Vrána (1994)

Jsem trochu v rozpacích. Celkový pocit je určitě positivní, ale ve filmu se střídají skvostně vystavěné záběry s ohranými a neoriginálními obrazy. Mám pocit, jako by režisér neměl čas dovést film do finálního stavu. Opravdu skvělé pasáže vyplňuje jakási obyčejná hororová vata. Ale ty skvělé scény za to stojí. Proyas je docela mág :).

Království ohně (2002)

Konečně nějakej slušnej film s draky v úloze hlavních záporáků. Christian Bale si pro mě touto rolí vůbec nepokazil pozici velmi oblíbeného herce. Dobrá postapokalyptická atmosféra a hezky poničený Londýn. Bavil jsem se a kdykoliv se kouknu zas.

Frekvence (2000)

Skvělý thriller, jehož úvodní sekvence hasičského zásahu mě přitáhla k obrazovce a dlouho jsem věděl, že odtrhnout by mě bylo hodně těžké. 20minut před koncem vše bohužel spadlo do mírně vyjetějších kolejí a začal jsem si zoufat, že závěr vše zkazí. Do původního nadšení mě vrátila zpět skvělá scéna, ve které otec i syn zároveň soupeřili s tím samým záporákem. Quaid i Caviezel výborní. 5* to není ale 85% ano.

Dannyho parťáci 2 (2004)

už ne tak dobré jako jednička, ale i tak těžká pohoda. je radost koukat se na takovou hromadu sympatických známých herců pohromadě.

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Skvělý seriál s neuvěřitelně vtipnými herci. Osobně nejraši mám postavu Petra, jehož pasivní rezistence je na akademické úrovni. Ale jsem rád, že se natočílo pouze několik dílů, protože se bojím, že ani tato sestava herců a tvůrců by se nedokázala vyhnout nudnějším momentům. Takto se dá každá část zvlášť stejně jsko celkový obraz považovat za vrchol zábavy.

Gumídci (1985) (seriál)

Dal bych si hopsinkovou šťávu...

Rok ďábla (2002)

Doufám, že se na film jednou podívám znovu, pochopím více věcí a zvýším hodnocení na maximum. Už tak to bylo velmi zajímavé, místy vtipné, místy úsměvné a určitě plné věcí, které nepochopm ani kdybych na to koukal od rána do večera. Ale jednu věc vím jistě a věděl jsem ji i předtím.Čechomor je skvělej, Plíhal je skvělej a Nohavica...

Babí léto (2001)

Úžasný film o stárých lidech, který se mi velmi zalíbil a donutil k zamyšlení. Změna Zindulky z mírně trhlého chlapíka na zlomeného starce mě hodně zasáhla. I když mám do fyzického a doufám, že i duševního stáří daleko.

Kill Bill 2 (2004)

O mnoho lepší než krvavý chaos z jedničky, ale přesto to na plné hodnocení nedosahuje. Nejspíš čistě proto, že to není úplně můj styl. A David Carradine mě opravdu dostal, nechápu, že ten starý páprda z toho podivného seriálu je také on.

Pan Rosnička (2005)

The Weather Man má jednu dost zásadní vadu a sice (alespoň pro mě) nesympatickou hlavní postavu. A když sleduji pomalý příběh někoho, kdo mě občas štve, těžko se můžu nadchnout. I tak je ve filmu několik dobrých nápadů, dialogů a téma filmu je k zamyšlení pro každého.