Stopy života - Poslední sbormistr (2014) (epizoda)

Tento seriál si odpady, či jednu hvězdičku nezaslouží. Mám pocit, že jméno Magnusek u někoho působí jako magnet na odpad. Asi jako u většiny ne-nekončících seriálů jsou díly zdařilejší a méně lepší. To, co jsem zatím viděla bych zprůměrovala na lepších 60 procent, což si myslím není špatné. Navíc herci jako Abrhám, Přeučil, Dejdar, Kačer, Vlasáková, Šafránková, Andrlová a mnoho dalších by se nějakým bezbřehým projektem nedalo zlákat.

Heroin (1970)

Neopakovatelný Gabin. Jako vždy ví, co má dělat a co je pro statek nejdůležitější včetně rodiny. Nekompromisní, uzavřený sedlák, který to má v hlavě srovnané.Film je opravdu nadčasový, syrový a dobrý. Žádné zbytečné prodlevy a děj má švih. Jen by mě zajímalo, jestli se Gabin někdy v nějakém filmu vůbec usmál.

Stopy života - Na plný úvazek (2014) (epizoda)

Odpad si to určitě nezaslouží. Mám pocit, že někteří už nejsou schopni Magnuska vnímat jinak než jako odpad a nejsou schopni se na jeho počiny dívat nestranně. Dala bych asi za tři, ale ta příšerná nevraživost ve mně vyvolává naprosto opačné emoce, Navíc mě zde velmi překvapila Simona Chytrová, kdy snad poprvé jako herečka byla pro mě přesvědčivá. Asi by neměla už hrát pod taktovkou svého manžela, tam hraje opravdu přes závit.

Krvavý diamant (2006)

Přestože jsem na tento film přišla později, musím uznat, že ve mně zanechal hluboké emoce a po delší době jsem se rozhodla si ho dát mezi mé oblíbené. Skvělý příběh, herecké obsazení, kamera, režie atd.Hlavně člověka donutí přemýšlet ne jen nad svými problémy. Navíc můj oblíbený Leonardo zraje opravdu jak víno. Když vezmu herectví jako řemeslo, tak po této stránce je opravdu mistrem svého řemesla, který svoji konkurenci nechává daleko za sebou. Čehož je důkazem i tento film.

Svěřuji ti svou ženu (1943)

Překrásná Adina v tomto filmu patří mezí nejkrásnější ženy, které filmově ztvárnila. Pět hvězdiček nedávám za film, ale za ni. Skvěle obstála ve všech německých konverzacích (bez dabingu), byla velmi přirozená a milá. Dávám pět i proto, že díky této jediné nevinné komedii dostala doživotní zákaz umělecké činnosti na území Československa. Na rozdíl od Baarové ji považuji za upřímnější, otevřenější a přirozeně noblesnější.

Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo (1987) (TV film)

Hříčky o královnách se mi líbily daleko víc. Ale i toto stojí za vzhlédnutí. Nejvíce se mi líbil Příběh athénský. Celkově 70%, ale přidám, nebudu ubírat.

Podfukáři (2013)

Dost dobrý. Samozřejmě, že jsem se nechala unést a naletěla asi jako každý. Začátek, jejich show (hlavně ta druhá), rozčarování s Morganem Freemanem a závěr - tento film si zaslouží vysoké hodnocení. Nechala jsem se pohltit a ráda.

Ztracený víkend (1945)

Celkem koukatelný film, alkoholismus je zkrátka jako nemoc, což bych i pochopila. Pokud měl film působit povzbudivě pro alkoholiky, či jejich okolí, že je to tak lehké se této závislosti zbavit, tak bych zásadně nesouhlasila. Konec je přímo šílený, čímž jde jedna hvězdička dolů. Nebudu opakovat, co zde napsalo hodně lidí, souhlasím s denulíkem, enšpíglem, DaViD82......

Podtrženo, sečteno! (1991)

Pravdivé lži po "francouzsku", ale daleko větší nuda. Film byl také natočen o tři roky dříve, viděla jsem ho ale bohužel později. Nemohu se tedy ubránit srovnání, kdy "Pravdivé lži" byly opravdu o pár tříd lepší.

Tělo (2012)

Velmi povedené krimi/thriller dílo. Člověk si myslí, že v takové půlce to má na háku (jak svojí "genialitou" na to přišel) a až na pár detailů je vše jasné, i když se zatajeným dechem dále přihlíží (kamera, hudba, scénář, atmosféra - vše vynikající). Nakonec vidí jen to, jak si s námi pan Oriol Paulo hezky pohrává a nenechává nás být pasivními diváky. Kdo neviděl -doporučuji.