Lék na život (2016)

Jo, podobnosti v motivech s legendárním Bioshockem tam jsou: 1.) hrdina se po havárii ocitne na podivném místě odtrženém od okolní civilizace. 2.) místo vede egocentrický magor 3.) dějí se vědecké podivné experimetny se zapojením vodních tvorů 4.) místo se stane pro hrdinu nebezpečným a chce se dostat pryč. Takže považovat to za adaptaci bohužel nejde. Co je ovšem skvělé je režie a kamera, protože atmosféra toho filmu je od prvních minut výborná a pohlucující. Mysteriózní nádech, spoustu podivností, místy úchylně morbidní a dost znepokojivé. Nechybí ani schizofrenní momenty a hra s divákem, co je skutečné a co jen v hlavě hrdiny. Tím snímek trochu připomíná Prokletý ostrov. Herci hrají obstojně, setting ve švýcarských horách povedený. Twisty a zvraty jsou fajn, ale většinu si divák spojí dohromady dřív, než na ně dojde a to je problém. První hodina je v podstatě bezchybná, řekl bych přímo skvělá. Bohužel nevydrží to do konce a díky scénáři se to začne rozpadat. S ohledem na délku jsem čekal mnohem větší bombu. Něco, po čem budu hledat čelist na zemi. Nestalo se. Problém je, že si vše divák spojí před odhalením jednotlivých záhad, což je s ohledem na délku dost problém a navíc to není kdovíjaká pecka. A některé věci by měly být lépe vysvětleny. Ale pokud má člověk rád mysterózní filmy se silnou atmoférou, lze doporučit. Připadá mi to podhodnocené, protože by to mělo být min. v červených číslech. Ale víc než 70% bych tomu také nedal.

Sluha dvou pánů (2010) (divadelní záznam)

Perfektní zábava! Lituju jen toho, že jsem to nezažil naživo.

To Kapitola 2 (2019)

Tady nefunguje scénář a proto nefungují ani postavy. A protože nefunguje ani strašení a záporák, je to v prdeli.

Mlha (2007)

Béčko, ale funkční. Super konec.

Beznaděj (2006) (TV film)

Úvod je super. Má zajímavý námět, atmosféru i herce. Pak to jde všechno z kopce a pak už do naprostých kytek. Pravda je, že i kniha je béčkovina jak prase. Ale v knize to funguje lépe.

Dallas 63 (2016) (seriál)

Hodně povedená Kingovka. Doporučuji.

Temná věž (2017)

Pro čtenáře knih velký špatný a já čtenář knih jsem, takže fuck this shit!

Zmizelá (2014)

FINCHER V NEJLEPŠÍ FORMĚ! Netřeba říkat víc. Prostě si to pusťte a užívejte si znepokojivou atmosféru, prefektně naspaný scénář, výborné dialogy, luxusní herecké výkony (Rosmund Pike válí! ale i ten Affleck se do role hodí) a zápletku, která několikrát vše staví na hlavu. Nejlepší thriller roku!

Amélie z Montmartru (2001)

Jedna z nejkouzelnějších romarťáren, co kdy vznikla. Pitoreskní postavičky, spoustu humoru, povedená stylizace a výborná představitelka v hlavní roli. Co exceluje je ale scénář, který drží pozornost, má hodně příjemný tempo, sympatické monology i dialogy, humorné scénky a fůru nápadů s nápaditými detaily. Víc takhle zručně zmáknutých filmů. V době vzniku šlo o mezinárodní pecku, o které mluvili úplně všichni. Oprávněně.

Undone (2019) (seriál)

Nezvyklé vizuální zpracovní, mnoho originálních nápadů v rámci kreativity, skvěle napsaný scénář a především výkon Rosy Salazar, jejíž sarkastická a živelná Alma vás chytne a už nepustí. V rámci tématu nejde o něco převratného, ale styl vyprávění je silný, má mnoho vrstev, hloubku v motivech i skvěle vykreslenou psychologii postav (především tedy hlavní hrdinky). Jakmile jsem to pustil, musel jsem to vidět do konce a dal jsem to na jeden zátah. Emotivní, nápadité, artově velmi zajímavé.