Hudson Hawk (1991)

Jedna věc je po tomhto filmu vyjasněna. Bruce Willis je schopný sám uhrát 40%.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Kouzelný film. A tak to má být. Přestože hodnotím jen o hvězdu výš, než předchozí dva díly, ve skutečnosti zaznamenala celá série obrovský posun. A teprve po vězni se série změnila na záležitost, kterou musíme brát vážně a od které můžeme očekávat filmařsky zajímavé počiny. A co dodat? Snad jen - Famózní Rickman.

Poslední Mohykán (1992)

Velký příběh, na který by jiní potřebovali tři a půl hodiny, zvládl Mann odvyprávět tak svižně a zároveň "epicky", že to zaslouží obdiv.

Osud světa (2002)

Parádní filmek, který potěší fanouška akce. Někdy je to vykrádání a někdy legrace. A i když je ta finální dohra očividně navíc, nakonec to ani nevadí.

Americká krása (1999)

Sam Mendes a tisíckrát jen a jen on. Potom ještě, uznávám, Kevin Spacey a Wes Bentley, ale bez nich? Nevím, možná to jen není pro mě. Námět, který neměl šanci mě oslovit a neřekl mi nic nového. Ještě jednou Mendes, však to také potvrdil v dalších filmech!!!

Drsňák (2006)

Ničím nové téma, ničím nový film. Na mnoha místech navíc selhávají pro drama klíčové prvky - gradace a napětí. Závěrečná scéna, která by měla přibít k sedačce a nepustit až do v každém případě špatného rozuzlení, je jedním slovem nuda.

Spider-Man 3 (2007)

Solidní guláš mi dokázal udělat tvůrčí tým Spidermana v hlavě během třetího filmu. Vzhledem k tomu, že jsem celou dobu nevěděl, jakou cestou se vlastně film bude ubírat, posléze, jakou cestou se před chvílí ubíral, musím si myslet, že to nevěděl ani režisér. Ten film je jeden velký zmAtek. Hlavní hrdina vůbec není hrdina. Síla záporného prvku ve filmu se bohužel s přidáváním zlosynů nenásobí ani nesčítá, naopak se mezi ně rozkládá a ve výsledku vypadá vše jako hra na efekt (narozdíl od Octopuse). Kdo ji vyhrál? Harry byl cool, ale to, jak se nechal zabít, bylo trochu amatérské a stokrát viděné. Venom byl hezký, ale nelíbí se mi, že prostě jen tak něco spadne z vesmíru a začne si dělat paseku, tedy, bylo by to v pohodě, ale kdyby se to nestalo tak jako mimochodem. Sandman je tedy vítěz, protože jeho pohnutky byly celou dobu nejhmatatelnější, jakkoliv bylo jeho chování chvílemi nelogické a také navzdory tomu, že jeho parametry v závěru byly trochu k smíchu. Dále bych rád zmínil, že pokud Danny Elfman tušil, jak bude film ve výsledku vypadat, vůbec se nedivím, že vznikly tvůrčí neshody s Raimim. Jeho hudební nápady scházely, ale možná by se jeho komornější genialita nedokázala v tomto filmu prosadit. Škoda. Tedy, škoda, že to Raimi nenatočil méně rozmáchlé a nenechal si po pravici Dannyho.

Štěstí (2005)

V rámci písečku, na kterém si tvůrci hrají s osudy postav, je Štěstí brilantní. Dokonalí herci, uměřená režie, práce s prostředím... Ale celý příběh mě nezaujal, několik chvilkových emocionálních rozjasnění v průběhu filmu se utopilo v poměrně nudném ději. Možná na to ještě nemám věk.