Vlna (2008) (TV film)

Všechny tři díly by se vešly do jednoho celovečerníhoTV filmu. Asi by to víc gradovalo a u mě by byla tímto jedna hvězdička navíc. Scénář dobrý, opravdu kolikrát záleží na režisérovi. Některé pasáže se opravdu zbytečně mnohokrát opakovaly, až jsem měla obavy, že diváka režisér považuje za retardovanější a méně chápavější. Vilma Cibulková (skvělá herečka) se mi zde neustále prolínala a asociovala s Jiřím Bartoškou ze 'Soukromých pastí' - Láska v Moll, kde byli oba excelentní.

Nora Roberts: Městečko Angels Fall (2007) (TV film)

Normálně bych dala 2 hvězdičky, vzhledem k tomu, že je to dle předlohy Nory Roberts (knížka je velmi dobrá), dám 3. Vhodné pouze jako TV film, neurazí, ale ani nenadchne. Odpad si to nezaslouží. Vlastně jednu, nebo půl jsem dala i za pěknou přírodu, pro mě jako flm 1,5. Soudit Heather - to mi připadá dost nesoudné. Nehraje tam žádnou osudovou ženu, ani krasavici, z které by měli být všichni na větvi, (na rozdíl od jiných a starších hereček, jejichž výraz připomína kačera Donalda, jsou daleko starší a cpou se do rolí třicátnic.....)

Madisonské mosty (1995)

Krásný film, už vím, jak budu chtít být pohřbena (samozřejmě na jiném místě, ale postup stejný....)

Tchyně a uzený (2011) (TV film)

Simona Monyová si poctu v této podobě určitě zaslouží. Dobře zahrané, paní Švormová se neskutečně blýskla ve své věrohodnosti (mile mě potěšily krátce ukázány její fotky z mládí - opravdu byla kus) a to samé i Jitka Čvančarová. Nevím, kdyby Sandra Nováková měla roli Jitky Čvančarové, zda by byl výsledek tak věrohodný. Jitku Čv. si v roli snachy dovedu představit (je to také paní herečka, která umí zahrát hodně poloh). Nicméně všichni čtyři byli dobří a ČT se tento film povedl. Také chci dodat, že takové tchýně, potažmo synkové opravdu existují, takže i předloha není smyšlená a je ze života.

Pýcha a předsudek (2005)

Na to, že jsem četla od této autorky dvě knížky, které jsem dočetla jen silou vůle na přání mé matky (neskutečně zdlouhavé), mi film připadal trochu svižnější. Dávám tři za dobře a věrohodně zachycenou dobu, hezké prostředí a větší spád než v knižní podobě.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Pro mě nejlepší hra ze všech Cimrmanů. Můžu vidět a slyšet kdykoliv a kdekoliv. Všechny hlášky známe doma zpaměti, trošku je pro mě průšvih, když se mi nějaká paní představí jako Musilová, nebo Weberová ..... já se většinou pousměji, někdy dodám to druhé příjmení.

Půlnoc v Paříži (2011)

Nenadchlo (pouze atmosféra Paříže), herecké výkony dobré, přesto nudné. Také asi nikdy nebudu Allenův nadšenec a zcela se ztotožňuji s komentářem Kivis, včetně oslavy Járy Cimrmana. Match Point se jaksi vymyká režisérově tvorbě. V žádném případě bych se na film nepodívala ještě jednou.

Holka na zabití (1975)

Starší filmy hodnotím dle toho, jak na mě v dané době působily. Pět hvězdiček dávám za to, že jako dítě do první třídy jsem se při něm strašně bála, na rozdíl od jiných detektivek a pod. První filmový počin Dáši Veškrnové byl velmi přesvědčivý a zdařilý. Byla naprosto bezelstná. Nyní jsem se na něj podívala opět...., není tam nic politického, je tam krásná krajina a úžasné jsou vždy počáteční záběry z kuchyně K. Augusty (p. Murašky), kdy se člověk až lekne. Ve své době skvělý film, ale ani ted moc nevyšuměl. Filmová chybička - v úvodní písni jde D. Veškrnová na začátku přes lávku a chybí ji její oranžová taška. V dalším záběru ji už má.

Muž v pokušení (2009)

Nevím, proč je tento film označován jako komedie....nezáživný, zdlouhavý,nudný. Jednu hvězdičku dávám spíš z úcty k hlavním hrdinům. Jinak tento film považuji jako ztrátu času.

Bakaláři 1997 - Dobrá zpráva (1997) (epizoda)

Miroslav Donutil v podstatě exceluje ve všem, jeho herecké umění patří k těm neopakovatelným. Za tento výkon bych mu dala ještě jednu hvězdu navíc. Bohuslav Klepl a Eva Holubová byli rovnocenní partneři, bez kterých by také hra nevyzněla tak svěle, jak se stalo. Místo xkrát do roka (jako se pouští trilogie Slunce.....atd, Kameňák ...a jiné - které stejně už všichni známe zpaměti) bych do televizního vysílání zařadilá daleko více takovýchto krátkometrážních filmů. Pane Hřebejku, skvěle odvedené dílo.....