Olověná vesta (1987)

V podstate se da konstatovat, ze co Stanley Kubrick natocil ma punc geniality. Toto valecne drama neni vyjimkou. Pojednava o Vietnamske valce velmi drsnym a trosku odlisnym zpusobem nez na jaky jsme zvykli z jinych filmu o teto valce. Vietnam ukazuje jako silene peklo a nepochopitelnou destrukci a zabijeni a to sice velmi realistickym a silne emotivnim zpusobem, ktery vas nenecha chladnymi a bude vas nutit zapremyslet nad tim co se to tenkrat vlastne stalo a co museli prozit a vytrpet lide kteri byli v techto jatkach vhozeni do bitevni vravy aby bojovali o holy zivot.

Ovčák na skále (1993)

Krasny pribeh o skotskem farmari Tamovi, ktery chce zit pouze v pohode a miru na sve ovci farme a nenechat si nikym a nicim ovlivnovat svuj tradicni zpusob zivota. Bohuzel do oblasti se privandruje banda "podnikatelu", ktera chce neposkvrnenou oblast promenit na rekreacni strediska a pizzerie a jine zmetky. V ceste jim stoji Tamuv pozemek, ktery stoji na strategickem miste a bez ktereho nema cenu rozjizdet cely projekt. Nejdrive zkouseji Tama vykoupit, ale ten snimi jako spravny a hrdy skotsky horal vymete dvere a tak na nej zbabele zacnou pusobit nasilim a zastrasovanim. Dale jiz pribeh rozebirat nebudu, ale vezte ze je to krasny film ktery stoji za to videt (ke vsemu se skvelym Bernardem Hillem v hlavni uloze).

Villém Tell (1987) (seriál)

Pamatuji si ze kdysi tento serial bezel a velmi se mi libil, ale od te doby jsem ho uz nikde jinde nezaznamenal coz je myslim skoda, protoze bych si ho rad znovu osvezil.

Barry Lyndon (1975)

Opet genialni, opet Stalney Kubrick. Tentokrat v historickem dramatu vypravejici pribeh prosteho irskeho chlapce, ktery se vypracoval mezi nejvyssi kruhy spolecnosti. Famozni vyprava, famozni prostredi (interiery i exteriery) a nesmim opomenout i vynikajici vykon Ryan O'Neala. Bezneho divaka to kvuli vlastnimu tempu a stylu vypraveni nejspise unudi nebo odradi od dalsiho sledovani, ale divaky, pro ktere neni vrchol kinematografie Kamenak a jemu podobne, tento film bohate odmeni (timto jsem nechtel nikoho urazit, kazdy at se diva na co chce pokud se mu to libi).

Švéd (1994)

No jo no. Lundgren a ty jeho becka.

Rocky V (1990)

Opravdu "vyborne" zakonceni serie, ktera mela skoncit prvnim maximalne druhym dilem.

Future Sport (1998) (TV film)

Dam dve hvezdy za par dobrych scen a dialogu. Celkove to vsak je nepovedeny becko, ktery opravdu muzete v klidu prehlednout, ktere bohuzel ani Wesley Snipes nezachranil nebo alespon neokorenil necim dobrym. Skoda.

Vyšší princip (1960)

Smutne a dojemne valecne drama z druhe svetove valky, svedcici o nacisticke krutosti.