Amadeus (1984)

Myslím, že tento film přilákal k vážné hudbě mnoho lidí, kteří se o ni dříve tak nezajímali. Strhující začátek, pak jasně ukázaná průměrnost versus genialita a to vše s naprostou brilantní lehkostí. I konec byl rovněž strhující a myslím, že nejedno divákovo oko nezůstalo suché. Každý kousek práce na tomto filmu je skvěle a profesionálně odveden. Geniální film natočený geniálním režisérem o geniální osobě.Tam se snad ani pod pět hvězdiček nedá jít.

Hra (1997)

Takhle si představuji dobře odvedené drama - thriller. Do posledního okamžiku člověk nemá tušení, co se stane, skvělé psycho a do toho ještě můj oblíbený Michael Douglas. Fakt jsem vše prožívala s ním.

Pelíšky (1999)

Kdo v té době nežil, tak asi těžko pochopí. Já jsem v době naší normalizace (70-80 léta) prožila dětství a mládí. Politiku jsem si uvědomovala - neuvědomovala. Díky rodičům a prarodičům jsem měla tuto dobu hezkou a bezstarostnou, asi jako Uzlinka. Takže mě tento film úžasně pohladí po duši a připomene mi rodinnou atmosféru.

Úplné zatmění (1995)

Kdo si zaslouží Pan herec s velkým "P" je bezesporu úžasný Leo. Přesvědčuje mě stále víc a víc, že není role, kterou by nezvládl. Považuji ho za jednoho z nej... v dnešním filmovém světě i v dokumentu 11. hodina. Mrzí mě, že po Titaniku jsem nějak opomíjela jeho filmy, což jsem v poslední době dohnala a byla a jsem mile překvapena od jeho prvotin až do nynějška. Prokleté básníky jsem se samozřejmě na střední učila, ale jen tak letem světem, hlavně nám nikdo neřekl, že k sobě měli "tak blízko". Film byl skvělý a opět jsem byla překvapená, nejen tím, že se v jejich případě jednalo o homosexualitu, ale i samotnou ryzostí filmu .

Bony a klid 2 (2014)

Enšpígl přesně vystihl má slova, která už říkám cca 15 let (po excelentním ˇ'Tankovém praporu', kdy si pak Vít Olmer vzal za ženu Simonu Chytrovou nenatočil 'skutečně dobrý film'. Simona je mi velmi sympatická a příjemná dáma, ale hraní není její silná stránka. Je mi líto, že to sama nevidí. Nemám pocit, že by na pana Olmera měla špatný vliv (ba naopak - sleduji jeho názory, jasně dá najevo, co ho štve atd a je mi stejně jako jeho žena sympatický). Nechápu ale ten šílený propad jeho filmů a nechce se mi psát, že je to díky jeho ženě. Nebo možná je to právě díky ní, že je s ní ve velké pohodě a harmonii. U jedničky jsem byla v té době v šíleném šoku, protože ten film opravdu velmi naturalisticky vystihoval tehdejší dobu. Navíc jsem měla velmi dobrou práci přímo v centru, takže vím, jak to bylo autentické. Časem jsem přišla na to, že k filmu mám i osobní vztah, což ale není důležité. Dávám za tři (asi sentimet?!), nechce se mi stále dávat odpad... Takže - s Enšpígl.slovy souhlasím, ale zkusím vidět i nějaká pozitiva. Film naštěstí měl 90 minut, scénař mi nepřišel až tak špatný, jako jeho zpracování. Kamera - Ota Kopřiva je bohužel po smrti a pan Fairaisl se snažil jeho styl připomenout. Staré bardy z jedničky vynechám, ale špatná volba hereckého obsazení - bez urážky. Sterilně zahrané. Biftek se nedá nahradit neduživou sekanou. Je mi jasné, že je to o penězích, ale v této oblasti se šetřit nemělo. Za to Roman Skamene měl z dvojky tak šílenou radost (to se nedalo nepřehlédnout i na tom plátně) a chtěl být fakt dobrý, že to bylo až hodně přehraný (přílišná aktivita se rovná nekázni).

Columbo - Columbo má rád noční život (2003) (epizoda)

Snímek by si zasloužil asi tak za 3(dle mého hodnocení), kdyby ale nebyl poslední. Hodnotím to spíše jako absolutní rozloučení s Columbem. Další díl již natočen nebyl a nebude (v tomto složení), takže kruh se uzavírá. Zřejmě jsem viděla všechny díly, některé byly velmi zdařilé, jiné méně, absolutní propadák snad nebyl žádný. Nebudu zde řešit podrobnosti tohoto dílu, Dávám za pět - chci tím vzdát hodl Columbovi jako takovému s nezaměnitelným Peterem Falkem.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Film by si jistě zasloužil pět hvězdiček, skvělá atmosféra doby, kamera, hudba,herecké výkony. To, že tam jde o zrůdnosti bych nezazlívala, protože bohužel i takový je život (např. Mlčení jehňátek je jeden - dle hodnocení - z nejlepších a nejoblíbenějších filmů, přestože tam jde o zrůdnosti také). Filmu velice uškodil závěr a občas dlouhé nicneříkající pasáže, proto dávám za tři. Je to škoda, ráda bych dala za pět, ale nejde to.

Match Point - Hra osudu (2005)

Sláva... Woody umí natočit také něco odlišného....Po dlouhé době film, který jsem viděla poprvé, pak ještě jednou, ještě jednou, ještě jednou a ještě jednou.... Návíc mě mrazilo i z vážné hudby, která se prolínala filmem. Una Furtiva Lagrima - Enrico Caruso v originále a dále - nemám co dodat.

Miluj mě, prosím (2004)

Jednu dávám jen za Diane Kruger, protože je mi sympatická, jinak by to byl odpad. Ztracené cca 2 hodiny. Také nechápu vysoké hodnocení. Vždyť se to točilo v roce 2004, kdy nebyl problém se s někým spojit (přes internet, či mobil...). Strašná slátanina....