• Krátkometrážní

Pro balík prachů (2020)

Obsahuje spoilery: "Předám vám všechny peníze, co jsem ukradl, každou penny, výměnou za nižší trest." Liam Neeson jako čestný zloděj, který se chce na stará kolena polepšit kvůli ženě. Chce předat, co ukradl, jenže zlý policajt Jai Courtney mu nějaké peníze ukradne a zabije kvůli tomu dva hodné policajty. Poté se chystá na lupičovo děvče a lupiče samotného. To si lupič Neeson pochopitelně nenechá líbit a pustí se do něj. Liam Neeson tu je ve své obvyklé akční roli. Kate Walsh je herečku spíš charismatickou, než líbivou, ale sem zapadá. No a Jai Courtney je perfektní záporák. To ale víme už od Sebevražedného oddílu. :D Jinak od akčních filmů nečekám žádné filmové umění. Takže jsem dostal to, co jsem očekával. - 80%.

Námořní vyšetřovací služba - V zóně (2008) (epizoda)

Spoilery: V Badgádu je při útoku minometu zabit mariňák. Jeho žena si prosadí, aby jeho pitvu prováděl Ducky. Ten zjistí, že voják byl zastřelen a minomet posloužil jen jako zástěrka. - 99,9%.

Rychle a zběsile 9 (2021)

Obsahuje spoilery: "A to ani nevzpomínám tu ponorku!" Dominic Toretto si myslel, že si konečně bude moci začít užívat klidný život s Letty a synem Brianem, jenže pak se ozvala jeho minulost. V týmu lumpů, kteří se rozhodli ovládnout svět, figuruje i jeho bratr Jakob, se kterým se před více jak třiceti lety rozkmotřil kvůli smrti jejich tatíka. Začínají se tedy přeměřovat bicepsy a počítat buchty na břiše. ;) Součástí filmu jsou tak i početné flashbacky z minulosti obou bratrů ( kdy je hrají jiní herci ), které jsou oproti zbytku filmu natočeny jako drama z televizního seriálu. Naši známí hrdinové tady jinač procestují zase celý svět, poničí ulice velkoměst, rozryjí středoamerickou džungli a podívají se do vesmíru. Tam oblečeni do gumových skafandrů slepených izolepou autem s raketovým motorem na střeše narazí do satelitu. "Fyzika je na naší straně!" Je tady taky úplně jedno, jestli si nepamatujete, kdo v některém z předchozích dílů zemřel, protože v tom novém je zase naživu. Ano, Hanovo zbytečné zmrtvýchvstání. "To si ze mě děláte srandu?" Jak řekla záporňačka Charlize Theron v závěru. Jinak všechna zábava a lehkost odešla s Dwaynem Johnsonem, který odplul na Amazonku. Šašek série Tyrese Gibson tady není dostatečně vtipný. No a John Cena jako Jakob byl asi to nejlepší tady. Poslední slova: Automobilová pohádka, kde se posílá závodní vůz na oběžnou dráhu a tupý akční výplach. Ale na druhou stranu proč ne, když se u Rychle a zběsile 9 dobře bavíte. - 50%.

Jerry Maguire (1996)

"On říkal, že nevím, jaký to je bejt černoch? Já jsem sakra všech černochů král!" Suprově jsem se bavil a to přece šlo, nebo ne? ;)

Expedice: Džungle (2021)

Obsahuje spoilery: "Tak ten se povedl. Tím bych měl začínat." Je těžké vyprávět vtipy, kterým se nikdo nesměje. O tom by mohl vyprávět i nový charakter svalovce Dwayna Johnsona. :D Ten tady jako vtipálek a kapitán lodi, s Emily Blunt vyráží do amazonské džungle hledat strom, který dokáže léčit lidi. Chemie mezi Johnsonem a Blunt se povedla. Film je pak mixem Mumie a Pirátů z Karibiku, i postavy dost odpovídají složení Mumie. Neohrožená badatelka, rebelantský doprovod a trochu přiblblický bratr badatelky. Vidíte to taky?  Akce je tam jinač hodně, triků také a je to především zábava. Zábava, která sází na Rockovi hlášky, a já Dwayne Johnsona mám rád, takže za mě fajn podívaná. - 80%.

Space Jam: Nový začátek (2021)

Obsahuje spoilery: "A to je vše přátelé!" - "Co co co co je? To jsem přece přece měl říct já!" - "Tak to řekni!" :) Klasika! Slavný basketbalista LeBron James se svým dospívajícím synem propadne do kresleného světa, kde musí po boku animovaných postaviček z Looney Tunes sehrát basketbalové utkání se zlými mimozemšťany či umělou inteligencí, protože v sázce je osud světa, nebo tak něco. Celkem chápu zdejší hodnocení, ale objektivně vzato ani jednička nebyla nějaká bomba. A stejně jako jednička se mi to pochopitelně trefilo do vkusu a se bavil. Warner Bros má k dispozici obrovské množství značek, postav a historie, na kterých z velké části film postavil, a udělal z toho takový mišmaš. King KongLiga spravedlnostiGremlinsMaskaMatrix atd. No ale je to film z kategorie filmy pro děti, takže to beru. Objektivně ale musím dát pouze 3*. "Když se sportovec dá na hraní tak to nikdy neskončí dobře." - 60%.

Sebevražedný oddíl (2021)

Obsahuje spoilery: Provázaný svět DC Films! Kapitola 10: "Pes? Ty si myslíš, že je to pes? Které plemeno psa podle tebe takto vypadá?" - "Nevím, v psech se nevyznám." Zábavná jízda plné ujetosti, krve a bizarních postav. Takto jednoduše to lze popsat. Viola Davis coby Amanda Waller opět dala dohromady tým těch nejhorších padouchů, aby zastavili ještě většího padoucha. Jejich společným cílem je tentokrát obsadit post-nacistickou experimentální laboratoř na jakémsi fiktivním diktátorském ostrově v Jižní Americe, což v závěru vygraduje do nahánění obří mořské hvězdice z vesmíru, demolující město. Hvězdice z vesmíru aneb Starro Dobyvatel byla v komiksovém světě prvním nepřítelem Ligy spravedlnosti. Takže nic, co by mě zde překvapilo. ;) James Gunn nechá skoro všechny členy původní týmu zemřít ještě před úvodními titulky hned na jejich první misi, aby následně mohl pozornost přesunout k jinému týmu, jenž do příběhu vpluje tak nějak bokem, a tomu se pak film věnuje pořádně. Překvapí zabití Captaina BoomerangaRicka Flaga či Polka-Dot Mana. Ten poslední je ten, co vystřeluje barevné puntíky a nakonec ho rozšlápne hvězdice z vesmíru:D   K obsazení: Daniela Melchior jako dívka komandující krysy podává kvalitní výkon a roli si osvojuje, Joel Kinnaman zase přenáší své charisma na svou roli a John Cena v roli Peacemakera je exceletní! Díky jeho přednesu je zábavnou a velmi dobře zapamatovatelnou postavou, což je jen dobře, neboť bude mít i svůj vlastní sólo seriál na HBO MaxIdris Elba jako taková kopírka Deadshota mě osobně přišel nezajímavý. To už mě fakt víc bavil digitální humanoidní žralok King Shark, který žral lidi a říkal u toho "ňam, ňam":D Na druhou stranu to pošťuchování mezi Elbou a Cenou mě zase bavilo. Jinak film mluví jednu obrovskou pravdu o Margot Robbie. Ona zkrátka je Harley Quinn, stejně jako Hugh Jackman je WolverineRyan Reynolds Deadpool nebo Henry Cavill SupermanRoli šílené psychopatky si užívá v tak velkém stylu, že ji jako diváci musíte prostě milovat. ;)   Gunnovi se také nedá upřít komiksová atmosféra. Ať už jde o mnoho výrazných, pestrobarevných výjevů, ale i stavbu vyprávění. V rámci scenáristické a vizuální práce je to jako kdybychom četli komiks. Nádherně vyvedenými jsou třeba názvy kapitol, které film má a stejně jako v některých komiksech tvoří součást obrazového políčka a skládají se z jeho rekvizit – naplavené dříví, oheň a kouř a další. Gunn taky bravurně žongluje s humorem a akčními scénami, neboť jeho film se topí ve vulgaritách, krvi a brutální akciTohle je komiksovka, kterou budete milovat. Ano, čtete správně. Gunnovi Strážci Galaxie považuji za pubertální barevná omalovánky, ale tohle? To si mě získalo. "To je sebevražda!" - "To je tak trochu naše věc!" - 100%.