Futurama (1999) (seriál)

Vemte Simpsnovi, hodte je do vesmiru a mate Futuramu!

Osamělý mstitel (2003)

Podprumerny akcni film s fousatym Dieselem. Namet drog je zajimavy, ale zpracovani je tristni.

Před soumrakem (2004)

Jak vidim je zbytecne se zde prilis rozepisovat. Tento film me dost minul. Nuda ohromna, ikdyz dialogy nejsou spatne napsane, ale zpracovani je prilis vlekle a nudne.

Dracula (1992)

Coppolu velmi uznavam, ale tohle se mu nepovedlo. Snad jen ulitly Hopkins coby Van Helsing obcas zachranuje situaci, ale cele je to nekompaktni, plitke a nezabavne. Nuda ...

Zodiac (2007)

Na Finchera naprosto neocekavane natoceny thriller o masovem vrahovi, ktery radil v 70. letech v okoli San Francisca. Ten kdo ceka druhe Sedm, ci psychologicke hratky ze Hry anebo jine podobne aspekty bude trpce zklaman. Zodiac je totiz velmi, ale opravdu velmi chytre a promyslene natocene krimidrama, ktere nez na potoky krve dava duraz na pribeh a jeho skutecne pozadi. Je to misty velmi rozvlekle a nudne, ale dlouho jsem lepsi krimi film nevidel. Cistokrevna zabava pro fajnsmekry a Fincherovi uctivace. Pro me je vsak film lehkym zklamanim, nebot jsem cekal zrejme naprosto neco jineho a vice "Fincherovskeho".

Vratné lahve (2007)

Pro me je navzdy nejlepsim Sverakovym filmem Obecna skola, avsak Vratne lahve v sobe maji cosi jineho. Ukazuji nam pribeh nekolika lidi, ktere vzajemne provazuji bezne rodinne a zivotni problemy. Obcas se zdaji situace byt velmi trpke a neprijemne, ale o tom tento film je, aby tyto situace zlehcil a pobavil divaka, takze ziskava pocit takoveho hrejiveho pocitu, ze vlastne na ty stary kolena jde preci jen delat i spoustu uzasnej veci =) Zdenek Sverak si evidentne svoji roli plne uziva a je na nem videt velke uvolneni a radost z prace. Opravdu moc hezky film, ktery me prijemne prekvapil a chytre pobavil.

Vrána (1994)

"Ya know, my daddy used to say every man's got a devil. And you can't rest 'til you find him... but if it's any consolation to you, you have put a smile on my face." ... je to sice hrozne pateticky, ale od Wincotta to ma riz jak denaturovanej lih.

Fontána (2006)

Na nejake komplexnejsi hodnoceni se po prvni projekci necitim, nebot citim ze tento film je neco vic a musim ho poradne pochopit a hlavne uchopit a potom napsat nejaky verdikt, protoze si myslim ze bych mu mohl leccos uprit a to bych nerad. Takze jen zevrubne par postrehu. Aronofsky je opravdu jeden z mala soucasnych reziseru, kteri umeji tocit filmy takovym zpusobem, ze se vam snazi naservirovat neco vic nez jen pouhou komercni vatu a to i presto, ze ve svych filmech obsazuje pomerne zname a komercne uspesne herce. O to vic me zcela srazil do kolen bezchybny Jackman, ktery ukazal ze ma vic nez na to hrat svalovce a superhrdiny. Touto roli totiz dokazuje, ze opravdu umi hrat a je cirou neuvazenosti jeho talentu nevyuzit. K deji se ted opravdu nebudu vyjadrovat. Je to temer transcendentalni vylet, ikdyz to jsem asi prehnal (ale ta audiovizualni stranka spojena s mytologicko-filosofickym tematem proste dela sve), kazdopadne me film dosti citove odboural a travim ho doted. Co se tyce hudby... paneboze ta hudba, ta HUDBA!... Update: Maloktery film dokaze v cloveku s necim pohnout, neco v nem zmenit. U me to Fontana dokazala a dokazala to predevsim s temer ctyr letym odstupem. Tim dokazala svou nadcasovou genialitu a navzdy jiz doufam zustane v mem srdci.

Život v moři (2006)

V porovonani s jinyma IMAX filmama se jedna o prijemne prekvapeni. Delka je sice stale katastrofalni a za svoje penize divak nedostane prilis, ale i tak se mu naskytne moznost nahlednout pekne ve 3D pod hladinu oceanu a seznamit se podmorskym ekosystemem, hlubinymi tvory a jinou haveti.