Zlomový rok 39 (2009)

Uzasne zahrane divadlo celej rodiny...rodinny film sa zmenil na thriller, co som necakala, ze sa stane. vsetko som prezivala s hlavnou hrdinkou, myslim, ze uz dlho tusila, ale snazila si to nepripustit,ja by som to na jej mieste nevydrzala a hned im vykricala ako ich nenavidim.Nuz, mozho by ma aj zabili :-) ..velmi putavy film, krasna herecka, kostymy . A moj milovany Toby Regbo sice len zi zakulisia pribehu, ale donutil ma prave on ku zhliadnutiu a veru nelutujem

Pan Nikdo (2009)

Neviem opisat svoje pocity, milujem taketo filmy. Cakam az do konca, ktory z tych zivotov je pravy a dozviem sa, ze vsetky. Ostava pre mna hadankou, ako to bolo naozaj. Ci starcek zil, a bol to jeho sen, alebo bol len tym chlapcom, ktory si usiel do lesa, lebo si predstavil vsetky moznosti co ho cakaju a on sa rozhodol pre novu cestu, ktoru nam neukazali. Ako toto niekto moze vymysliet. Scenaristov mozog presahuje vsetky hranice vesmiru :-) ..plus opat moj oblubeny Toby Regbo v ulohe mladeho Nema. Tie dve hodiny stali za to, a trochu mi prehriali mozgove zavity. Odporucam

Vyměřený čas (2011)

Veľmi zaujímavá myšlienka s časom ako peniazmi, ale nemám rada, keď je vo filme veľa nedomyslených vecí, vtedy ma to nenúti rozmýšľať...napr. ako vykradli všetky tie banky, prvú tak, že do nej nabúrali, ok, ale trezor bol z nejakého dôvodu hneď otvorený, ďalšie banky tiež bez problémov vykradnuté..medzitým si nahrabali dostatok času, ktorý im zlodej času ukradol, ale hneď ho získali aj späť, tak PREČO keď ich naháňal policajt, zrazu mali už len minútu? kde to celé stihli bez rozmyslu rozhajdákať? tri hviezdy dávam kvôli tej celej nedomyslenosti a aj kvôli herečku, ktorú fakt nemám rada.

Transcendence (2014)

Ako tomu niekto môže dať jednu hviezdu nepochopím, ale k veci. Film dobre zobrazuje, čoho by sme sa ako ľudstvo mali vyvarovať, áno, bolo to prehnané a miestami nereálne, ale vo všeobecnosti nie neuskutočniteľné. Umelá inteligencia už dávno existuje, nabúrať sa na internet tiež iste dokáže, alebo bude môcť dokázať. Len ma zaráža, ako sa tvorcovia týchto filmov snažia spraviť z ľudí tých zlých a z predstaviteľov tejto umelej inteligencie dobráčikov zachraňujúcich svet. Dávajú stroju dušu, napr. Walle, A.I. umelá inteligencia, Andrew - člen našej rodiny..mnoho jednoduchšie zmýšľajúcich ľudí to tak dokáže pochopiť po svojom, nebodaj tomu veriť. Ale hádam väčšina pochopí, že stroje dušu mať nikdy nebudú, akokoľvek vierohodne to bude vyzerať. Ale korporácie sa snažia dosiahnuť svoje, vymývaním mozgov aj skrz takéto filmy. Avšak ako ponaučenie a príklad, čo sa môže stať, je film veľmi dobrý. Škoda, že Willa vo filme zničili, nemali najmenší dôvod. Len sa obávali, považovali ho za hrozbu a tak na neho zaútočili. On sa však iba bránil, pomohol by svetu aj životnému prostrediu, ľuďom. Keď si to uvedomím, on nič zlé nespravil, ani sa na to nechystal. Tu sa dostávame k tomu, ako sa snažia dôveryhodne spraviť z ľudí tých zlých. Lebo vo filme to tak bolo, ale v realite by to bolo inak. Mimochodom, samozrejme čerešničkou na torte, Johnny Depp :))

Let (2012)

Musím sa priznať, že jediné, čo stálo za to, bol začiatok a koniec. To medzitým bolo len o drogách a chľaste. Mala som chuť mu dať zaucho pokaždé, čo sa napil, samozrejme keby som alkoholik tak to asi vidím inak. No bohužiaľ. Niektoré scény boli absolútne zbytočné alebo príliš natiahnuté, ako rozhovor pacienta, Whipa a feťáčky v nemocnici..Fakt jediný zážitok som mala počas toho letu a čo sa dialo potom bolo celé natiahnuté.

Un giorno questo dolore ti sarà utile (2011)

Celkom dobrý film, Tobyho Regba mám veľmi rada, už v tak mladom veku výborný herec. Páčia sa mi filmy, ktoré človeka prinútia rozmýšľať o živote. James je síce pubertiak, ale vyspelý a to že nevie čo chce v takom veku je úplne normálne. Ja by som život s takými ľuďmi na výške tiež veľmi dobre nezvládala. Skrátka ešte nestretol spriaznenú dušu, teda až na jeho babičku. Ak vás bavia filmy ľahké, o každodennom živote a starostiach, tak tento film odporúčam.

Noe (2014)

Priznám sa, že si nepamätám konkrétnosti tohto príbehu z Biblie, čiže neviem posúdiť hodnovernosť (hoci, kto môže však), pamatám si však, že iste Noe nebol vyobrazený ako vo filme, čistý "psycho", že kam sa pohne, sa ľudia boja, či neprídu o život a ešte ak ide o vlastnú rodinu..celkom zaujímavé, miestami až vtipné. Posadnutosť vyhladením ľudskej rasy - asi takýto titulok by bol najvýstižnejší :D..nie som ani prekvapená, ani sklamaná, tri hviezdy sú tak akurát. Samozrejme za efekty, vyobrazenie bájnej archy 100/100b. cus

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Príbeh trošku natiahnutý, chápem, že treba zarábať, ale dvestostranovú knihu premietnuť do troch filmov je trochu dosť. Niektoré scény boli aj zbytočné, alebo príliš dlhé, no ďakujem za Legolasa, aj keď tam nemal byť, jeho prítomnosť mi zlepšila celý dojem :P. Za digitálne efekty 100/100bodov, hlavne za tie scény s drakom :)

The Town (2012) (seriál)

Veľmi dobrý trojdielny film/seriál, kde som až do poslednej chvíle nevedela, kto je vrahom a či je vôbec nejaký vrah, nechá vás celú dobu v napätí a nechá vás premýšľať o tom, čo sa deje. Páčilo sa mi, že celý film je taký nevtieravý, do deja sa ľahko vcítite, ako keby ste ho prežívali spolu s postavami a žili s nimi v tomto meste. Zaujímavá zápletka a na druhú stranu starosti bežných ľudí, ktoré môže prežiť každý z nás. Milujem konce, ktoré ma absolútne "šoknú", tento bol jeden z nich :).

Láska ve hvězdách (2014) (seriál)

Tento seriál ma zaujal svojou témou, ale pristihla som sa pri tom, že ho pozerám už len s čakaním, kedy TO NIEČO príde, pretože zatiaľ ma veľmi neohúril. V šiestom dieli sa konečne niečo začalo diať, tak dúfam to bude už len lepšie a lepšie. Každopádne ten rozbeh by nemusel byť taký dlhý.