Horizont události (1997)

Blbost, ketrou jsme s kamarádem asi po půlce filmu začali předabovávat, abychom se aspoň zasmáli. Nic ve filmu nefunguje tak, jak by mělo nebo chtělo. A závěrečná krvavá potopa je srandovní.

Drž hubu! (2003)

Páni, francouzská komedie a já se fakt smál jak blázen. Doporučuju všem. I těm co nesnáší Návštěvníky.

Smrtonosná past (1988)

Za čtyři hvězdičky film vděčí Willisovi, kterému to prostě sedlo.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Čím jsem starší, tím mi dělá větší problémy Skrytou hrozbu snášet. A myslím, že nejsem sám, kdo má takový problém. Nebýt slušného souboje se světelnými meči, při kterém z Ewana McGregora tryská touha msty z plátna až zpátky na promítačku, bylo by to ještě horší.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Přednostem této krásně divné adaptace vládnou dokonalé karikatury lidských charakterů, které nadčasově převládají ve všech společenských vrstvách. Trochu moc na mě byli jen ti umpalumpové, v celé jejich linii jsem nenašel jiný účel, než aby to bylo ještě o kus divnější.

Den nezávislosti (1996)

Stoprocentní oddechovka a klasika. Na nějaké hudrování týkající se přepísknutého patosu a vršení těch největších velkofilmových klišé kašlu.

Smrtihlav (1998)

Koncentrované temno a deprese. Dokonale sedící obraz k příběhu vytváří spolu s přesným Sewellem atmosféru, která se do vás nezařízne, spíš vás rozemele na kusy a nechá nějakou chvíli přemýšlet o tom, co je to vlastně ten svět ve kterém žijeme. Pokud na to samozřejmě máte buňky.

Shrek 2 (2004)

Po stránce gagů naprostá špička, ale příběh prostě JE nastavovaná kaše. Shrek krásně fungoval sám o sobě a pokračování vůbec nepotřeboval. Nasmějete se však jako málokdy.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Tajemná komnata není horší než Kámen mudrců, ale sérii nikam neposunula a spolu s dlooouhou stopáží zavání nudou. Ilustrace ke knížce dobrá.