Anděl Páně (2005)

Po dlouhé době pohádka, která pohladí a zahřeje, ač je zima. Přiřadila bych ji ke klenotům klasických českých pohádek o Pyšné princezně, Sůl nad zlato, Princezna se zlatou hvězdou, Tři oříšky pro popelku atd... bez kterých se o vánocích neobejdeme. Pan Strach krásně vystihl syrovost té doby a ničemu to neublížilo.

Královská hra (1980) (TV film)

Obávám se, že do dvaceti minut by se tak skvělá hra nemohla vejít. Pana Hrušínského si dovedu představit jak v kladných, tak i v záporných rolích a vždy je excelentní. Stačí, když se podívá. Luděk Munzar předvedl rovněž skvělý výkon a velmi přijemně jsem byla překvapena Petrem Haničincem, kterého mám zafixovaného hlavně v záporných, nesympatických, úskočných rolích a v rolích komunistických pohlavárů a papalášů. Zde jsem přijemně překvapena, že umí zahrát i jiné polohy a prostor jemu vymezený mi přijde adekvátní. Krásný námět, krásně zpracováno a královsky zahráno.

Egyptologové (1974) (TV film)

Skvělé výkony nejen hlavních hrdinů, ale bezmála všech herců. Obávám se, že v dnešní době tak široká škála hereckých osobností už není, a pakliže je, není jim dán prostor. I u tak nenákladného tv. filmu se lze dobře pobavit i po skoro 40ti letech.

Život je ples (2012) (seriál)

Jeden bod jsem dala jen za úvodní píseň. Naprosto zidealizované, nereálné, autorka má zřejmě velmi zkreslené představy a bujnou fantazii. Což dokazují i její knížky....

Zvíře (1977)

'Zvíře' je film z vrcholného období J.P. Belmonda (což bylo od jeho cca 40 - 65 ti let) a z tohoto období si lidé jeho filmy také nejvíce stahují. Líbí se jak ženám, tak mužům, kteří se snaží jeho určitá gesta napodobovat - včetně hlášek. To je myslím pro herce ta největší pocta. Je krásné vidět, jak z nezralého herce se vyloupne úžasně kvalitní 'víno'. Můžeme být vděční jeho sveřeposti a ctižádostivosti, kdy ho xkrát nikdo nechtěl, snad 100x byl odmínut, ale vždy se nedal a vrátil s tzv. oknem. Myslím, že kinematografie by byla o mnoho ochuzena, nebýt jeho odhodlání hrát. Díky Belmondo.....

Hanebný pancharti (2009)

'Hanebný pancharti', tady jde člověk na jistotu. Tarantino nezklame, z filmu člověk pozná jeho tzv. rukopis a člověk zůstává do poslední chvíle v napětí a nemůže čekat, jak to dopadne. Žánrově bych se osmělila napsat, že tak silný příběh z této doby je i ve filmu 'Černá kniha'. Jiný režisér, ale stéjné napětí a nečekané situace až do konce.

Muži v naději (2011)

'Muži v naději', po dlouhé době opravdu oddechová komedie. Divákovi bych doporučila dokoukat i titulky, mezi nimiž následují fotky, které jsou velmi důležité a hodně věcí objasňují a v podstatě vysvětlují. I když - a jak krásné..... Macháček mohl počít děti dvě, nebo také žádné..... Hezký otazník na konci. Nebo spíše nezodpovězená otázka??? Jak byl celý film krásný, tak to tomu dodalo ještě větší šmrnc. Jinak nevěry v životě existují, v podání pana režiséra v tom nevidím žádnou oplzlost, ba naopak, reálný pohled.

Aféra Thomase Crowna (1999)

'Aféra Thomase Crowna' - svižný, záživný, oddechový film, který ráda kdykoliv zkouknu. Hrdina má neuvěřitelné charisma a oproti předešlému zpracování (Případ Thomase Crowna) se Steve McQueennem, který má samozřejmě také své charizma, je vidět, že se kinematografie posunula opravdu o hodně dál. Připadalo mi rovněž úžasné propojení Fay Dunaway, která hrála hl. hrdinku v 'Případu', že ji byla umožněna role psycholožky v 'Aféře'. (mimochodem stále krásná¨)

Nevinná (2008)

'Nevinná' - moc pěkný film, i přesto, že hlavní hrdina není od pohledu sympaťák. Převálcovalo ho dle mého názoru o dva roky později americké zpracování 'Tři dny ke svobodě'. Víc napětí, od začátku se vlastně neví, co se stalo (což přidává na přitažlivosti filmu) a v neposlední řadě je opravdu důležité charizma hlavního hrdiny. Mysllím si,že kdyby Diane Kruger měla k sobě jiného partnera, asi bych dala o hvězdičku víc.