehravali pro nas v naprosto odlisnem kulturne-historickem prostredi vzdaleneho vychodu. Z obou filmu cpi krasna vune dalek, ale zaroven trpka horkost nad nepochopitelnosti zvule cinskeho rezimu, ktera donutila Dalajlamu odejit ze sve vlasti do exilu, kde je do soucasnosti. Budiz tedy tento film pro mnohe poucnym a obohacujim stejne jakym je pro me.

Sexbomba od vedle (2004)

Celkem prijemna a svezi teenagerska komedie o nekolika zajimavych souhrach a jejich dohrach =)

Nebe (2002)

Tykwer mi znovu dokazuje jak fantastickym reziserem je a pod skvele Lole a jeste vice skvelejsi Princezne, je tento film s Cate Blanchhet a Giovannim Ribisim v hlavnich rolich dalsim zarezem u jeho jmena na moji pomyslne pazbe.

Superman se vrací (2006)

NIc zvlastniho pod sluncem. Stara klasika je jen jedna.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Nebyl by to Lynch, abych nemel po zhlednuti naprosty zmatek. Avsak pro me o trochu slabsi nez vynikajici Mullholand Drive.