9 (2005)

Když se podíváte na předchozí dílka Ackera, musíte zůstat koukat nad tím, jak je najednou originální. Doufejme, že vzhledem k plánovanému filmu bude u tohoto tvůrce platit: čím delší animák, tím lepší výsledek.

Sunshine (2007)

Velmi slušné a krásné na pokoukání, ale ani úžasný Cillian Murphy (Nechce někdo natočit celovečerák o Scarecrow-ovi :-) nedokázal zachránit nepříliš strhující děj, který lze těžko nazvat předvídatelným, ale přesto ničím nepřekvapil. Všude vyzdvihovaná atmosféra si mě nepodmanila.

Renesance (2006)

Zaujímavá forma je neodiskutovatelná. Tvůrci ale měli v rukou (a v hlavách) další trumfy, které mohli zužitkovat i lépe. Občas probleskne úžasně dynamická sekvence, při které pomalu zapomenete kdo jste a jaký film sledujete. Většinu času ale na film koukáte z vnějšího světa a pozorování je to opět jen zaujímavé, nikoli plnohodnotné a strhující.

Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

Tento film mě neuvěřitelně naštval, skvěle splňuje to, co si můžete představit pod pojmem čiré zoufalství. Je-li tohle rodinný film, pak nevím jestli lituji víc nejmenší děti sledující stupidní vrstevníky a ubohé počínání dospělých hrdinů, už z principu a zde naprosto právoplatně znechucené teenagery, či dospělé, kteří si dokonale pamatují předchozí dva související filmy režisérky a jsou nuceni uvědomit si propad naší kinematografie do míst, z kterých není úniku. Herce, kteří se zde vyskytli upřímně lituji. Jediný Mádl je pořád v pohodě.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Neumím si představit mnoho lepších způsobů, jak si poradit s Fénixovým řádem. Převelmi dobrý film, velmi dobrý Potter a maximální očekávání šestky, ve které JE co vyprávět. Věřím, že Yates nabral velkofilmové zkušenosti a vyrazí nám dech. Ve Fénixově řádu se podařil casting. George Kingsley Harris i z toho minima prostoru vytěžil hlášku, za kterou by se nemusel stydět ani Samuel L. Jackson a jednoznačně nejlepší mladistvý herec přišel až v pátém díle. Evanna Lynch vystihla Lunu z mého pohledu dokonale. Musím se zmínit o Rickmanovi, takže...se těšim na šestku.

Dračí srdce (1996)

Hezký vtipný fantasy film, ve kterém se ale občas stane úlet, nad kterým zůstává rozum stát. Představte si, že by nějaký drak vyvraždil lidskou rasu a vy jako poslední žijící člověk byste se s ním spřátelili. V tomto filmu žádný problém, jen v opačném postavení druhů. Uvědomuji si, že je to vlastně komedie, ale tohle mě například trochu nakrklo.

Rafťáci (2006)

Výběr děvčat se dost povedl, ale film je to hrozně mizernej.

Rain Man (1988)

Skoro mám pocit, že jsem k těm úžasným dvěma hlavním charakterům (k těm na konci filmu) nevděčný, když dám jen 4*, ale myslím, že třeba jejich vývoj, by mohl být jasnější a plynulejší. 20 minut stopáže od zručnějšího režiséra navíc, větší rozvedení jejich dětství, a mohla to být špička i pro mě.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

John se vrátil stejný jako kdykoli předtím(povahově). V hrozně přestřeleném akčním filmu, který ani na okamžik nevtáhne do děje. Většinu času jsem si jen rekapituloval, co všechno už hlavní postava přežila a s obavami očekával, jak daleko jeho supermanství ještě zajde.

Drsnej Shaft (2000)

Manifest toho, že někoho víc negrovsky cool, než je Samuel nenajdete. Pokud film je za 80%, pak trailer je za 180%. Všechny hlášky a nejmocnější výrazy koncentrovaně na malém prostoru. Jinak na tom filmu nic moc není, ale nevadí.